» »

Belkin F5D7231 Wlan vprašanje!!!

Belkin F5D7231 Wlan vprašanje!!!

dado75 ::

Čau!

Glede na to, da sem popolni laik na področji omrežja, še posebek brezžičnega, bi vas prosil, da mi razložite nekaj stvari. Doma imamo ADSL povezavo 1024/256 in ker jast živi nadstropje višje in nimam napeljane telefonske linije sem se odločil za nakup brezžičnega router-ja BELKIN F5D7231 in pci kartice BELKIN F5D7001, komplet v BigBangu. Po uspešni povezavi in nastavitvi sem se uspel povezati na internet in stvar dejansko celo deluje. Da ne dolgovezim in preidem k vprašanju:
1. Glede na to imamo 1MB ADSL povezavo mi strani odpira zelo počasi, čeprav je signal dokaj dober...povprečno 80 MB...Ali je možno, da je preko routerja povezava počasnejša kot je dejanska možnost prenosa?
2. Zakaj mam vedno pri prenosu torrent-ov povprečen prenos do 20kb...več nikoli ne gre.
3. Aja pa še to...zakaj se mi računalnik konektira na internet s samo 100KB, če pa je paket 1MB???
4. Kje oziroma kako vidim dejanski prenos podatkov...da ne bo pomote, hitrost prenosa?????

V naprej sa vam lepo zahvaljujem za odgovore in prosim, da v zakup vzamete, da sem totalen laik na tem področju.

Lep pozdrav,

Dado

robbe ::

Stvar bi si ti mogla povezat v idealnih dogojih z hitrostjo 54 Mb/s (ruter - ti). Torej če maš povezavo ADSL 1M bi ti moralo vleči celih 1Mb/s. S kolikšno hitrostjo se pa ti povežeš na ruter? Sam mislim da tukaj ni problem v ruterju ampak v ADSL-ju. Mogoče tvoj sosed (pač s komer si deliš povezavo) na velko downlovda in se hitrost deli na pol. Lahko pa tudi na velko uplovda in stvar že spet zapaca linijo. S torrernti je tako, da so hitrosti visoke, ali pa ne, počakaj kakšno uro ali pa dve gor in mogoče se ti poviša. Kateri računalnik se ti konekta na internet z 100KB? Tvoj? Saj ADSL paket je 1Mb (mali b) kar je 128 MB ;). Dejanski prenos probaj tako, da nekaj downlovdaš s kake strani ki ima hud prenos, recimo dol si snem ST-Linux. To bi ti moralo vleči s polno hitrostjo (128MB/s).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586069 (5281) novuporabnik
»

Problemi z ISP-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81407 (1407) Simptom
»

ADSL in prevelika oddaljenost od centrale: težave in rešitve

Oddelek: Omrežja in internet
304000 (2723) SKull
»

prekinjanje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
162260 (1662) m0LN4r
»

Težave z WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
101595 (1376) cryptozaver

Več podobnih tem