» »

ATI, tv out in linux?

ATI, tv out in linux?

karafeka ::

Je komu uspelo zrihtat tv izhod z atijevo grafično kartico na linuxu?

Imam radeona 9100, kernel 2.6.11 (gentoo distribucija), xorg 6.8.2 in atijeve najnovejše gonilnike, pa mi nikakor ne rata prikazat namizja na televiziji. V konzoli mi prikaže sliko (vendar le, če imam vesa framebuffer omogočen v kernelu: če imam radeonfb, slike na tvju ni).

Sigrun je komu uspelo, pa naj skopira njegov xorg.conf semle, prosiim.

babylon9 ::

ma dej poglej gor na forum http://forums.gentoo.org support od gentoo, ziher je gor ..

karafeka ::

Sem gledal pa sprobavo zadnji tedn, pa mi nobena konfiguracija ni delala. Sigurn se bom še bolj poglobil, samo nekje vmes sem se spomnil na slo-tech, pa sem mislil, da je nekdo sigurn zadevo usposobil, pa bi mi mogoče pomagal z nasveti.

babylon9 ::

pol pa tko nared vzem knoppix 3.9 ali 4.0 ga pozen pol pa poglej njegov XF86Config-4 ga prekopiri k sebi na disk in potem po njem priredi xorg.conf ..

kriko1 ::

xorg.conf, sekcija Device:

Option "NoTV" "no"
Option"TVStandard" "PAL-B"

karafeka ::

Kriko1
Hvala za odgovor, vendar sem to že vse probal, slika na tvju pa samo skače oz. se vidijo samo bele motnje, če recimo odprem kakšno okno; nekako tako, kot da bi imel previsoko resolucijo ali pa frekvenco osveževanje, vendar mi v Oknih vse dela normalno, tudi ob 1024x768@75. V linuxu pa niti pod 640x480@50 ne dela.

Če komu dela radeon 9100 (ali 8500) s tv out pod linuxom, naj pove.

kriko1 ::

Poskusi znižat resolucijo na 640x480

BigWhale ::

Jaz sem ti hotel sem not zalimat mojo xorg konfiguracijo s katero dela, pa je slo-tech krepnil pri tem. :P

kriko1 ::

Tukaj je moja:
http://www.geocities.com/krikoxfriko/xo...

Preglej kaj je drugačnega v sekciji z TV nastavitvami. Drugače pa je meni tudi slika skakala, dokler nisem znižal resolucije.
V oknih dela tudi pod višjo resolucijo, ker so atijevi gonilniki tam nekoliko napredni, nastavljeno resolucijo (če jo tv ne podpira), jo skrčijo na tv resolucijo.

BigWhale ::

Na 9800pro dela stvar na 1280x1024 na monitorju in 800x600 na TVju brez problema. DualScreen setup.

karafeka ::

Hmm, na forumu rage3d piše, da fglrx gonilniki ne podpirajo tv out na 8500 in 9100 radeonih. Matr kako srečo mam.

Zdaj mi dela tv out samo z vesa driverjem :(

PS: Aja, Kriko1, hvala ti za tvoj config, samo ne dela, iz očitnega razloga.;(

Hmm, a kdo ve kako bi si v grubo tako nastavil, da bi imel dve možnosti:
1. zagon z fglrx driverjem
2. zagon z vesa driverjem

A je to sploh mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

64202 ::

Na hitro:

Rabis skripto, ki ob butu spremeni xorg.conf, glede na to, kar hoces.

Torej v xorg.conf.in mas recimo Driver "@DRIVER@", potem pa s sedom zamenjas:
sed 's/@DRIVER@/fglrx/' < xorg.conf.in > xorg.conf

Katero opcijo pa izberes, pa potem dobis iz /proc/cmdline, kar so parametri kernelu (torej to lahko nastavis z grubom).
I am NaN, I am a free man!

strel ::

Mal prej sem bral novico o Microsoft Baseline Security Analizer v2.0 pa so vsi Pingvini čist znorel kak šit pa to ....MS. :) 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192212 (1845) c0ck4m0u53
»

[Linux]Slika na TV

Oddelek: Operacijski sistemi
5942 (857) linuxdady
»

TV out in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
181245 (963) roli
»

radeon 9200 suse10 brightness problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251845 (1661) roli
»

Novell odprl SuSE Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454369 (3264) BigWhale

Več podobnih tem