» »

inštrukcije programiranja

inštrukcije programiranja

mirc001 ::

Povejte mi a bi bil kdo pripravljen me,instruirati visual basic.Seveda se zmenva za ceno.

BluPhenix ::

Najboljši inštruktor je dobra knjiga, z podporo interneta in predvsem obilica raziskovalnega duha. Torej preberi osnovne ukaze in eksperimentiraj, ko se zaštekaš poišči pomoč in namige na internetu. The best way.

nicnevem ::

Se popolnoma strinjam z BluePhoenixom. Za začetek si pogooglaj za kak tutorial, nato pa verjetno res najbolje da skočiš do knjižnice po kako knjigo.

Btw, si v življenju že kdaj programiral?
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

mirc001 ::

nisem še nikol programiral

mte ::

saj zato

nicnevem ::

Hm, IMHO ne bi bilo slabo, če bi si vsaj malo ogledal tale link: Programski jezik C++

..samo toliko, da dobiš nekaj občutka "how things go..".


P.s. O Visual Basicu sem kar nekaj ljudi slišal govoriti, da te nauči slabega programiranja. Koliko je resnice na tem, ne vem. Vseeno bi pa "moj nasvet" bil, da si najprej pogledaš kak C/C++, pri čemer pustiš objekte in ostalo kramo zaenkrat še malo pri miru...

P.s.s. Pa ne obupat! :)
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

jype ::

To, da je BASIC skodljiv, je urbana legenda. Ni najbolj eleganten jezik, pravzaprav je nemarno storast, a svojemu namenu ocitno sluzi...

Za ucenje vsekakor vedno priporocam Python, ki novega programerja nauci ustrezne analize problemov in modeliranja, ki je zelo pomembna sposobnost vsakega dobrega programerja. Tudi drugi jeziki te tega naucijo, a po mojih izkusnjah bistveno pocasneje. Brata sem naucil programirat v enem mesecu. Po enem mesecu je vsak problem znal resiti sam (s pomocjo googla in lastnih idej). Seveda je ustrezno samozavesten in dela napake, ki jih potem kot kak mentor popravljam za njim, a to je lastno vsakemu ucenju novega poklica.

Ce bi se pa rad zgolj naucil "delat programe" v visual basicu, pa te programiranje ne zanima, je to povsem drug problem. Za to obstajajo dobre knjige in znanja, s katerimi lahko to rec obvladas, so bistveno manjsa od znanj, potrebnih za ucinkovito in dobro programiranje.

korenje_ver2 ::

za 4k sit na uro se lahko zmenmo...

korenje_ver2 ::

a ni kao delphi program za delanje programov brez programiranja?

NoUse4AName ::

ehehe korenje_ver2, in ti računaš 4k na uro?

korenje_ver2 ::

ja jz kasiram, drug insturira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

postal bi programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
509707 (8036) videc
»

Nasvet glede izbire programskega jezika (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
525953 (4703) NoUse4AName
»

osnove programiranja

Oddelek: Programiranje
154249 (3857) RammGirl
»

učenje c++, ali pascala, ali pa delphija (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
935864 (4853) Brilko
»

Kje zaceti ?

Oddelek: Programiranje
192171 (1870) Blond

Več podobnih tem