» »

Tipkovnica Optimus s spremenljivim prikazom tipk

Tipkovnica Optimus s spremenljivim prikazom tipk

Slo-Tech - Art. Lebedev Studio, ki se ukvarja z industrijskim oblikovanjem, je zasnoval tipkovnico Optimus. Vsaka od tipk vsebuje lasten prikazovalnik (v končni različici predvidoma OLED), zaradi česar je mogoče prikaz funkcije posamezne tipke poljubno prilagoditi. Tipke bodo poleg znakov prikazovale tudi sličice, morda tudi animacije. Osnovni del funkcionalnosti tipkovnice bo neodvisen od operacijskega sistema. Predvidoma naj bi prišla v prodajo leta 2006.

Uporabna bo predvsem:
  • za tekstopisce ob uporabi različnih naborov ter razporeditev znakov in
  • za uporabnike specifičnih programov ter igračarje za grafičen prikaz funkcij (ikone), ki jih imajo v danem trenutku tipke v trenutno aktivnem programu/igri (npr. trenutne funkcionalnosti tipk ob pritisku tipke CTRL v Wordu).

37 komentarjev

Nejc Pintar ::

pikovnica?:\
Drugače pa je to v industriji že nekaj časa
Lahko je biti prvi, če si edini!

Z-lot ::

Oh really? Link bitte...

Jenej01 ::

kje pa bi se to lahko dalo dobit...pa cena..

lp jenej
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

C_maniak ::

ni še za dobit, ker je prototip. cena bo pa tud visoka ;)

Nejc Pintar ::

V Monitorju sem bral nekaj let nazaj, vendar le ČB, zelo malo pikslov in lcd
Lahko je biti prvi, če si edini!

para! ::

Pikovnica?
Death before dishonor!

B-D_ ::

Zadevo so zasnovali designerji, tko da ni ravno 100% da bi bilo lahko na koncu izdelano (če bi jo bilo sploh možno izdelati) tole tako poceni, da bi jih kak normalen šel kupovat (beri: cene višje od škatel s srebrnim ploščkom imenovanim MS server ali kakim fancy napisom Adobe ipd).

Počakajmo 5 let, takrat nam ne bo treba prodati avtomobila zato da bomo lahko imeli g33ky tipkovnico. ;)

d0rK ::

Cena bo med 200 in 300 dolarji.

BluPhenix ::

Geeky tipkovnica... ni nujno, ta tipkovnica je idealna za preprost uporabniški umesnik. Tipke z oled displaji pač imajo lahko različne funkcije. Program, user interface, lahko narediš tako, da ljudem ni treba tipkati ali klikati ikonic z miško, ampak preprosto tako, da pritisnejo tipko, na kateri je ikona, ki jim rabi. Ke gre za display, se lahko te ikone spreminjajo glede na to, koliko globoko si v drevesni strukturi izbire. Tako, zna biti tudi uporabno to.

Za doma jaz ne vidim pretirane uporabnosti take tipkovnice.

Jenej01 ::

jaz pa vidim uporabnost, namesto da uporabljam alt+tab, lepo kliknem na tipko. pa se lepo zgleda...

lp j
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

ziga321 ::

na eni od slik je poleg internet explorerja in applovega quicktima, prikazana tudi ikonca za emule:D

madmitch ::

Kot napisano, odlično za namenske kipkovnice. Ne bo treba več menjat po koncu uporabe Bloomberga. Kupim takoj.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

DaMastermind ::

Meni se zgoraj napisana cena 300 dolarjev, še posebej ker je začetna, sploh ne zdi visoka. Razmišljam, da lahko potem za tutoriale in podobne stvari uporabljaš navodila, kot je "pritisni tipko, ki se ti smeji v faco, bučko...". :) Programabilne tipke bi zelo prav prišle tudi v igrah (prikaz mape, mogoče celo direkt na tipkah, pritisk na tipko mapo poveča, pa še kakšne zabavne stvari bi se spomnil. Da ne omenjam, da ob pravilnem trženju naroda ne bi blo težko prepričati kupit, glede na luštkanost..

ziga321 ::

It will cost less than a good mobile phone
--------
seveda je tukaj tudi vprašanje koliko je ta 'good mobile phone'. za 300$ jo pa res kupim takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga321 ()

MrStein ::

Jenej01
jaz pa vidim uporabnost, namesto da uporabljam alt+tab, lepo kliknem na tipko. pa se lepo zgleda...

Kot da tega danes ne moreš.
(kako ti milsiš "kliknem" ?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Bass0 ::

Super!

Vsekakor odlična ideja po dizajnu in uporabnosti. Ampak zdaj ko touch-screeni in tablet-pcji (ko bom le mogel, ga nabavim) prihajajo v uporabo, se zdi tole rakov korak. Fizični feedback je edina prednost (?), ki še ostane.

Matek ::

Tole ni samo geeky, jaz si jo predstavljam v kakih cyber kafičih v turističnih krajih, kamor prideš, klikneš na zastavico svoje države in že imaš vmesnik v maternem jeziku in ustrezen razpored tipk na tipkovnici.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Nejc Pintar ::

greš na namizje, in na tipkovnici imaš že ikonce iz namizja...
pomagalo pa bi tudi pri učenju zahtevnejših programov ter preglednosti tipkovnice
Lahko je biti prvi, če si edini!

pecorin ::

potem se pa pojavi virus, ki ti malo preprogramira tipkovnico tako, da ti na tipko napise free movies, spodaj je pa ukaz format...

root987 ::

Zakaj se nisem jaz tega spomnu? :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Jeebs ::

Sicer sm tole že vidu par dni nazaj, ampak še enkrat... To bi mene imelo. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Keyser Soze ::

Hvala k... za OLED. ČE bi uporabljali LCDje bi trajal še najmanj par let, da bi naredili dovolj majhne za takšno uporabo. Se pravi, da bi razvili OLED.:D

Tipkovnica je zelo dobra zadeva. In lahko rečem, da ena od redkih revolucionarnih idej na področju računalništva. Tele I/O enote so zelo bile zelo zapostavljene zadnje čase. Zgolj malo poudarka na designu in še kakšne nove brezžične tehnologije, to je pa tudi vse.

Greš v Program in imaš namesto črke A znak za copy, namesto črke B znak za paste, namesto G znak za svinčnik, namesto M znak za lupo. Skratka, tako kot si vsakdo danes prilagodi desktop po svoje in programe, tako da ustrezajo njegovim preferencam, tako se bo ta tipkovnica prilagodila uporabniku ter VSAKEMU programu, ki ga boš zagnal na računalu.

P.S.: Če zadeva ne bi bila (???) patentirana, bi se jo splačalo it patentirat.

P.P.S.: Morda bodo šli še korak dlje in naredijo tipkovnico iz touch sensitive OLED zaslona velikosti 15* 40cm.:))

Kami ::

Nevem no, vsaj meni se zdi to šminkerija.

Jaz uporabljam eno old tipkovnico izpred 5ihlet pa sem čisto zadovoln.

Sem že mel neke multifunkcijske pa nisem tistih tipk nikoli uporablal, nevem zgleda sem tak navajen, da pridem prej v outlooka npr, da na namizju kliknem ikonu, kot pa na tipkovnici :))

Jumping Jack ::

Eh, kaj to... Tole je ta prava tipkovnica!

http://www.daskeyboard.com/

:D

Looooooka ::

err...ce bi se mal bral bi opazl da ne sam da ni prototip ne beta to sploh ni izdelan(ce ze beres slashdot pol celga preber).
To je idejni koncept A CUTE PICTURE.
je pa res da je vecina njihovih idej bla patentiranih in na koncu izdelanih.

Jenej01 ::

Jenej01

jaz pa vidim uporabnost, namesto da uporabljam alt+tab, lepo kliknem na tipko. pa se lepo zgleda...

Kot da tega danes ne moreš.
(kako ti milsiš "kliknem" ?)

mislil sem namesto, da uporabljam alt+tab, bi lahko uporabil samo doloceno tipko na tej tipkovnici...
P5Q PRO, E7300@3400Mhz, 4GB@... itd :D

Keyser Soze ::

No, sej. Kaj pa čjo naredit v studiju, ki se ukvarja z oblikovanjem, drugega kot koncept tipkovnice? CG? Ko bo taprava, bo predstavljena na straneh "fabrke".

Z OLED tehnologijo je pa tole več kot mogoče. Edini problem je to, če se bo zadeva izkazala za "vredno naložbe" in nadaljne proizvodnje. Upam da. In da bodo preostali sledili.

MrStein ::

mislil sem namesto, da uporabljam alt+tab, bi lahko uporabil samo doloceno tipko na tej tipkovnici...

Ja, saj to gre že 20 let.
Ali naložiš programček, ki ti ob pritisku na F12 preskoči na drugo okno.
Ali pa kupiš tipkovnico, ki ima posebno tipko prav za to "Next Window".

Glede revolucije pa : kar so imeli pred dvajset leti, ni danes revolucija.
In patenti so najbrž že pretekli.


Zanimivost : A prototype OLED keyboard
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vikking ::

Ja tipkovnica je res lepa, estetika in funkcionalnost. Vendar 300$ je way to mučo dinero za tipkovnico.

Skrbi me sam čiščenje takšne zadeve, zna biti problematično razstaviti stvar in pri tem pazit da se ne poškoduje.

Keyser Soze ::

Hm, MrStein. Mi lahko pokažeš 20 let staro tipkovnico, ki spreminja znake na tipkah v skladu z njihovo trenutno funkcijo?

Se pravi, pritisneš CapsLock in vse črke postanejo velike, spremeniš font v Wordu in se spremeni font tipk na tipkovnici, igraš igro in delujejo oz. prikazujejo funkcijo zgolj tipke, ki jim je ta dodeljena, greš v archiCAD, AvtoCAD, Paintshop, Ilustratorja, ScetchUp,... in se ti na tipkovnici namesto črk pojavijo orodja,... ipd.

GapsoN ::

Nič strašno novega...

http://www.tipro.net/index_custom.htm -> Case picture n.2 (desni del tipkovnice ima 16 LCD displayev, možnost različne osvetlitve, grafičen prikaz čez več tipk, itd...)

Made in Slovenia :D
nobody else

B-D_ ::

To bi lahk naredu čist na easy: maš rdečo pa zeleno diodo, če je knof enejblan je zelen drugače pa rdeč. Na knof pa nalepiš njegovo funkcijo al pa vtakneš vanj sprintano folijo kot papirček v tisti okenček na gumbih za zvonce.

Sicer iber primitivno pa vendar moderneje od sedanjih tipkovnic. Torej idealno za trgovke... :D

BluPhenix ::

In imaš tipkovnico s 500+ gumbi, za vsako vrsto salame.

NorK ::

Nič nekaj novega, edino lepše oblikovano.
Sem na Tipru vprašal, če slučajno imajo kako tipkovnico, na kateri bi se na primer ob držanju tipke Shift vsi znaki spremenili v VELIKE tiskane. Isto bi na primer bilo, če bi vključil Caps Lock (VELIKI znaki, ki pa bi se ob pritisku na tipko Shift spremenili v male). Pomtem sem jim dal za primer še to, da bi se ob igranju neke igre namesto WSAD na tistem mestu pojavile smerne puščice.
Dobil sem odgovor, da se njihova tipkovnica Chameleon (TM-LRX) obnaša točno tako kot sem napisal, da pa so jo zaradi tehničnih pomanjklivosti umaknili.

BBB ::

Kitoslav, če je pa tako, so pa res tupi. Takšne tipkovnice se bi prodajale kot po maslu. Nej jih usposobijo vendar.

Suli ::

BBB ah kje no! V Sloveniji je bolj popularno nekaj "izumiti", zavržti in potem opazovati konkurenco kako služi na "naš" račun.:\

NorK ::

Sicer ima tista tipkovnica samo 16 takšnih tipk (z LCDjem), ampak se mi zdi, da je v tem primeru bolj važno delovanje kot pa število tipk. Pišite jim :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tipkovnica Optimus končno na voljo?

Oddelek: Novice / Ostale najave
415147 (2761) desperados
»

Optimus Mini Three

Oddelek: Novice / Ostale najave
52673 (2512) darkolord
»

100 dolarjev (in več) za tipkovnico s tremi tipkami? Artlebedev Optimus mini three?

Oddelek: Novice / Ostale najave
264494 (3241) Jst
»

Hardware vreden ogleda...

Oddelek: Strojna oprema
101439 (1154) cojss

Več podobnih tem