» »

Razlika med Sound Blaster CREATIVE Audigy 2 ZS in OEM verzije iste

Razlika med Sound Blaster CREATIVE Audigy 2 ZS in OEM verzije iste

silni ::

Kakšna je razlika med Sound Blaster CREATIVE Audigy 2 ZS in istoimenovano
Sound Blaster CREATIVE Audigy 2 ZS OEM različico?

Kaj pomeni OEM? Razlika v ceni je 20 EUR.

Hvala

CaqKa ::

kolikor se jaz spomnim je oem varianta za vgradnjo z novim računalnikom.. vse skupaj dobiš v plastični vrečki brez kake igerce in brez kakih navodil.. dočim kot obično verzijo dobiš v lepi škatlici za povrh je pa še kakšen program ali pa igra več zraven. vsaj tak je do zdaj bila praksa.

silni ::

Po tem takem v sami kartici ne bi smelo bit razlik???
Kartica je identicna? Razlika je samo v "dodatni opremi"?

LP

CaqKa ::

pomojem da ne. raje pa počakaj da še kdo drug odgovori

profii ::

kartici sta na oko identični. pri oem dobiš zdraven samo 1 cd (osnovne driverje).
pri navadni dobiš pa semizdi 2 igrici, audio dvd, neko predstavitev...

Dr Evil ::

Kolikor sem do zdaj jaz zasledil je OEM verzija slabša,ker ima baje enak čip kot LIVE in slabše DAC.Naj me kdo popravi če ni tako.


Če že mora bit audigy2,potem nabavi vsaj polnokrvnega ZS.Drugače pa imaš cel kup bolših alternativ.

profii ::

Dr Evil tisto se mi zdi da je retail verzija. ki pa je kot praviš slabša pa še več procesorja žre.
Če ni tako naj me kdo popravi.0:)

Goldee ::

kolikor se jaz spomnim je oem varianta za vgradnjo z novim računalnikom.. vse skupaj dobiš v plastični vrečki brez kake igerce in brez kakih navodil.. dočim kot obično verzijo dobiš v lepi škatlici za povrh je pa še kakšen program ali pa igra več zraven.

se strinjam.

Dr Evil ::

profii.Retail verzija ne more bit slabša,ker je referenčni model.Lestvica gre tako;retail>oem>value.

profii ::

se opravičujem. tale je tista verzija katere se je treba izogibat: CREATIVE Audigy2 Value oem

EvilDare ::

Pri oem verziji sem dobil kartico, gonilnike, nalepko in priključek za volan ... Pa vse je bilo v vrečki.
Pri retail verzji pa dobiš še škatlo, # Demo CD (Feature Showcase)
# Database w/ SoundFonts and samples
# Cubasis VST 4.0 CE
# Wavelab Lite 2.0
# FL Studio 4 CE
# Lara Croft Tomb Raider - The Angel of Darkness
# Tom Clancy's Rainbow Six - Raven Shield

Veron ::

OEM verzija je povsem ista kot navadna, le da ne dobiš škatle in dodatih cdjev.... ponavadi samo kartica + osnovni gonilniki. osebno raje kupim OEM ker tako ali tako so usa navodila na netu...škatle pa na koncu tako ali tako pomečem stran... (zakaj bi dajal denar za nekaj kar potem vržem stran)

CaqKa ::

veron: ker če pogledaš zgornji spisek, tisto kar dobiš zraven ni samo škatla in navodila?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796233 (4700) strumf666
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202232 (1650) Fatboyslim
»

Katero zvočno priporočate za creative 6.1

Oddelek: Kaj kupiti
11901 (772) planetparty
»

SB Audigy OEM

Oddelek: Zvok in slika
271316 (826) [DrAc0]
»

bulk, oem, retail,...

Oddelek: Strojna oprema
112156 (1945) CCD

Več podobnih tem