» »

.si domene

.si domene

acheron ::

Živjo mogoče ve kdo kdaj se bo sprostila registracija si domen za fizične osebe. Govorilo se je da septembra sedaj pa o tem vec ne najdem nic.

lp

LapD ::

6.6.2005: poteče veljavnost vseh domen, registriranih do 31.3.2005. Lastniki domen morajo izbrati registrarja in ga uradno pooblastiti za upravljanje z njihovimi domenami. Podaljšanje registracij je plačljivo.

september 2005 : Upravičenci za registracijo .SI domen bodo postale tudi fizične osebe. Prenehala bo veljati omejitev števila dvajsetih registriranih domen na pravno ali fizično osebo

januar 2006: Trg z .SI domenami bo popolnoma sproščen. Na voljo bodo tudi tujim pravnim in fizičnim osebam.

Ales ::

ARNES je moral prestaviti datum za podaljšanje obstoječih domen na september, tako da bo tudi sprostitev za fizične osebe zelo verjetno prestavljena na kasnejši datum...

Primoz ::

"moral" prestaviti ... misliš rečt "nategnil vse, ki so jim nasedli in že plačali za domeno"
There can be no real freedom without the freedom to fail.

acheron ::

Če bo moja domena do tistega datuma že zasedena, bo Arnes u luftu.

Ales ::

ARNES se je ustrašil, ko je videl kak procent starih lastnikov ni podaljšal domene do roka - gre se za več kot 50% obstoječih domen .si. Zdaj, a so res mislili samo pomagati "nevednim", ali so se ustrašili kakih tožb, če bi jim enostavno izklopili domene, to je druga stvar... V glavnem, 99% registrarjev nas je bilo proti kakršnemukoli podaljševanju rokov, a kaj čmo, tu ni demokracije. Mi smo želeli enkrat že zaključiti s to zadevo...

Res pa bi bil problem izklopiti domene tudi zato, ker polovica strank tega ne bi opazila. Dokler bi bila pretečena domena, ki gostuje pri kakem velikem ISP-ju, npr pri SiOL-u, vpisana v SiOL-ov DNS, bi vsi, ki na net dostopajo preko SiOL-a, še vedno videli to domeno kot da dela... V veliki večini primerov preko istega ISP-ja dostopa tudi lastnik domene... Potem bi se pa začeli klici zakaj jim ne prihajajo maili, itd. Skratka, obup.

Ne verjamem sicer, da bo septembra kaj bolje.

Sicer pa niso ravno "nategnili" tistih, ki so podaljšali domene... Samo prej so pač plačali, to je vse. Tisti, ki domen še niso podaljšali, ne bodo pridobili na obdobju registracije - njihove domene bodo podaljšane samo do 6.6.2006, tudi če jih podaljšajo septembra. Jih pa "kreditirajo", to je res... In velika večina po moje prav dobro ve, zakaj se gre, samo spet čakajo na zadnji dan roka.

Brane2 ::

Jaz sem podaljšal samo osnovno z imenom podjetja- za eno leto (vse com domene imam na 10 let).

To leto smao zato, da preselim vse zadeve z nje in da vidim, če to sploh kdo uporablja. Potem je ne rabim več.

Tudi vsem strankam, ki jim uredimo site ali kaj podobnega, odsvetujem zaenkrat si in če je treba pomagam pri com domeni.

Bomo videli kaj bo s "si" v prihodnje a to bolj iz firbca. Ko je*e "si"...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvočrkovne .si domene razgrabljene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8822411 (18081) Soprano
»

Registracije domen .si za fizične osebe

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
496361 (4350) krho
»

registracija domene - fizična oseba

Oddelek: Omrežja in internet
51588 (1329) residual
»

Registrarji so v nemilost prepustili skoraj 5-tisoč domen .SI

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
304787 (3530) AtaStrumf
»

Končno .si domene tudi za navadne smrtnike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
666667 (5324) Soprano

Več podobnih tem