» »

Kako spravit muziko iz PC-ja na Siemens cx65?

Kako spravit muziko iz PC-ja na Siemens cx65?

jedateruk ::

Jasno je, da rabim za to kabel za prenos podatkov, vendar mi moj mobilc ne podpira mp3-jev; tudi kot pesem "prevedem" v .wav ali .mid, noče delat. Morda veste, v kakšnem kodeku so audio datoteke na Siemensu cx65?

m.i.h.a. ::

Rabiš program sox_gui (Google) za konverzijo formata wav (~44.100kHz) v wav 8.000kHz, odvisno tudi od FW. Jaz imam verzijo FW 43 pa mi vrti tudi wav-e z 16.000kHz.

jedateruk ::

FW?? What's this?

Sem si iz mobilne mape Poly potegnil eno melodijo, ki je v wav formatu in se pogledal vse lastnosti in ko sem s svojim audio konverterjem nastavil popolnoma iste nastavitve za svojo pesem, mi vseeno ni ratalo. Verjetno ni omogočeno predvajanje pesmi s petjem in glasbo - a,pak samo z glasbo.. pojma nimam... ;(

andper ::

Zakaj ne poslušaš m.i.h.a.? Kot ti je povedal, bo delovalo le, če boš uporabil program sox. Ker pa le-ta ni v uporabniku najbolj prijazni obliki, obstaja soxgui varianta, ki je namenjena ravno obdelavi zvočnih datotek za Siemens-ove mobilne telefone.

Poskusi še enkrat. Petje ni ovira, lahko si nastaviš kakršenkoli zvok želiš.

P.S.: FW je firmware.

jedateruk ::

Bi, prosim, kdo dal direkten link za download? Tisto, kar sem jaz prenesel, je en velik bullsh... in je imelo 2 okenca, eno za input in eno za output i to je bilo sve... da ne omenjam, da ni delalo...

pa še to: poglejte tukaj, kaj mi je našlo na Googlu, ki sem vtipkal "sox gui"...

Zgodovina sprememb…

m.i.h.a. ::

tisti bullshit dela tako, da ni problem v programu ampak v tebi

v input daš wav katerega konvertaš in pod output daš kam naj ti ga shrani, spodaj pa še izbereš 8.000kHz, potem se ti odpre okno in ko se to samo zapre je wav skonvertan in shranjen

ne vem zakaj je to takšna umetnost

tule maš še en link za download. KLIK

jedateruk ::

Evo, situacija je taka... Zalaufam program "sox_gui.exe"in klinkem na "input" in potem od mene zahteva, da izberem neko pesem v .wav formatu (!), nato kliknem na "output" in zahteva, da shranim v .wav formatu (!!!). Ma ne me... ne vem, če so na tem forumu dovoljenje kletvice, tako da bom raje tiho, si pa mislim svoje o tem švabskem programčku. Sem naredil nekaj screenshot-ov, tako da če hoče kdo videti, mi naj piše in mu bom po mailu poslal, kako to zgleda.

Obstaja še kak program???

Zgodovina sprememb…

m.i.h.a. ::

me prav zanima kako ga je razširil:\

v mobitelu je 11 MB placa in je souporabi s softwerom telefona

sam sem skonvertal že veliko datotek in niti z eno ni bilo problemov, upam samo, da ne probaš konvertat MIDI-jev, ker tisto je samo za wav

m.i.h.a. ::

dej ti najprej povej kaj ti ne dela, ker tisti klicaji meni nič ne povejo!

jedateruk ::

Pardon, se opravičujem, nisem opazil da sox gui pretvarja samo iz wav v wav, ki je v v formatu ima adpcm. Ampak jaz imam glasbo v .mp3 formatu, zato meni sox gui nič ne pomaga.

Če ima kdo program za pretvarjanje mp3-jev v nekaj, kaj se bo slišalo na cx65, naj pove.

Zgodovina sprememb…

m.i.h.a. ::

Čisto vseeno je kater prog. uporabiš, glavno da ti naredi konverzijo iz .mp3 v wav, potem pa skonvertaš še s sox_gui.

jedateruk ::

Me je kar sram, ampak stvar je prvič ratala!

Moram še malo težit: obstaja tudi kak tak konverter za .midi format??? :D

Zgodovina sprememb…

m.i.h.a. ::

hja midi je bolj zaj***n, sicer je konverterjev kar nekaj ampak, imam jaz bolj slabe izkušnje z njimi, poleg tega se pa hitreje najde že skonvertan midi na netu (google, v iskalniku pa ime s končnico .midi)

jedateruk ::

Sprašujem ker so pesmi oz. audio datoteke v wav formatu najbolj obsežne, vem pa da imam v mobitelu neke datoteke v mid formatu, zato sem slučajno vprašal.

Zgodovina sprememb…

m.i.h.a. ::

Predvidevam, da veš, da pri midi glasbi ni petja ampak samo instrumenti, torej če hočeš pesem poslušat takšno kot je, jo boš moral spremeniti v wav.

jedateruk ::

Yes, dude, i know :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FM Radio na GIGABYTE GT-U8000

Oddelek: Zvok in slika
332059 (1884) SaXsIm
»

Piratski Radio

Oddelek: Zvok in slika
202368 (1716) veso266
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
181344 (1096) d0rK
»

AC3 -> MP3 problem

Oddelek: Zvok in slika
281577 (1370) log2
»

MP3 - > Audio CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
131582 (1444) Simko

Več podobnih tem