» »

Sinhronizacija dveh exel dadotek??

Sinhronizacija dveh exel dadotek??

chief ::

Pozdravljeni!
Imam pa en mali problemcek. Imam dve exel dadoteki, katere vsebujejo veliko istih postavk, a v vsaki od dveh dadotek je nekaj razlicnih. A bi mi znal kdo svetovat, kako bi naredil, da bi iz obeh dadotek naredil eno (jih zdruzil-tudi posamezne worksheete), ki bi vsebovala vse postavke iz obeh dadotek, ne da bi se podvajale. Problem je namrec, ker nevem katere so iste in katere so dodane postavke v posamezni dadoteki. (To bi rabil naredit,zato ker bi mi bla tista zdruzena dadoteka podlaga za bazo podatkov)

Se nekaj podatkov: OS: win2000, Exel 2000

Najlepsa vam hvala in lep pozdrav
Matija

Sklemen ::

ne bo šlo z Win2000, rabiš WinXP :-)

SK

chief ::

aha! no doma jih mam, tako da to lahko nardim np. A mi das prosim kaksen hint kako to izvest, in ali je zanesljivo? imas kake izkusnej s tem?
Hvala se 1x

Kekec ::

NE poslušat Sklemena ker govori bedarije ali pa mu je dolgčas in smeti po forumu. Kaj bi pravzaprav rad naredil da bi podatke združil ali da bi jih zamenjal tako da bi bili v dokumentu b anaki kot v dokumentu a???
Mislim da boš ali moral napisati Macro (verjetno ga najdeš kje na netu) ali pa kakšen program ki zna to delati kar tako mislim da ne gre!
lp

chief ::

tako je. v dokumentu A imam ene podatke. v dokumentu B druge. polovica jih je enakih, ampak je vse pomesano tako da nevem keri so enaki in keri mankajo. zato bi jih rad zdruzu v enga dokument C, ki bo vseboval vse podatke iz A in B, brez da bi podvajal enakih. a je jasno?
hvala

Kekec ::

Malo po guglaj, lep čas nazaj sem rabil podobno da sem imel iste podatke na različnih listih in sem na netu našel en makro ki je to dokoaj lepo delall, ga pa nimam več da bi ti ga dal!
lp

chief ::

aha, thx za nasvet. bom malo poiskal, a sem upal da bo tle kdo vedu ker mam mal sile.
lp

Sklemen ::

Da ne bom samo smetil, bom povedu, kaj bi jest naredu.

V Accessu bi odpru novo bazo in v njo uvozil obe tabeli, nato pa naredu query, s katerim bi ven povleku ustrezne recorde.

SKlemen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

programi za reševanje podatkov so totalno neučinkoviti

Oddelek: Pomoč in nasveti
314607 (3800) AC_DC
»

Proračun za informatizacijo slovenske javne uprave za leto 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
5714680 (12858) Daedalus
»

USB kluč problem

Oddelek: Strojna oprema
5817 (759) Invictus
»

Pršenje podatkov v Wordu

Oddelek: Programiranje
61405 (1299) schwarzvald
»

Napaka v winsih...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6959 (796) thierryhenry

Več podobnih tem