» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
150 / 661
»»

quartz ::

quartz - N50 je slabši, ima 3GB RAM in 1280x800 ekran. Ohišje podobno, kot pri M50VN. Vse ostalo enako. Se ne splača, če mene vprašaš, razen če za vsak pogoj rabiš dobro grafično. Raje M50VN.


1 GB RAMa ne igra vloge, sploh ker je gor (če sploh je, mislm da ne) 32 Bit Vista, čene pa dokupiš RAM... Glede resolucije 1280x800 ne vem =? Navajen sem laufat 1024 x 786, tko da ne vem - je mogoče pri zaslonih z večjo resolucijo boljša in ostrejša slika (glede več delovne površine in manjših ikon&shit vem, ne vem pa če je še kaka prednost, mislim, da ne...), na več kot 1440x900 itaq ne bi šel, ker je pomojem na 15.4 brezveze (razen za igre mogoče)? Grafična je ista - v obeh VN je 9650M GT 1 Gb, večji del neizkoriščena, če mene vprašaš... Nisem pa siguren, če je za obe DDR2? Cena za N50VN je pa 100 eu nižja!

Al se ne splača nič od tega za ta denar, misliš? Kaj pol predlagaš za do 1000 eurov, s podobnim procesorjem pa da ostane hladen? Gre pa prenosnik za fotra, večalmanj bo pomojem kao desktop replacement s tem da ga bo na sprehode vozu pa kako simulacijo laufu, tko da se v kombinaciji z zunanjim hlajenjem za prenosnike ne sme pregrevat.

saule ::

Mogoče kdo pozna tole: http://www.mimovrste.com/artikel/275013...

Par vprašanj:

- Je ta grafična vredu?
- Ima kdo konkretne izkušnje s to serijo?
- Kaj bi vi vzeli za okvirno isti denar? 17" 1680x1050 a must, če ima COM je super, Windoz, ostalo po želji.

Hvala!

niaeva ::

Prosim za komentar teh dveh prenosnikov

1 acer
2 acer
1 naj bi bil že zelo star ??
lp

Leks ::

@lastniki Acerjev
Vedno me bode v oči 6 mesecev garancije na baterijo, ali so Acerjeve res slabše od ostalih, ki imajo po 1 leto garancije? Zakaj da Acer zgolj 6 mesecev garancije na baterijo?

@saule
za kaj vse ga boš pa uporabljal.
Fino je ker je anti glare zaslon in dobra ločljivost.
So pa te serije baje zelo dobre, nisem pa je imel še prilike stestirat.
pred novim letom je bil še http://www.in-sert.si/product_info.php?... 1320€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Leks ()

jr. ::

Ima kdo paviliona dv5 serijo? Zanima me kako je s pregrevanjem pri dotičnih modelih?

hvala

billy ::

Aljo, če imaš eno slabo izkušnjo z glosy še to ne pomeni, da je vse zanič. Kaj bi potem rekel nekdo, ki ima HP prenosnik, da so vsi prenosniki zanič? :)

Liker, skini mat zaslon iz pogoja pa lahko nabaviš sony vaio SZ serijo, dokler je še v akciji... Za pir, dva ti pokažem mojega

teddy81 ::

Zanima me, kaj menite o tem prenosniku?
Lenovo 3000 N500

in o tem

Asus M51SE

Hvala.
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

Hardstyle ::

Zadnji ni več dobavljiv.

teddy81 ::

Je... samo tukaj...
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

krikoman ::

kaj pa prenosnik za 500€ in nic vec? iscem cim boljsi performance, grafika nima pomena

Lenovo
Asus T5450
Asus AMD

amd greje?

BigBoss_ ::

kaj pa prenosnik za 500€ in nic vec? iscem cim boljsi performance, grafika nima pomena

Lenovo
Asus T5450
Asus AMD

amd greje?


Brez dvoma Lenovo. Nimaš kaj razmišljat. Deluje izvrstno (tudi Vista).

krikoman ::

kaj pa baterija pri lenovu, a je meu kdo izkušnje že?

Leks ::

@teddy81
Jaz sem že preizkusil Lenovo 300 N500, le da tistega z slabšim procesorjem, tegale, zasluži si vse pohvale. Res me je presenetil za takšno ceno.

Priporočam nakup, moje osebno mnenje je da je tale prenosnik best buy do 500€ in ta hip dobavljiv.

Zanima me pa kateri procesorji so sposobni sprocesirat 1080p film prek HDMIja na LCD.
T5750 se zelo zatika

ali je DELL 1535 T8100 sposoben to gladko spraviti skozi?

Lp

jan01 ::

@Leks
Vsi novi procesorji bp prebavijo 1080p filme. Tudi na T5750 bo delovalo bp. Tvoja težava je le v zanič kodekih. Uporabi najnovejši haali media splitter+ coreavc(1.8.5)+ffdshow(nojnovejša verzija(odkljukaš h264!!) in predvajaš s media player classsicom...
Priporočam pa ti, da kar najprej sprobaš predvajati s odličnim Media player classic home cinema(že vsebuje potrebne kodeke)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

kanzyani ::

Prijatelj kupuje prenosnik, za faks, filme, internet,... nič zahtevnega.. edini pogoj je 17ka in mogoče velik disk , drugo niti ni pomembno... razen tega da je kvalitetno izdelan... cena pa max 800€ ampak raje manj.

kaj menite o teh 3h?

ASUS X71SL T7350
ASUS F7Z
asus x71sl t5800

ma kdo kak boljši predlog?

Voip ::

Jaz bi vzel drugega - ATI grafika.

Bramac ^^ ::

A so asusi kvalitetni? Recimo da niso Acer rang, ki se mi sploh ne dopadejo :)
Sam mam Toshibo pa sem izredno zadovoljen, samo so nekoliko dražji, gledam pa za drugo osebo.

nurmaln ::

Skoraj pri vsaki znamki (mogoče odmislimo Apple) imaš tako hi-end, mid-end in low-end serije.
Če primerjaš različne range različnih znamk med sabo lahko dobiš občutek da so ene znamke oh in sploh super druge pa totalno sranje.
Vseeno pa imaš najbrž pravilen občutek da Acerji niso poznani po neki fenomenalni izdelavi, so pa zato običajno poceni.
Asusi so običajno označeni kot kar kvalitetni, sigurno so nad Acerji, po mojem osebnem mnenju tudi nad HP, Dell rangom. Ohišje nekaterih low-end serij sicer deluje malo "plastično" ampak če ga primeš v roke je vseeno trdno in čvrsto (se ne zvija tako kot pri kakšnih znamkah). Zasloni in tipkovnice in drsne ploščice so ok, osnovne plošče so pa itak asusove najboljše kar se da dobit (na splošno ima vsak tretji računalnik na svetu asus osnovno ploščo). Ostale komponente so bolj ali manj odvisne od posamezne konfiguracije, vsi proizvajalci izbirajo iz iste palete procesorjev, diskov, grafik, ramov, optičnih enot...
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

coma2black ::

@krikoman zelo dobre izkušnje z predhodnikom lenovo n200 + pohvale od frendice za n500

@bramac se popolnoma strinjam s tem kar pravi nurmaln, poznam pa veliko uporabnikov asusa ki so več kot zadovoljni
--=- [ Dex ] -=--

Voip ::

Ne vem če bi se strinjal s tem da so Asusi nad Dell rangom. Kaj pa vem.

Leks ::

Po mojem mnenju je DELL nad ASUSom, res pa da še nisem dobro testiral ASUSa. Mogoče je pa vse res ? :)

kanzyani ::

jst sm izredno zadovoln z mojim asusom :) ga ne zamenjam za nobenga della istega cenovnega razreda...

Bramac ^^ ::

nurmaln hvala za odgovor, tko da vem da se ne bo kuplo mačka v žaklju.

Ma kdo izkušnje s tem modelom: ASUS M51SE T8300/HDD 320GB?
Se mi zdi kar dober all-around laptop, za pošteno ceno. Lahko pa kdo predlaga še kaj boljšega, za podobno ceno.

Ali pa ta MSI model: MSI EX620X-052EU 2GHz?
Od prejšnjega asusa ima 1gb rama več, malo večji enkran ter HDMI izhod, procesor je pa slabši. Je pa MSI :D. Mi je prejšnji asus malo bolj všeč. Pri laptopu firma igra še kar veliko vlogo. Če kdo pozna kakšna je situacija pri MSIjih pa naj tudi prosim napiše.

Hvala vam! ;)

Zgodovina sprememb…

izzy12 ::

Kej tazga si umisl. :D

quartz ::

oz. Asus N50VN
...ki ima isto resolucijo kot M51SE (če si navajen, veš kako to izgleda oz. ne rabiš večje, je mogoče boljša/cenejša izbira)! Vsj mislim, da je glavna razlika (od M50VN) le v resoluciji in 1gb manj rama, kar se pomojem ne pozna na visti 32!

Zheegec ::

N50VN se po mojem ravno zaradi ločljivosti ne splača, ker M50 ima 1680x1050...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

karioka ::

Lep pozdrav!

Prosil bi za en nasvet, ...kopujem prenosni računalnik pa sem bolj
laik na tem področju, pa me zanima katerega mi predlagate?

Sem študent, tako, da ga rabim tudi za faks, ekran nujno 17", ker sem
velik ljubitelj filmov, tam pa tam kaka igrica, v splošni fazi pa za
office (faks), internet, filmi. Cena max.700 evrov.To je to, če mi
predlagate prenosnik...Hvala.

Leks ::

Jaz sem pa prejel reklamo da je tale prenosnik

Lenovo 3000 N500
jutri 15.1.2009 za 587 €

Ne bi smetil, če ne bi vedel, da je to zelo dober prenosnik, saj sem testiral nekoliko slabšo različico
in me je navdušil.

Lp

sejmon ::

izzy12 ::

Jaz sem pa prejel reklamo da je tale prenosnik

Lenovo 3000 N500
jutri 15.1.2009 za 587 €

Ne bi smetil, če ne bi vedel, da je to zelo dober prenosnik, saj sem testiral nekoliko slabšo različico
in me je navdušil.

Lp


Se strinjam s teboj. Res super prenosnik za to ceno!

Ted ::

Ravno tega Lenova sem hotel nabavit. Malce sem kolebal ker ima konkurenčni Acer širšo tipkovnico in 15.6 monitor. Nima pa hdmi izhoda, manj rama in manjši disk. No, danes pa vidim reklamo za Hoferjev Medion z 16 monitorjem (od kod 16? :)), ki ima hdmi in vga izhod, enak disk, enako rama kot Lenovo, procesor t3400, 8 celično baterijo in širšo tipkovnico z numpadom kot Acer. Stane 600 evrov, zraven pa dobiš še licenčno Visto home Premium z vmesnikom Media Center ter Microsoft Works 9. Prenosnik ima tudi e-sata izhod za prenosni disk.
Največja prednost Mediona poleg tipkovnice pa je gotovo 3 letna garancija in v primeru težav nekompliciranje - dejansko si ne želim predstavljati situacije da bi v primeru težav moral računalnik ponovno nositi v Comtron/Comshop ali Mlacom ali kakemu podobnemu "trgovcu".
Upam samo da se tole Visto da kako legalno downgradati...

Medion Akoya E6210
Aldi-Notebook ab 22. Januar 2009 (in Großbritannien)
Prozessor: Intel Core Duo T3400 (2.16GHz)
16" Widescreen-TFT (16:9, 1.366 x 768 Pixel)
Grafikchip: Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD (HDMI out)
Arbeitsspeicher: 3GB
Laufwerke:
250GB Festplatte
Multi-Standard DVD/CD-Brenner, DVD-RAM, Dual-Layer
integrierter Speicherkartenleser
eSATA-Schnittstelle zum Anschluß externer Laufwerke
Netzwerk und Kommunikation:
WLAN 802.11n
sonstige Ausstattung:
integrierte Lautsprecher
Tastatur mit Zahlenblock
inklusive Tasche und Maus
Betriebssystem: Windows Vista Home Premium
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

marjan20 ::

Kupujem prenosni računalnik in bi rad vaša mnenja o tem modelu:

http://www.mimovrste.com/artikel/275013...

Kaj priporočate v tem cenovnem razredu?

lopov ::

@ Ted -- Vista home premium nima možnosti "downgrade" na XP.

izzy12 ::

@Ted: Ko pravš tri leta garancije brez kompliciranja...Kaj to maš kake izkušnje al kako da veš da ne komplicirajo. Recimo sam nisem imel težav s Comshopom, sam pustmo to... Jaz bi še vseeno rajše vzel Lenovo za tako ceno. :D

Ted ::

Kot rečeno ima Lenovo mini tipkovnico in manjši ekran - predvsem mini tipkovnica je minus, ker se bo prenosnik v glavnem uporabljal brez dodatne tipkovnice. Glede reklamacij pri Hoferju imam tudi sam nekaj izkušenj s tehnično robo in težav ni bilo - tega ne morem reči za Comshop ali Mlacom, tam pa negativne izkušnje imam. Mislim, da se za Mediona splača dati 120 evrov več, če ne drugega dobiš zraven miško in torbo za prenosnik ter licenčne windowse. Ima tudi 6 kanalni analogni avdio izhod, tega na prenosnikih kratkomalo ne najdeš, pride pa zelo prav. In kot rečeno 3 letna garancija.

Težave z Lenovo baterijami. Tudi tole ni najbolj vzpodbudno :) .
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Leks ::

Pri mojem R61, ki je novembra dopolnil 1 leto, je baterija še na višku moči.

mlle ::

za fax (arhitektura) potrebujem nov prenosnik. uporabljala bi ga za acad in 3d programe, ilustrator, filme, internet,... odločla sem se za 17" zaslon in, glede na uničenost zdajšnjega, bi si želela kvalitetno ohišje in računalnik, ki se ne pregreva. rajši malo težjega in kompaktnega.

kaj menite o tem?
http://www.vshop.si/116/podrobnosti/Son... a je grafična (256 MB NVIDIA GeForce 8600M GT GPU do 1023MB) sprejemljiva?

kaj še predlagate? z asusom mam zelo slabe izkušnje, rajši kako toshibo al pa hp.

in sicer tja od 1000 do 1300€.

jan01 ::

A se še iso znebili vseh defektnih geforcov predvsem iz serije 8600?! Poglej kaj novejšega.

lopov ::

@ mlle -- jaz imam 8600 na 15.4" zaslonu in ti priporočam, da raje najdeš laptop z GF 9650 (in *ne* 9600).

Vsekakor vzami nvidia grafiko zaradi OpenGL -- v desktop računalu mam Radeona 4850 in ga boga 8600 čisto povozi kadar v Allplanu vklopim 3D okno. Pri 17" laptopu si privošči večjo ločljivost kot le 1400*900, panele v programih ti bodo hvaležne.

Zheegec ::

mlle - tale prenosnik je sicer OK, ampak to niti ni "prenosnik". Baterija zdrži eno uro, precej težek je in seveda kar vroč.

Vsekakor priporočam HP Elitebook - 8730P ali še raje 8730W. Za okoli 1400€ dobiš P8600, 7200Rpm trdi disk, 1680x1050 anti-glare ekran, super baterijo in ohišje. Grafična je FireGL - torej namenska za delo s 3D programi. Malo si poglej modele...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

mtosev ::

A se še iso znebili vseh defektnih geforcov predvsem iz serije 8600?! Poglej kaj novejšega.

Dell 1520 bo 18.2.09 mel 1 leto in ni ne duha ne sluha o kakih problemih z gfx. igram igre, navijem grafiko in vse dela tip top. toliko o tem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

coma2black ::

@ted kaj pa kvaliteta izdelave? ekran? upogibanje tipkovnice? kako veš da je baterija tu kaj boljša?(btw.: jaz še nisem slišal da bi lenovo 3000 imeli slabe baterije, pa poznam kar nekaj uporabnikov n100, n200 in n500) itd...jaz definitivno ne bi kupil tega, če pa se boš že odločil pa prečekiraj kake teste in podobno
--=- [ Dex ] -=--

kmetek ::

Ted: o kakšnem kompliciranju govoriš? COMTRON ne obstaja več, dajte si v glavo to!

Vsak laptop ima garancijo takšno ali drugačno, le kaj ima tukaj kompliciranje veze, res vas ne razumem?

coma2black ::

mah itak naročiš preko spleta, servisiraš pa na pooblaščenih servisih...prodajalec tu nima kaj dosti ampak distributer
--=- [ Dex ] -=--

level89 ::

Zdravo.
Kupujem prenosnik, potreboval bi ga predvsem za študijske zadeve (Mathematica, Matlab). Želel bi imeti vsaj 3gb rama, procesor Intel Core2 Duo ali Dual-Core, na baterijo pa prav tako dam dosti poudarka. Graficna kartica me ne zanima prevec, budget je 800 eurov. Ekran 15'.
Zanima me če morda kdo pozna kakšen prenosnik ki bi ustrezal mojim zahtevam?
V mislih sem imel Toshiba Satellite A300-1MO. O tem prenosniku je bilo že nekaj govora na tem forumu a razen o bleščanju zaslona nisem zasledil drugega. A je to bleščanje res tako moteče? Kakšen pa je prenosnik na splošno(kvaliteta izdelave, baterija)?
Hvala vnaprej za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: level89 ()

izzy12 ::

To kar si naštel ima Lenovo N500, recimo: čist osnovni model te serije, dobiš ga za 474,90€. Mal še poglej za ostale modele N500.

lp

RobertoSlo ::

Kupuje se prenosnik za običajno domače delo (office programi, glasba, filmi, internet, slike) in glede na to, da se gleda tudi kvaliteta izdelave, je prišel nekako v ožji izbor Dell 1535 za cca 800-850 eur (odvisno od trgovine).

http://www.nakupovanje.net/dell-studio-...

kak se vam zdi? kvaliteta izdelave, specifikacija komponent.. kaka šibka točka ipd?

hvala

Recordman ::

Bil je moj prvi izbor. Motilo me je, da ga pri nas ne moreš opremit po želji oz. vsi ponujajo samo neke "standardne" konfiguracije (pri nas Dell nima podružnice oz. spletne trgovine). Iz Anglije pa mi ga niso želeli poslat, ker čudaki sprejemajo samo angleške kreditne kartice. To pomanjkljivost bi nekako še spregledal, ampak kar sem jih videl v živo (BigBang), so imeli na tipkovnici dotiskane slovenske znake (originalna tipkovnica je bila angleška).

V praksi je bila na nekaterih tipkah prava gneča, poleg Z je bil natisnjen Y itd. Nihče od spletnih trgovcev pa mi ni mogel zagotoviti, kakšno tipkovnico bi imel računalnik naročen pri njih. Zanimivo, da je BB nekaj tednov pred tem prodajal isti model s pravo slovensko tipkovnico, pa tudi Studio 17 je imel takšno. In še ena velika zamera gleda tipkovnice - na sredini se nemarno upogiba. Studio 17 te težave nima, ampak mi je bil prevelik.

Zadnja stvar, ki me je zmotila, pa je bila priložena Vista. Pri nas so povsod prilagali 32bit, jaz pa sem želel 64 bit. Večkrat sem govoril s trgovci, Microsoftom, Dell-ovimi distributerji in vsak je tumbal svoje ali se izgovarjal na druge. Jaz pa sem želel samo izvedeti ali licenca velja tudi za 64bit, kar bi po mojem (in po Microsoftovo) morala. Nazadnje sem naredil križ čez poštenost in se odločil kupit prenosnik brez plačljivega OS, ker nisem bil pripravljen plačat nekaj kar ne bom uporabljal. Žal takrat "tvoje" ponudbe še ni bilo - edini s FreeDos, ki sem ga našel, je bil precej oskubljen (160GB diska, integrirana Inetlova grafika...). Na koncu sem vzel HP-ja.

So pa tega Della po tujih testih precej hvalili.

izzy12 ::

Kar mi je takoj padlo v oči: Garancija baterija (mes.): 0

keitai ::

studio 15 imam že skoraj pol leta (t8100,4gb 800mhz, ati 3450...) deluje brez napake, kupljen v angliji, moj nima nikakršnih problemov z upogibanjem tipkovnice. Edino če kupuješ studio 15, ga kupi z wled ekranom, ker je neprimerno boljši od navadne verzije. Glede kvalitete ohišja, le-to je kvalitetno (plastika) a tu in tam se malce upogiba (nič kar bi motilo, npr hp-jeva dv5-ka je dost slabša kar se tiče ohišja).
««
150 / 661
»»