» »

Prenos signala wireless - ali je možno ?

Prenos signala wireless - ali je možno ?

jarni2 ::

Halo vsem !
Imam problem... nimam kabelske, nimam moznosti siol tv-ja, zato imam zadnjo moznost - satelitska kabelska iz Krvavca - kupis kroznik in reciever ( pri lj-kablu se mi zdi ) in lahko potem prek tega gledas precej veliko kanalov... Vse lepo in prav...

Problem se pojavi, ko hočem imeti v hiši dva tv-ja... ker imam samo en reciever... lahko bi sicer kupil se en reciever, ampak je kar precej drag, pa se narocnina se mi zvisa za 50%... sam bi najrajsi priklopil oba tv-ja na isti kabel ampak bi moral potem vedno hoditi v sobo, kjer je reciever in tam menjavati kanale, potem pa spet nazaj v drugo sobo...

Ali slucajno obstaja kaka napravica, ki omogoca prenos signala prek daljinca do recieverja....
takole npr: pred reciever postavim neko napravico, ki lahko posreduje signal iz daljinca... in v drugi sobi postavim podobno napravico, ki bi prenesla signal iz daljinca do recieverja... aja, moram pa opozoriti se na to, da je en tv v pritlicju, drugi pa v prvem nadstropju...

Takole, to je to, hvala za vsak nasvet !!!

JArni

OmegaBlue ::

Obstajajo IR -- Radio -- IR oddajniki/sprejemniki/konverterji. Nazadnje sem jih videl v conradu v LJ. Še malo poiščem in povem če kej najdem.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

IČA ::

obstaja brezžični oddajnik/sprejemnik ( A/V sender 2.4 Ghz), dometi cca 100m na prostem, cca 30m v zaprtem prostoru, cene se gibljejo nekje med 50-150 evri. Pri nas vem, da jih imajo v Conradu, Big Bang-u, Bof-u. Načeloma ne bi smel biti problem s prenosom, zna pa železna konstrukcija med etažami kaj vplivati na kvaliteto. Sam ga imam že dve leti za prenos s PC-ja na TV in sem kar zadovoljen, je pa res, da ni razdalja večja od 5-6m.

LP
IČA
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

milica ::

Mogoče iščeš kaj takega? www.pametnidom.com/product_info.php?cPa...

jarni2 ::

Halo vsem, hvala za odgovore... sem v Conradu v BTCju spraševal o teh zadevah pred cca 3 meseci, pa se ni nikomur tam niti sanjalo o čem podobnem... imeli so samo neko napravico, ampak sta se morali ti dve enoti videti... jest pa imam vmes betonsko plosco (drugo nadstropje...)... ne bi pa rad kupoval neke zadeve in potem ugotovil, da stvar ne vleče, ker jo lahko potem stran vrzem...

Hvala se enkrat !

Alec999 ::

brezžični A/V oddajnik/sprejemnik sem vidu veckrat v Interspar katalogu ... cena je bila okoli 25k sit.

Lp,
Alec999

roli ::

Se mi je zdelo,da sem videl v conradu:
http://www.conrad.si/product.asp?catalog%5Fname=Conrad&catego....
To je točno to kar si zahteval.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

20sdfj093f ::

Komplicirate.

Lastovka je s Krvavca prosto dostopna, mislim da zastonj lahko gledas ene 15 kanalov in to same dobre.

Kupi 2 NAJCENEJSA digitalna satelitska sprejemnika (recimo Skymaster DX24, 17 jurjev en - nov), potem kupis se satelitsko parabolo z LNBjem za 2 sprejemnika in jo narobe obrnjeno usmeris proti Krvavcu oz. poklices enega satelitskega monterja da ti to naredi. Iz LNBja samo se 2 kabla, vsakega v svoj reciever in voila, imas zastonj!! (brez narocnine) Lastovko na dveh TVjih.

Stroski?

2 recieverja = 2x17ksit = 34ksit
dvojni LNB = 10ksit
kabli = 10ksit
antena z nosilcem = 10ksit (ne rabiš velike)

SKUPAJ 64 ksit ampak nimaš mesečne naročnine ;)

Lp, F.

PS: kdor ne vidi krvavca, mislim da bo kmalu zadeva laufala tudi s Krima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

video nadzor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71697 (1562) upirna
»

vrata in ključavnica s tipkovnico

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72773 (2618) zlabo
»

Avtomobilček

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111761 (1515) Azrael
»

web camera v temi

Oddelek: Kaj kupiti
152261 (1718) iskra
»

Nekaj kar bi me opozorilo na prihod staršev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
373859 (2900) Mamaplata

Več podobnih tem