» »

Mnenje o tem prenosniku?!

Mnenje o tem prenosniku?!

senta ::

No po daljšem premisleku in branju vseh tem tukaj in drugje o prenosnikih sem se odločil da bom kupil tale prenosnik:

http://vaio.sony-europe.com/view/ShowPr...

Zanima me ali ga kdo morda že ima in ali je zadovoljen z njim. Sicer sem imel v mislih tudi IBM-a a mi je ta design bolj všeč, kvaliteta p anaj nebi bila slabša??

senta ::

Ali pa da bi vsaj mnenje o konfiguraciji povedali. ali bi vi raj evzeli na mojem mestu IBM T43p?

mitjaje ::

Načeloma je zadeva OK, tudi iz finančne plati ni tako draga. Ampak po izkušnjah in mnenj ostalih, bi raje jaz na tvojem mestu vzel IBM, ki temu prenosniku skoraj da ne more konkorirati. Je v vseh pogledih dosti bolj žilav...

sony vs ibm:
ker nimam časa, ti samo povem na hitro razlike:
- resolucija pri SONY ?!?! WTF ?!? kaj so zaostali za konkurenti.... Vse OK noter, potem pa ti vržejo tako resolucijo da te mnine...
- Zdaj o procesorju ne vem kaj dosti povedat, ker nisi napisal model pri IBM ker je paleta kar raznolika link
- grafika...?! Dobena ne bo za igranje iger, to je dejstvo... A pri Sony-u se bo dosti boljše odnesla, če pa boš delal v auto-CAD, pa ti IBM Sony-a posti še v Ljublanji ko bo on v portoroču :))) malo šale
- Baterija.... Je popolnoma odvisno od drugih dejavnikov, a načeloma sta podobni
- Sony ima X-black LCD
....

Ti se boš moral sam odločit za keterega in koliko si pripravljen odštet za to zadevo...

Amm... pa raje premisli koliko res potrebuješ tako dober procesor...!!!!
Recimo PM 1.6 2MB L2 casa, je popolnoma dovolj za potrebe uporabnika, ki nima nekih posebnih zahtevnih operacij, cenovno pa itak sam vidiš kake so razlike
www.ultrasplet.net

senta ::

V bistvi rabim prenosnik z ainternet, delo z office ordji, ogled filmov, obdelava fotografij in videoposnetkov,, dvd pekač, možnost pruključitve na najrazličnejše stvari, kvaliteto!!


Vem da bi bil zame dovolj že laptop z aokoli 250-300k sit samo nebi rad kupil nekaj slabšega za kar bi mi bilo potem čez čas žal. raj edam sedaj več denarja in imam dlje mir.

Od IBM-a bi vzel IMB T43p se pravi top varianto.

samo očitno bi moral izbrati neko srednjo pot ne? kaj priporočaš glede na moje potrebe?

murmur ::

katero verzijo t43p pa mislis vzeti? link?

Vrocipes ::

IBM itaq, skor upam stavit, da je sony slabše kvalitete. Lih prejšnji teden sem malo testiral enega Sony-a VAIO pa me pri ničemer ni navdušil...

senta ::

Vzel bi to verzijo. samo nisem videl da bi imela fingerprint reader?

http://www.pcuniverse.com/product.asp?p...

billy ::

Sam nikoli nisem razumel zakaj folk rabi vlko resolucijo na laptopih, ki so večinoma 15" ??? Sam imam doma 19" CRT in laufam na 1024*786, na laptopu pa si tudi druge resolucije sploh ne morem predstavljat.

Ne vem...za moje pojme so visoke resolucije za velike monitorje...

murmur ::

senta, edina pripomba ki bi jo imel je disk 80GB/5400 obratov, zelo priporocam da vzames disk z 7200 obrati [ po mojih izkusnjah se precej pozna, sploh pri video obdelavi ]. Imas tudi varianto z 14" 1400x1050, ki je lazji, tanjsi in ima boljso baterijo pri tem da je enako zmogljiv - link - odloci se glede na potrebo prenasanja, baterije.....
Kakorkoli se bos odlocil, bos z thinkpad-om definitivno zadovoljen.
Resolucija 1600x1200 na 15" ne moti, stvar funkcionira zelo ok, se posebej za video in DTP zadeve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali so še ThinkPad tisto kar so bili?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172240 (1800) jype
»

OSX na x86 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11910465 (6006) bluefish
»

Na kaj pazit če kupuješ rabljen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
305760 (4939) Silvo
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363057 (1865) Rešpetlin
»

Prosim za nasvet pri nakupu prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
172281 (1979) NURS

Več podobnih tem