» »

Pomoč pri compu....NUJNO!!!

Pomoč pri compu....NUJNO!!!

Volta ::

Sem v četrtek kupo plato Asus P4C800-E Deluxe...Vgradim not, in mi tole vrže ven...Prižgem comp pa zgleda kot da bi htelo zalaufat vse skup, ampak ekran ostane črn...Ekran pa grafika sta 100% vredu...Sem na drugem sprobal...Komponente štimajo..Bi mogle delat skup...Če ma kdo kaki predlog zakaj bi lahko tak delalo kot zdaj na prosim pomaga!! Kaj takega še nism doživel...Je pa comp na prejšnji plati QDI P4I865PE Novo 6-AL delal odlično, vse ostalo je isto!
Le da ma ta Asus nekaj stvari več gor, pa intelov nabor 875...:D

LP:\ :\

forsmark ::

Probaj resetirat kej BIOS, mogoče bo pomagalo. Meni ni, pri meni je bil problem, da plata ni hotela ventilatorja z manj kot 3000rpm in tako se je sam od sebe resetiral v nedogled, vse je bilo črno, še do napisa grafe ni prišlo, za Asus plate ne vem če imajo tudi to nadležno funkcijo, velja pogledat.
Airbus Industrie

Volta ::

Ej mislim da je proc zanič! Sem probal stričevega 1600MHz northwood, in dela plata in vse brez kakšnega problema...Je pa ta proc 100% brezhiben, tako da domnevam, da ga plata ne podpira...Vse sem že drgač probal, resetirat bios, in vse ostale finte...Ampak samo dela comp, ampak sistema sploh ne dvigne, ne resetira compa v nedogled...Samo enkran ostane črn in enostavno ne gre naprej....Le kaj bi to bilo? :\


LP:D

Volta ::

Plata očitno ne podpira tega proca...Proc je 3200 P4, prescott, 1mega cashe...socket 478

LP

bozickus ::

kaj pa če je napajalnik?
Intelovi novejši proc. so radi požrešni.
Pol pa če maš še kako hudo grafo gor ipd.

Sicer piše da podpira vse proc. od del takta +3200

poglej rame pa bios (nadgradnja)...

800/533/400MHz FSB, 5xPCI
4xDDR400/333/266/200 Dual Channel,
ICH5R South Bridge:
-2 x UltraDMA 100/66/33
-2 x Serial ATA, RAID 0,1 function
Promise 20378 RAID controller:
-1 x UltraDMA 133 support two hard drives
-2 x Serial ATA
-RAID 0, RAID 1, RAID 0+1, Multiple RAID
8x USB 2.0, P4 FC-PGA2 S478,
WIFI, SB 6 kanalni ADI 1985, AGP 8x,
Gigabit LAN Marvell 88E8001, 2x Fire Wire


pa kakšn socket procesor ma S775 ali?

Volta ::

Ne, ne...stari dobri socket 478 je...NApajalnik je zadosti močen...mam 500W, kaj bi še rabo več..ČE se comp prižge potem je napajalc čisto dosti močn, se ti ne zdi? Ja grafa je že požrešna, pa proc tudi, samo bi vseeno moglo dvignit sistem,oz vsaj v bios it...

LP:D

bastadu ::

ČE se comp prižge potem je napajalc čisto dosti močn, se ti ne zdi?
Pri zagonu ponavadi komponente niso do konca obremenjene, tako da je možno da slab napajalec pride do izraza ob zagonu kakšnega programa oz. igre, ki obremeni komponente in tako se zadeva lahko reboota...

Strommeisster ::

Dej not proc s katerim dela zadeva, pol pa update biosa. Sicer pa vrni plato. Kolkr se spomnim, so ble to dokaj hude plate, ampak delujočo je blo pa problem najt. Že pr novih je vedno kej jebal. Asus pač.

LP

Volta ::

Sem probal z drugim procom P4 1.8 Northwood, in dela plata in comp zelo dobro. Probal pa sem tudi moj comp z drugo plato, in comp tudi dela OK! Torej je verjetnost da plata ne podpira Intel Prescottov????? To me čudi...Zanima pa me, če je to serijska napaka plat, al sem čist slučajno naletel na tak model...Ker vsepovsod drugje piše, da plata 100% podpira Prescotte..

Kaj mislite??

LP:D

Volta ::

Ej Strommeisster...Tak je na stvari...Ta plata z prescottom 3.2 niti do biosa ne pride, niti sistema ne zažene..Tako da mislim da res pač ne vleče tega mojega nesrečnega prescotta...Kaj bi se dalo to kak popravit??

LP:D

Pyr0Beast ::

Dej s 1.8 not pejt v bios, nastav na bios defaults sejvej ugasni. Dej novga in zaženi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2,8 Ghz?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141459 (1069) Blinder
»

ASUS plošča

Oddelek: Pomoč in nasveti
131623 (1355) AngelOfDeath
»

Katera 939 plošča na agp?

Oddelek: Kaj kupiti
151243 (1011) boris22
»

Je ta konfig OK? Hitra pomoč potrebna

Oddelek: Kaj kupiti
81749 (1554) Area_51
»

nove komponente

Oddelek: Kaj kupiti
181583 (1227) T0RN4D0

Več podobnih tem