» »

Kdo so "Hekerji" in kaj delajo

Kdo so "Hekerji" in kaj delajo

Tody ::

Okey tale teme je namenjena izključno za učne namene. Vsakršnokoli dajanje linkov na zle strani, kjer bo samo omenjeno kako kaj narediti bo takoj zbrisano, predlagatelj pa predan in priporočen za PERSONA NON GRATA.

Zarad mene lahko navajte citate iz raznih enciklopedi, toda če že navajate navedite obe strani tega "poklica".
  • spremenil: Tody ()

Gandalfar ::

Hekerji so kul. Preucujejo software in v njem iscejo napake, zato da jih lahko potem popravijo.

Primer taksnega kul hekerja je recimo Steve Kemp. Trenutno je poskusni clan Debian Security teama. Zanimivo branje je ena od njegovih domacih strani: stran na www.steve.org.uk kjer razlaga razne scripting napade na popularne spletne strani in tudi linka na clanek, ki XSS napade tudi podrobno razlozi.

Microsoft ::

Tole je kar zanimivo, kaj vse pocnejo.

Me pa zanima, ce tile hekerji potem dejansko poskusajo vdreti oz. zaboiti kako zascito oz. proceduro in s tem odkriti luknjo. Tu me namrec zanima, kje potem "vadijo"? Ali si doma postavijo okolje ali gredo malo cez crto, pa poskusajo vdreti, z dobrim namenom, v tuje racunalnike?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Sej zato kao obstajata dve strani. Nekateri pač vidijo napako in o tem obvestijo administratorja, in pri tem ne poškodujejo ničesar, drugi spet izkoristijo napako.

Učijo se pa pomoje, na primerih ko vidijo da je nekje napaka in da se jo da izkoristit, da pa ne bo kdo mislil da obstaja šola za to. Pač obvladat moreš to kar delaš, sepravi da znaš HTML,PHP,Javascript,Java,... več kot veš več veljaš in večje so tvoje možnosti..

Microsoft ::

In recimo, da ti prides v nek tuj racunalnik, ker ta pac nima ustrezne zascite in ti potem to obvestis lastnika racunalnika, te lahko vseeno kaznujejo?
Konec konec, si poskusal vdreti v sistem. Sicer res, da je namen dober, ampak vseeno.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Microsoft: jap, lahko te

Gandalfar ::

Playfully doing something difficult, whether useful or not, that is hacking. -- Richard M. Stallman.

Microsoft ::

Malo cudno, ampak si nekako ujet. Ti ves za napako, katero bi rad sporocil nekomu. On bi s tem imel samo korist, saj bi lahko bil bpolj pozoren na to ali celo odpravil moznost zlorabe. Po drugi strani si pa sam prisel do te ugotovitve z poskusmo vdora.

Drgace se mi pa vseeno tole zdi se kar zanimivo. Da isces neke take napake. Prav zanimivo recimo, da neki skupini uspe najti moznost vstopa v Cisco firmo. Tam je verjetno slo za napad z namenom, da ukradejo kodo, ampak vseeno.
Kako je sploh to mozno, da se v da vdreti v tako, megalomansko podjetje, ki se ukvarja ravno z omrezno opremo.
No, pa verjetno je se dosti drugih piremorv, za katere nevem ali nevemo.

Cakam tudi na Matthai-jev dokumentarc.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Sej ti ni treba vdret v tuji racunalnik. Instaliras pri sebi v kontroliranem okolju in opazujes delovanje in vdiras v svoj racunalnik. Pri open-source zadevah imas se analizatorje kode, ki ti lahko zelo pomagajo pri tem.

R33D3M33R ::

No, nekaj materiala o internetni varnosti je tudi na tej strani:
http://www.grc.com/default.htm.

Čeprav jaz ne verjamem v hekerje kot zlobne - zlobni so samo script kiddiji, ki so srečni če te DDoSajo z kabla, ko si na ircu z dialupom ;) .

Edini pravi hekerji so zame tisti, ki odkrivajo varnostne luknje in tisti, ki razbijajo zaščite. Heker mora imeti po moje plemenit namen ne pa vdiranje in nukanje ter podobne fore. Taki ljudje zame niso hekerji ampak navadni lamerji.

Meni sošolci pravijo heker, ker se spoznam na računalnike, jeah wright. Nisem heker in nikoli nisem bil, čeprav sem skoraj dve leti zapravil z ogromno dela na področju internetne varnosti (iskanje skript, napak v windowsih, ircu itd.) namesto, da bi čas koristneje porabil za učenje programiranja, delo z linuxom, za pisanje člankov itd.. Sedaj mi je žal za porabljen čas.

Vsi ki temo berete z namenom postati heker se zamislite. Kaj boste s tem pridobili? Boste srečnejši, če boste koga vrgli z interneta in se boste potem hvalili s tem, da ste največji kickass pwnz0r daleč naokoli? Zakaj ne bi raje čas porabili za koristnejše zadeve, recimo odkrivanje varnostnih lukenj v brskalnikih in njih sporočanje izdelovalcu, da jih čimprej popravi. Morda boste tako dosegli večjo slavo in boste imeli neko zadovoljstvo, da ste res naredili nekaj dobrega.
Uporabite ta čas in sošolcu ali prijatelju razložite kako deluje antivirus, mu ga namestite. Odstranite spyware z njegovega računalnika in mu namestite požarni zid. POvejte mu česa se naj pazi na internetu itd. in zagotovo vas bo gledal z velikimi očmi : "Vau, ti res obvladaš" :))

Ne vem, odločitev je vaša. Pomislite pa tudi na posledice, predvsem uporabniki skript. Kaj pa če se orodje obrne proti vam ... >:D
Hja, potem pa bo spet polno tem stila: "Virus mi je pobrisal disk"

Tako, mislim da sem se dovolj izpovedal in upam da nikogar nisem užalil.

Lep pozdrav!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

CCfly ::

Še enkrat bom prilepil, kar sem dal že v temo "Pritožbe" z nekaj dopolnitvami:

hacker
2: a programmer who breaks into computer systems in order to
steal or change or destroy information as a form of
cyber-terrorism [syn: cyber-terrorist, cyberpunk]
3: a programmer for whom computing is its own reward; may enjoy
the challenge of breaking into other computers but does no
harm; "true hackers subscribe to a code of ethics and look
down upon crackers"

white hat
A Whitehat, also rendered as White hat or White-hat, is, in the realm of Information technology, a name that describes a person who is ethically opposed to the abuse of Computer systems.

black hat sinonim za cracker
3: a programmer who `cracks' (gains unauthorized access to)
computers, typically to do malicious things; "crackers are
often mistakenly called hackers"

grey hat
In the computer security community, a grey hat is a skilled hacker who sometimes acts legally and in good will and sometimes not. They are a hybrid between white and black hat hackers.

script kiddy
Script kiddy (sometimes spelled kiddie) is a derogative term, originated by the more sophisticated crackers of computer security systems, for the more immature, but unfortunately often just as dangerous exploiter of security lapses on the Internet.

phreaker /freek'r/ n. One who engages in phreaking.
phreaking /freek'ing/ n. [from `phone phreak'] 1. The art and science
of cracking the phone network

Če želi še kdo kaj dodati, kar izvolite.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Poldi112 ::

A ti mogoce pod definicijo hackerja manjka 1 ? Ker 2 in 3 imas, pa meni nekako ne zadostujeta.

Pa se en link, ki ga je dal Jebiveter v eni sorodni temi, ki ni vec aktivna, je pa precej zanimiv.
How To Become A Hacker
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

CCfly ::

Prva točka se nanaša na golf, za točno definicjo pa bi bilo bolje pogledati "Jargon file" ali pa "The Free On-line Dictionary of Computing".
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

R33D3M33R ::

Evo tu iščejo "Hekerje" in jim ponujajo službo, če je to šala ali zaresna stvar presodite sami:\

http://hackcom.netfirms.com/

P.S: Meni zgleda kot funny link :))
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Matri[X] ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrjen standard Bluetooth 4.1

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
1810277 (6980) antonija
»

Heker zatrjuje vdor v sistem 79 bank, krajo 50GB plačilnih podatkov

Oddelek: Novice / Varnost
84364 (2144) Jernej L
»

hekerski vdori in zaščita

Oddelek: Pomoč in nasveti
345022 (2446) Macketina
»

Kaj delajo hekerji na stara leta?

Oddelek: Loža
62005 (1590) Matri[X]
»

Microsoft vabi krekerje

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
282549 (2549) Caligula

Več podobnih tem