» »

Ekran pregreva?

Ekran pregreva?

strictom ::

Že kar neki časa se mi čez ekran (ob desnem robu) delajo neke zlato-rjave črte. Ki pa zginejo če rahlo butnem po ekranu. Grafična se ne pregreva ker je dobro hlajena, procesor (2600+ @ 1900 Barton) bi lahko bil krivec ampak mam tudi dva 12 cm venta kar pa ne verjamem. Ima pa cca. 40 - 45 °C. Za ram pa ne vem (?).

Edino da bi bil ekran. To pa dvomim ker še v življenju nisem slišal da bi se zaradi ekrana delali artefakti. Zanimivo je pa tut to da se to dogaja samo poleti. Pozimi pa ne :D

Je pa kar nadležno zato se obračam na vas da mi pomagate ugotoviti kaj bi lahko blo krivo.

Hvala in lep pozdrav.

PS.: Ju3 bom poslikal ker zdaj je že pozno :O
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

K0K0 ::

Probi ga razmagnetit (degauss)

dëych ::

To so vertikalne črte al kakšne?

Probaj razdret pa mal spihat prah, pa polotat kontakte na " vertikalni stopnji", če veš kaj je to, pa kje. Ponavad je zravn en VF trafo, vsaj mislm da je tko. :8)

Kaj več se mi pa ne sanja.:D

JayKay ::

StricTom: kaj maš to Samsung SyncMaster 793 DF?

No meni ta monitor dela podobne (horizontalne) črte, najraje na svetli površini. Črte dela dobisi na namizju bodisi v igrah. Jaz sem tudi mislil da je grafa, ipd. ampak je res monitor kriv, saj je zdaj namesto njega priključen Samsung SM 755 dfx pa dela bp.
Zanimivo pa je to, da sem ga dal na servis, pa ga majo tam že 14 dnim in jim baje že dalj časa laufa, pa ni naredo nobene črte (baje).

Daj probaj slikat s digitalnim fotoaparatom če maš.

strictom ::

Mam Samsungovega Syncmasterja 795MB. In so res horizontalne črte. Bom poslikal. Samo še čakam da se naredijo :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

JayKay ::

Kdaj se ti pojavijo črte? Ko je topel, ko je hladen ali pa random?
Meni jih dela random.
Ps: Daj ko boš mi pošlji sliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri monitor imate in kakšno razmerje slike?

Oddelek: Strojna oprema
492616 (1960) Damiani
»

Nov monitor - 2 črti na ekranu ! (vodoravni)

Oddelek: Pomoč in nasveti
331563 (1001) Tr0n
»

Problemi z SAMSUNG SyncMaster 959NF

Oddelek: Strojna oprema
111285 (1069) JustVi
»

Kolegu žre živce monitor. Majstri, na pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131688 (1358) Brane2
»

Vprašanje za monitor experte

Oddelek: Pomoč in nasveti
241848 (1382) Muflon1

Več podobnih tem