» »

Kako narediti servo na gokardu?

Kako narediti servo na gokardu?

atansek ::

Malce ze smešno sliči sam bi bil pa luxoz.V mislih sem imel kakšen koračni motor ali pa nekaj podobnega..no sej nevem rad bi slišal vaša mnenja in rešitve...

IceIceBaby ::

Kaj pa električni servo od kakšnega avtomobila ?

atansek ::

Pri avtomobilu servo motor potiska olje na hidravliko..upam da se nemotim!!Jst bi pa mel podobno kot pri volanu za pc..nek senzor ki zazna smir in ° obrata, nato neko vezje ki bi ta signal obdelalo in poslalo na koračni motor, nato bi preko zobnikov prenesel na gred ki bi spreminjala kot koles.

A je to sploh mogoče?

Zanima me predvsem vezje ki bi pošiljalo signale na motor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atansek ()

#000000 ::

Te bolijo roke ane. Gokart ima direkten volan, zato boleče roke, zdi se mi, če bi montiral servo gor ne bi šlo tko k treba 'verjetno se ne bi več tok držal ko pijanac plota' zamisel je kar dobra če bo ok. pa boš sam vidu. Baje ima fiat punto neki 'električni servo' oz niti ni servo ampak 'kao ojačevalec' tko sem enkrat nekje prebral, se mi zdi da so bli prospekti. Mogoče ti pomaga nikoli ne veš.

aja s koračnim motorjem bi pomojem šlo, 'kaj pa odzivni čas' ? LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

neoto ::

Sam za tak namen boš rabil pa kr velik koračni motor (oziroma močen).

IceIceBaby ::

večina avtomobilov ima hidravlični servo, ki ima hidravlično pumpo, ki jo žene motor. Zato sem pa reku da uporabi električni servo :) Te imajo elektromotor, ki ti pomaga sukat volan. Najdeš jih na kakšnih manjših mestnih avtomobilih. Mislim da ma Twingo takšnega pa punto itd. Malo pogooglaj pol pa poglej na kakšnem odpadu ali oglasniku. Zadeva nebi smela biti draga, če kupiš iz kakšnega razbitega avtomobila.

Daedalus ::

Kaj pa na napajanje take zadeve si pomislil? Rabiš še akumulator in altenator za poljnjenje prvega. Brezveze to počet, raje malo roke ojačaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

IceIceBaby ::

mogoče bi šlo direkt preko akumulatorja. Če bi akumulator zdržal eno dirko bi blo dost, doma ga pa spet lepo nafilaš :) Čeprav pol vse skup nanese sigurno kakšnih 20kg, če ne več, kar se pa verjetno pošteno pozna na časih. Jaz sem že v avtomobilu pripravljen bit brez servota, če 20kg prihranim.

Daedalus ::

Sej v tem je poanta. Ne splača se, ker če bi se - bi na tekmovanjih verjetno že uporabljali take rešitve.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

korenje_ver2 ::

lol. mal si preberte kako deluje. pa ne sanjat o koracnem motorju za obracanje koles, razen ce gres delat samomor...

zgleda da majo te novi avti (citroen) elektricne servo volane, ki delujejo v odvisnosti od hitrosti vozila.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Ja, progresivni servo volani niso nič posebnega danes, sploh v avtomobilih malo višjega razreda. Punto recimo, pa ima 2 stopenjski servo volan. Za po mestu je ful lahek, imaš pa možnost, da pritisneš na gumb in se zadeva malo ojača.

Je vprašanje kolk se to splača, ampak če bi hotu se tole pomoje zmontira brez večjih težav.

atansek ::

ja vrjanta je z tem el. servom..sam problem je elektrika..akumolator je definitivno pretežek pa nikamor nemorn dat..bi lažje kk altenator namontiru na mašino, če nebi izgubil preveč moči motorja

Azrael ::

Alternator svojim prenosom, uporom in težo ti bo požrl vsaj kakšnega konja, za nameček pa sploh ni uporaben brez akumulatorja.Mislim, da ti ročno delo pri sukanju volana ne uide.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternator ali akumulator? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421688 (19016) krneki0001
»

servo motor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
356907 (6179) perooo25
»

moč elektromotorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
194447 (3749) sidd
»

Vgrajevanje servo volana(komplet)

Oddelek: Loža
52326 (2150) xabre
»

Kje dobit elektromotorcek, ki se pocasi vrti...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
375100 (4538) madboy

Več podobnih tem