» »

Kateri prenosnik?

Kateri prenosnik?

Temo vidijo: vsi
««
145 / 658
»»

Leks ::

bigbug ::

Zanima me kateri izmed spodnjih je bolj primeren za občasno poganjanje novejših iger na recimo medium nastavitvah? Oziroma kater drug v tem cenovnem razponu?

prvi
drugi
tretji
četrti

Zanima me tudi ali je mozno kje v Lj dejansko videti prizgan prenosnik z resolucijo 1920x1200(firma ni pomembna)?

Hvala

mtosev ::

@sonce7
Ne vzet NVIDIA GF 8600GT 256MB saj je cela serija defektna(dellova rešitev: bios update naredi, da se ventilator skoz glasno vrti in s tem podaljša rok, da se pokvari ob izteku garancije....
-se splača kupiti z Blue-Ray nesmisel
hard drive: 7200 so boljši, s senzorjem premikanja(oz karkoli temu reče dell

Zakaj ne poveš za kako ceno gledaš, ker bi bilo kar neka modelov drugih veliko boljša izbira!

Niso vsi affected. moj I1520 z najnovejsim biosom enako histro obraca fane kot bios datum: feb 08.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

goba21 ::

@bigbug jst sm bil včeraj v btc-ju harveynorman in pa bigbang tm majo kr dost prizganih prenosnikov.

jan01 ::

@mtosev
Imaš polno programov za obremenjevanje grafične. Pogooglaj in stestiraj!

mtosev ::

@mtosev
Imaš polno programov za obremenjevanje grafične. Pogooglaj in stestiraj!

notesnik od dneva nakupa (feb 08) je mel 10dni downtima.nonstop je on pa tudi ga v sleep ne dajam.ce bi gfx bila defektna bi ze crknila.na dell pise 1520 "not affected".
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Enzo` ::

Kaj pravte na Lenovo N500?

http://www.ceneje.si/lenovo-prenosnik-3...

jan01 ::

@mtosev
grafična ti samo počiva(nižji takt, enakomerna nizka temperatura), čeprav ga imaš skoz prižganega: V glavnem grafična crkne zaradi sprememb temperatur....

AaBoy ::

Pozdravljeni, sedaj sem našo tale računalnik. In me zanima ali kateri ve mogoče še za kateri HP cena je lahko do 1000€. Trenutno imam to http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Hvala vam za odgovor. LP

Voip ::

Sam bi raje pogledal kaj iz B serije - seveda za nekaj višjo ceno.

svencbir ::

Kaj menite o tem prenosniku?

Kupujem nekaj do 800€, igre se ne bodo igrale na njem, bom pa pogledal kakšen HD film 720, ko pa bo še zunanji monitor zraven pa še kakšnega 1080.

Naj kupim kateri drugi prenosnik, počakam do novega leta da se bodo cene znižale?

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

HP Compaq 6730S

o Intel Core2Duo P8400 (2.26 GHz)
o 3072MB MB DDRII RAM
o 250GB trdi disk
o ATI Mobility Radeon HD 3430 256MB
o 15.4" TFT 1280 X 800 WXGA BrightView
o WLAN 802.11 b/g, Bluetooth
o Garancija 12 mesecev
759,00 €

Sem bral v tej temi nekaj o tem, da S serija pri HP-ju ni najboljša in se hitro kvari? Koliko je resnice v tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svencbir ()

jan01 ::

Bolj slaba izbira, saj recimo sploh nima dvi/hdmi/...
Poglej raje kaj od asusa, acerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Leks ::

se pridružujem mnenju in dam glas za "b" ali celo "p" serijo.

Drugače pa vidim da je tale model, katerega link si podal, retail (ima določeno MPC, zato imajo vsi enako oglaševano), tako da kontaktiraj prodajalce in izberi najugodnejšo ponudbo.


Lp

AaBoy ::

Samo v čem je te poglavitna razlika med serijo 's', 'b' in 'p'. Vem da mata 'b' in 'p' več priključkov pa to. Drugače pa jaz sam, nisem vido, da bi bla vlka razlika.
LP.

moowy123 ::

med b in p serijo ne vidim velikih razlik razen ponavadi v grafičnih karticah in velikosti baterije. Je pa ogromna razlika med s in ostalimi serijami v kvaliteti ohišja, tipkovnice, hlajenja,...

AaBoy ::

Aha, no bi vedo kdo za kakšen prenosnik serije b oz p? Do 1000€. Hvala za dogovor.
Lp

AaBoy ::

Slišal sem da grafične od Nvidije za prenosnike rade crkujejo. Bi mogoče kdo vedel, kateri modeli največkrat crknejo? LP

Leks ::

Napako imajo grafične sredice G84 in G86, G92 in G94

najbolj bi naj bile ogrožene družine 8800 (GT, GTS, GS) in 9600 GT.

Vglavnem kar velik nabor kartic, zatorej pazi pri izbiri.

kitewing ::

Verjetno ima napako samo določena serija, ne pa vse?

AaBoy ::

Vem ja, tečen sem že malo s vprašanji :). No zanima me, če mi zna kdo kaj poveda o firmi MSI, ki izdeluje prenosnike. Tukaj je en primer http://www.pcplus.si/racunalniki/prenos...
Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s tem. Kak je kvalitetno, itd. LP

kitewing ::

MSI je kar ok. Specifikacije ima tale model kar hude. Lahko ga pa dobiš malo ceneje: http://www.nakupi.net/izdelek_PRENOSNI-...

misek ::

Torej je ta grafična v MSIju (nVIDIA Geforce 9600M GTs) na listi pokvarljivih?

Pa še to: kakšen je to Amazing Crystal Vision zaslon? Sem na hitro pobrskal in zaenkrat nič pametnega našel. Sicer gledam prenosnike samo z Anti Glare zaslonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

marko123456 ::

Zanima me kako se pri asusu obnesejo zasloni,npr.: 17" WUXGA 1920x1200 Color-Shine
hvala

kanzyani ::

fulll zakon je !! :)
ga mam sam in sm ful naudušen

nurmaln ::

Zanima me kako se pri asusu obnesejo zasloni,npr.: 17" WUXGA 1920x1200 Color-Shine
hvala

Kakorkoli obrneš (neodvisno od blagovne znamke) je 1920x1200 zakon ločljivost, rabiš nekaj dni da se navadiš potem je pa super.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

marko123456 ::

kako pa je z odsevnostjo,sem sprva zanimal samo za anti glare?

kanzyani ::

Tale od asusa je glare ma to niti ni moteče. ma zelo nizko odsevnost... pa vidni koti so tud zelo dobri. sam najbolje da si ga sam nekje ogledaš....

tepsija ::

sem odpru novo temo za specifičen notebuk - acer ..., če se da komu pogledat temo in pokomentirat izbiro - Asus as6930G-844G6 4Mn ... hvala

AaBoy ::

Mene zanima kaj menite o grafični kartici GF9200M GT, ki se nahaja v prenosnikih. No razen, da rada crkne pa. LP

izzy12 ::

Za word je ta grafična kartic vredu. :))
Ne vem kolk si zahtevn, drugač pa tukaj imaš link in si mal oglej, mislm da številke največ povejo.

marnit ::

Bom tuki vprašal, če mi kdo lahko pomaga: lahko dobim gaming laptop za srednje zahtevne igre (tok da bi delal novi GTA - vem, da je to težko reč, ker še ni izšel), pa pač za ostalo multimedio (filmi, net...). Se da dobiti v Sloveniji kaj, kar bi ustrezalo temu za 800-850evr?

Hvala!!

quartz ::

Kateri 12.1 oz 13 incen prenosnik za 900 - 1500 eurov je vreden svojega denarja?

Na trgu je kar precej modelov, od HP (2510p, elitebook 2530p, compaq 2230s), samsunga (Q45, Q210), Della (XPS M1210, Latitude D430, mogoce nove serije, ne vem?), (Lenovo (3000 v200, X61,X200,X300), sony vaio (SZ serija), Toshiba (portage R500, Satellite U400)....
Kaj predlagate? Pa kaj je bolj uporabno 13.3 njbrz? ali je za kako dajse delo na racunalniku (5h recimo) tudi to premajhno in bolje da gledam 14?

Uporaba-za fax torej mogoce kaka simulacija in mathematica,za multimedijo in potovanja ...imeti pa mora mat / nesvetlec zaslon, cimdaljso avtonomijo baterije, opticno enoto in cimvec prikljuckov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: quartz ()

AaBoy ::

Fantje. Zasledil sem, da pri HP-ju rado zafrkava, če namestiš "svojo" visto ultimate, da se rad računalnik obesi. Zanima me, če ve kateri kaj o tem povedat. LP, hvala za odgovor.

potepuhec ::

Malo off topic. Obcutek imam, da se je v tej temi pisalo o XP driverjih za Asus M50VN. Uradno jih ni, me pa zanima, ce se dajo kje dobit. Brskal sem po netu pa nic pametnega.

Ce kdo ve kje se dajo dobit driverji ali pa informacije o le teh bi bil nadvse hvalezen.

Lp

AaBoy ::

Amm, kateri se vam zdi boljši (v tem primeru cena ni tolko pomebna):

MSI GX620X-060EU
HP Elitebook 8530p (FW454TC)

Hvala za odgovor. LP

jan01 ::

nogavice ::

Pozdravljeni!

Razmišljam o nakupu novega računalnika in odločil sem se, da bo to prenosni. Problem pa je ta, da se o strojni opremi zelo malo spoznam. Zato bi vas prosil za kakšen nasvet. Računalnik kupujem za bolj študentske stvari. Za igrice v mojem življenju ni veliko časa in zato ne pričakujem da mi boste svetovali računalnike visoke cene, s toptop grafičnimi itd...Cena... max okoli 650€. Vseeno pa bi rad računalnik ki ima kolko toliko veliko rama (min 2gb, še raje 3). Velikost diska mi ni primarnega pomena, vseeno pa bi bilo fajn da bi bil ta vsaj okoli 250gb.

Uporabljal ga bom za raznorazne programe kot je autocad, sap, photoshop, potem za gledanje filmov, surfanje po internetu itd. (normalen uporabnik)...

Doma sem imel tudi recimo Acerja, pa z njim bolj slabe izkušnje, HPja ki mi je uredu, in dell, ki je super vendar za moj žep predrag. Ostalih firm ne poznam, zato vas prosim da poveste katere so vredu, in katere so bolj lari-fari.

Zaenkrat se še najbolj zanimam za HPja. V neki trgovini mi je prodajalec svetoval HP Compaq 6735s. Kaj vi mislite o njem v primerjavi s ceno? Zanima me tudi koliko se pozna razlika med amdjevin in intelovim procesorjem? In katere oblike obeh obstajajo (poznam da ima intel pentiuma in celeron, amd pa athlon in sempron, kaj več pa že ne vem o teh stvareh)?

Na katere stvari gre biti pozoren? Je to grafična, procesor,disk...? katere oznake pri specifikacijah so pomembne?



Za kakršen koli nasvet bom zelo hvaležen. Najlepša hvala!

AaBoy ::

@AaBoy
Vzemi raje tega 8530p s boljšim zaslonom


Kaj pa ram se nebi poznal, ker ga 2Gb manj?

jan01 ::

2GB rama lahko kadarkoli dokupiš(30€), boljšega zaslona pa ne!

matk ::

Zgoraj je že bilo vprašanje za mnenja za Lenovo 3000 N500, pa do zdaj ni bilo nobenega.
Kakšna je kvaliteta izdelave, zaslona, glasnost ventilatorja, pregrevanje, koliko zdrži baterija, so priloženi driverji za XP-je? Kakršnakoli informacija bi bila dobrodošla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matk ()

domzalcan ::

Mene pa zanima kaj menite o teli mašinci:

Bi se jo splačačo kupit?
Je vredna tega denarja?
Mislite da bo še kaj ceneje?
Za špile bo zagotovo dobra?
Nasplošno kaj predlagate za tak denar?


Prenosnik Asus M50Vn 2,4GHz (M50Vn-AK015)


Prenosnik Asus M50Vn ima 15,4-palčni WSXGA+ Color Shine zaslon z resolucijo 1680 x 1050, 4 GB DDR2 800 MHz delovnega spomina in 320 GB SATA trdi disk. Za preračunavanje ničel in enic pa poskrbi zmogljiv Intel Core2 Duo P8600 2,4 GHz procesor. Vgrajena je tudi numerična tipkovnica.


Redna cena: 989,00 €

Spletna cena: 919,69 €
Prihranek: 69,31 € (7,01%)

Garancija: 2 leti (1 leto za baterijo)

Tehnične podrobnosti Opis: Podatki:

model M50Vn

zaslon
15,4" WSXGA+ Color Shine (1680 x 1050)

procesor Intel Core2 Duo P8600 (2,4 GHz, 3 MB L2
predpomnilnika, 1066 MHz FSB)

pomnilnik 4 GB (2x 2 GB) DDR2, 800 MHz

trdi disk
320 GB SATA, 5400 obr/min

grafična kartica [/b]nVIDIA GeForce 9650M GT, 1 GB VRAM

optična enota Super Multi (dvoplastni)

zvočna kartica da (Altec Lansing zvočniki, podpora za Dolby Home Theater)

modem Intel High Definition

mrežna kartica 10/100/1000 Mb/s

brezžično omrežje Intel WiFi Link 5100 (802.11a/b/g/n)

bluetooth V2.0 + EDR

št. USB priključkov 4

št. firewire priključkov 1

drugi priključki: 1 x D-sub (VGA)
2 x audio (slušalke + mikrofon)
1 x HDMI

operacijski sistem brez

baterija 6-celična Li-Ion (4800 mAh)

avtonomija baterije 375 x 269 x 44 mm

masa 3,02 kg

priloženo gonilniki za Windows Visto

drugo čitalec prstnih odtisov

vgrajena spletna kamera z 1,3 milijonov slikovnih točk (nastavljiv kot snemanja)

gonilniki za Windows XP niso na voljo!

Link: ht tp://w w w . mimovrste.com/artikel/2750130826/prenosnik-asus-m50vn-24ghz-m50vn-ak015



:DHvala za nasvete!

Zgodovina sprememb…

marnit ::

A mam jez sam občutek, al se tale M50 stalno nekaj ceni? A ni bil nekoč 1k?

Drgač pa za špile je zakon (za ta denar), na vseh testih samo kurcajo zaslon, ki naj bi bil zelo šibek kar se tiče svetilnosti, tako da to pač preveri v trgovini kako ti sede.

Tak da, če kdo ve, a se bo M50 še kej pocenil do novega leta (=če ma kake veze v štacunah), se priporočam za kakšen namig ;).

Zheegec ::

M50VN zna počasi povsod zmanjkati, bomo še videli...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bigbug ::

M50VN zna počasi povsod zmanjkati, bomo še videli...


Zakaj jih bo zmanjkalo? Se pricakujejo novi modeli?

kmetek ::

loup: kako naj se poceni, če je nabavna ista? samo marža se niža....:|

Recordman ::


Uporabljal ga bom za raznorazne programe kot je autocad, sap, photoshop, potem za gledanje filmov, surfanje po internetu itd. (normalen uporabnik)...

SAP in ACAD nista ravno nekaj, kar bi poganjali normalni uporabniki ;)


Zaenkrat se še najbolj zanimam za HPja. V neki trgovini mi je prodajalec svetoval HP Compaq 6735s. Kaj vi mislite o njem v primerjavi s ceno? Zanima me tudi koliko se pozna razlika med amdjevin in intelovim procesorjem? In katere oblike obeh obstajajo (poznam da ima intel pentiuma in celeron, amd pa athlon in sempron, kaj več pa že ne vem o teh stvareh)?

Jaz sem kupil točno ta model. Seveda sem iskal low-end prenosnik in prepričalo me je solidno ohišje in tipkovnica (brez odvečnih multimedijskih knofov), je eden redkih ki v tem cenovnem razredu še ponuja matt zaslon. Slaba stran je mehak pokrov / zadnji del zaslona, ki ne vzbuja ravno zaupanja. Poleg tega zaslon samo položiš na tipkovnico, brez kakršnegakoli zatiča. To pa je tudi vse. Mogoče bi sedaj kupil 6735b, ki ima boljše ohišje in več priključkov in ga sedaj dobiš že v okviru tvojega proračuna.

Potem pa so še stvari, ki bi koga utegnile motiti. Nabor priključkov je sila oskubljen (VGA, 4xUSB, memory card), ima AMD procesor (moj je RM-70 2GHz) z integrirano kartico ATI. Zanjo pravijo, da je solidna ampak ne bi vedel, ker nimam nobene igre niti kakšnih 3D programov. Ampak mene te stavri ne motijo, več ne potrebujem. Poleg tega imna 320GB diska in 3GB RAMa.

Doplačal sem še za 3 letno garancijo (60€), kar priporočam tudi ostalim.

Skratka: zadeva je solidna. Prej sem 5 let fural Dellove Latitude, več ali manj top modele. Tako, da sem navajen na kvaliteto ohišja, tipkovnice itd. Ampak tale HP pomojem ne zaostaja prav veliko, z izjemo že povedanega. Aja, še to: resolucija je "ta mala" 1280x800. Kar v redu, kajti prejšnji Dell je ob enaki velikosti zaslona imel 1920x1200 (oz. nekaj podobnega). Preveč za to velikost. Vidim dobro, ne nosim očal, ampak standardna "large-fonts" nastavitev v Win (120dpi?) je bila kar malo majhna za določene programe. S tem, da ima preveč programov še vedno težave z non-standard dpi;(

Revenant ::

Je kje na tem obširnem spletu kakšen multi test grafičnih za laptope? Vse na kupu, od X1100 do 9800M GT? A je radeonka 3470HD z 256MB dobra? Vsaj kakšen test nje? Monitor bo pri nakupu najverjetneje 1280x800. In kaj menite o spodnjem laptopu

http://www.ceneje.si/asus-prenosnik-x59...

Iščem pa do 700EUR, z čim manj periferije (bluetooth, cam, čitalec kartic, teh jajc ne potrebujem), s čimboljšo grafično; rad pa bi FIRMO OZ. LAPTOP pri katerem po končanju nameršačnja driverjev v task managerju ne kaže 40 procesov, ker pri HP je to izpod kritike. Za razliko od mojega prejšnjega Asusa A-2500H pri katerem si naložil XPje, nato iz CDja 4 driverčke, in št. procesov ni presegalo 27! Ne vem kok to večino moti, a meni se pri HPju obrača! 10 driverjev in vsakokratno polminutno brezvezno mletje diska pri zagonu, da se vse naloži.. Kaj jim ni jasno?
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

fosil ::

Obstaja primerjalni test vseh mobilnih grafičnih in link do njega je bil v tej temi objavljen še neštetokrat. Pobrskaj kakšno stran nazaj.
Tako je!

peglezn ::


Uporabljal ga bom za raznorazne programe kot je autocad, sap, photoshop, potem za gledanje filmov, surfanje po internetu itd. (normalen uporabnik)...


Jaz sem kupil točno ta model. Seveda sem iskal low-end prenosnik in prepričalo me je solidno ohišje in tipkovnica (brez odvečnih multimedijskih knofov), je eden redkih ki v tem cenovnem razredu še ponuja matt zaslon. Slaba stran je mehak pokrov / zadnji del zaslona, ki ne vzbuja ravno zaupanja. Poleg tega zaslon samo položiš na tipkovnico, brez kakršnegakoli zatiča. To pa je tudi vse. Mogoče bi sedaj kupil 6735b, ki ima boljše ohišje in več priključkov in ga sedaj dobiš že v okviru tvojega proračuna.

(]


6735s nima matt zaslona

minimus ::

Iščem prenosnik z že vgrajenim serial portom, ima kdo predlog kje ga dobiti?
««
145 / 658
»»