» »

Kako poslat program v background?

Kako poslat program v background?

shock ::

živijo. Imam problem pri pošiljanju progrma v background. Ponavadi sem tako poslal da sem napisal "ime programa" &> /dev/null. Zdaj pa mi ne prime več ta fora. V bistvu naredim naslednjo sekvenco ukazov

vncserver :0 -geometry 1280x960
export DISPLAY=:0
fluxbox &> /dev/null
(ponovnaprijava v sistem)
export DISPLAY=:0
valknut &> /dev/null

Slednji program mi dela vse dokler ne grem ven iz konzole. V bistvu nimam pojma kaj nj bi bilo krivo. Kako bi vi poslali program drgače v background. Sem poskusil tudi s screen-om

Lp

roscha ::

Kaj sploh želiš doseči? Več X sessionov naenkarat?

Tole in tolesi preberi.

shock ::

Nočem doseč več sessionov hkrati, tisti fluxbox je samo nek dodatek.

shock ::

A je še kaka druga komanda ki daš v proces v background

mte ::

v background pošlješ s kombinacijo ctrl+z, potem pa ukaz bg. ampak mislim da ne želiš tega, ker ob izhodu iz konzole gre vse k vragu - background namreč ne pomeni da se proces ohrani ob izhodu iz konzole. Je še en drugi način, ampak se mi zdi da je screen najboljši način za to kar hočeš. Kaj pa ti s tem ni delovalo?
lp

jype ::

man nohup

shock ::

Stvar pri screen deluje, dokler ne začnem kaj delat s programom dcgui-jem (valknut - program za snemnje preko direct connecta). in pol se samo od sebe sesuje. Boo

shock ::

jype: hvala, z nohup pa mi dela. Vsaj trenutno in upam da bo tudi zdržalo do kraja.

mte ::

shock: hja..gui in screen ne grejo ravno skupaj (vsaj da bi jaz vedel).. ne poznam valknuta ampak ali ima ločeno jedro in gui? Vsekakor mora stvar biti ločena, če želiš da ostane vse odprto tudi če zapreš x-e. Seveda s screenom lahko potem imaš zalaufano samo jedro ki je konzolsko.
lp

shock ::

mte: Kar se tiče programa je vse v enem kosu, zgleda da je to to. recimo mldonkey (odjemalec za bittorent in emule) pa dela brez težav seveda tukaj pa je jedro ločeno od gui-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Python, Linux] Poganjanje skripte s crontab

Oddelek: Programiranje
71396 (1219) morbo
»

Skripte (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
508324 (6187) Microsoft
»

File limit v linux-u

Oddelek: Operacijski sistemi
5797 (737) BigWhale
»

Linux in ftp download vprašanje

Oddelek: Operacijski sistemi
111309 (1225) mile
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664781 (4067) moj_nick

Več podobnih tem