» »

Težava pri formatiranju diska

Težava pri formatiranju diska

Brilko ::

Pozdravljeni!

Imam disk WD 160 giga SATA, ploščo Epox 8RDA3+ SATA IN barton 2500+.

Zadnji mesec diska nisem uporabljal, na njem sem imel lepo particije in windowse. Probam če dela, vse dela super, ko pa hočem disk formatirati (celotnega) in na novo narediti particije se pojavijo težave. Ko želim formatirati prvo particijo preko XP cd-ja, se mi kar nasredi nek ustavi in ne gre naprej, vendar ponavadi na različnih mestih.

Enkrat mi je celo uspelo da je dokonca formatiralo, vendar se je potem med inštalacijo XP-jev zgodilo isto kot da bi zamrznil (ampak računalnik dela BP, ker prej in tudi na drugem disku dela BP). In sicer predno kar neankrat ne gre naprej, se cd ustavi bolj kot ne, kmalu neha utripati tudi lučka za disk.

Prosim za pomoč, ker sem že malo naveličan in ker vem in sem že mnogokrat naredit to rutinsko delo. LP.

PS: zmotil sem se v forumu, prestvite prosim v P&N.
  • spremenil: Brilko ()

Brilko ::

Aja, pa CD ni kriv ker sem probal z dvema... :\

Brilko ::

Ni mel še nobeden podobnega problema ali vsaj da bi kdo vedel čemu se to dogaja? :\

bzp ::

Imel tak problem ... kriv je bil SATA kontroler na osnovni plosci ... Probaj disk v drugem racunalniku, probaj z navadnim IDE diskom ce plosca podpira ...

bzp ::

ps: a SATA driver nalozis? al ga ne rabi?

Brilko ::

Ga naložim ja, drugače diska ne najde. In kaj si potem storil da je stvar delovala? 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

bzp ::

Jah, menjal plosco ... je bil nov racunalnik (v garanciji) ...

Brilko ::

Menjam ploščo lahka sam sem jo dal že dvakrat ker so mi vedno neko sfukano dal (čeprav prva je držala 8 mescov), druga sploh ni nromalno delala zaj pa še to.

Misliš da če bi formatiru z drugim kompom da bi pol normalno delala na tem? Ker predno sem formatiral je...

bzp ::

ce je kontroler kriv ... ne vem, lahko probas, ampak ce ti bo potem nenapovedano enkrat vse skupaj crknilo ... Ce je v garanciji pa ne dela kot mora, ti jo morajo zamenjat. Magari 10x preden dobis eno delujoco.

Brilko ::

Ma ja to vem, ampak jaz sem odvisn od računalnika (ne v smislu zasvojenosti, ampak v smislu dela) in si ne morem privoščiti še enkrat tako dolgega roka čakanja. Kaj drugače je tebi delala plata ko si mel Winse gor, če si sploh lahka probu tako, BP?

Kiro plato si meu to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

bzp ::

bil je nov racunalnik, tko da nalozenih win. se ni bilo na njem ... se je zataknilo pri instalaciji. Tocnega modela plate pa tudi ne vem, ker ni bil moj racunalnik, jaz sem samo pomagal resevat problem. Je pa bil racunalnik kupljen v BOFu (zgodba zase, takrat se mi je mnenje o BOFu (kranj) vsaj 100% izboljsalo).

Brilko ::

Majku ej prej mi je počaku pri 3 minute pred dokončanjem inštalacije xp-jev...

Nevem kaj nej nardim... 8-O ;((

Brilko ::

No sej zaj sem ugotoviu da formatira vedno, ampak ko pa začne prenašat file (takoj po formatiranju) se pa tam ustavi (file, da bo potem lahko po rebootu začel z inštalacijo winsov), če se že pa tam ne pa pol ko hoče inštalirat xp-je. ;(( ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326805 (5953) kreki
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412283 (1584) 416c6573a
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51677 (1559) andrej_brucek
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81852 (1520) Kastrola
»

Nameščanje Windows XP pro in NTFS format

Oddelek: Operacijski sistemi
161541 (1342) fenomen79

Več podobnih tem