» »

Command prompt v winxp

Command prompt v winxp

CaqKa ::

alo!
mene zanima kako si naredim da bom namesto vsakic pisal "dir /o:s" napisal samo dir? verjetno obstaja za to kaksna set komanda?
hmmm ful fajn se mi pa zdi filename&directory completition... da ko TAB stisnes da ti dokonca ime fajla enako kot v linux :)
je sploh to že kdo ugotovil?
em pa še nekaj: kak je kaj z uporabo PIPE v winxp commandu?
ajt
lp caqka

Tr0n ::

Kaj te delas v command vrstici, ce mas windows explorer in search?

CaqKa ::

cdrecord.... pa vcasih je treba kake stvari izbrisat ki se ne dajo v exploreru.. pa prosim .. če kdo odgovarja naj da odgovor ne pa novo vprasanje! sem že mislo da bom dobo kaki pametni odgovor

andrej ::

da, to obstaja. recimo:
doskey d = dir /o:s

potem pa uporabljas d namesto dir...

file in dir completion je tudi mozen. pravzaprav je TAB kar po defaultu v RTM.

pipe tudi dela.

wintermute ::

Tole dela na W2K: set dircmd=/o:s

Verjetno bo delalo tudi, ce zgoraj omenjeni dircmd dodas k environment variablam (MyComputer->Properties->Advanced->Environment Variables).

HTH.

CaqKa ::

hvala vama za odgovore :D
tile topici o winxp se kr mocno razsirjajo... sem ze zadnic mislim andreju predlagat, da bi na svojo stran dal kakšen FAQ o winxp. predlagal bi pa tudi mogoce en topic v katerem bi bila samo vprasanja o winxp?
Andrej:
ti poganjas vmware iz winxp al iz linux? em kako dela tale beta 3 verzija v winxp.. rad bi si preko vm naredo še kakšen linux da vidim katera distribucija bi meni najbolj ugajala...
LP CaqKa

andrej ::

ja, resitev z set dircmd je boljsa. sem jo uporabljal v casu DOS-a, samo se je nikak nisem mogo spomnit, potem pa sem pac predlagal doskey. No, najboljse je da uporabis set dircmd.

glede na to da je zlo veliko vprasanj o XP-jih in le tu pa tam kaksno drugo OS vprasanje skoraj nima smisla naredit nov XP topic, ker bi potem OS topic sameval. Bom pa razmislil o XP FAQ-u...:D

Drugace pa jaz uporabljam vmware beta 3 v Xp-jih in delajo zlo dobro. Meni je blo glavno, da lahko v njih zaganjam XP-je... ostalo ni tak vazno... v beti 3 pa se nisem instaliral nobenega linuxa - enostavno ni blo casa in interesa...

CaqKa ::

hehe :)
Meni vmware na 2505 ne dela, pojma nimam zakaj.
Sicer pa imam že lep čas final corp doma... in zgleda da bom danes imel dovolj časa za inštalacijo :) , upam da bo dellal vmware.
Daj tam na www.budja.com naredi faq gor tote strani ko so samowxp triki gor so malo borne in s z njimi ne morem pomagat kaj dosti. Včasih mi HELP več pomaga.
ajt LP CaqKa

andrej ::

2505 ni podprt. Za vmare rabis RTM, ceprav bi buildi zelo blizu RTM mogli tudi delat.

Ja, Help je veckrat magicna beseda, ampak ko ga na zalost folk sploh ne bere... res skoda, bi odkrili marsikaj zanimivega... se posebej v XP, kjer je help dobil novi UI in ta help in samo navadni help kot datoteka s pomocjo ampak mnogno mnogo vec...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462229 (1732) ToniT
»

Win XP SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554529 (3281) CaqKa

Windows 2000 Server vs. Windows 2000 Advanced server

Oddelek: Operacijski sistemi
191370 (1081) tejo
»

Windows XP vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
251345 (912) Loki
»

2 problems

Oddelek: Operacijski sistemi
131040 (848) Elemen_T

Več podobnih tem