» »

Ali je možen vdor v računalnik če niso naloženi Winsi

Ali je možen vdor v računalnik če niso naloženi Winsi

Šimpanz ::

Imam računalnik z Winsi XP in kabelski internet. Sedaj sem dobil nek program, ki dela v
DOS-u. Ta aplikacija nej bi delala vsaj 10 ur na dan. Sedaj me zanima ali je možno, da mi kdo vdre v računalnik ko dela v DOS-u. V Winsih za zaščito skrbi požarni zid, antivirusni program itd. v DOS-u pa nič.

jype ::

A v DOSu veliko ircas in browsas?

Ker ce nisi povezan v omrezje, potem tudi omrezje ni povezano vate, ne?

PS: ne, nic ti ne bodo naredili. Saj tudi driverja za mrezno za DOS verjetno ne nalozis, ne?

gfighter ::

To drži, če zaganja native DOS in ne DOS skozi windowse... Če je res critical aplikacija, bi si jaz naredil bootable cd z DOS-om brez gonilnikov za mrežno, gor aplikacijo, podatke bi pa shranjeval na floppy ali na FAT particijo...

roscha ::

In kje imaš pod DOS-om TCP/IP stack?

Naložiš en dos (M$, DR, free) pa mir. Kot PC je pa vsak Pentium 1 predober.


[polepšal odgovor | moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Poldi112 ::

TCP/IP seveda obstaja tudi za dos. Poleg tega ne ves, ali ne bo on samo dos okna poganjal znotraj winxp.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gfighter ::

roscha: Ja saj maš prav. Enostavno mu podari tistega Pentiuma 1 pa bo...;)
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

roscha ::

Poldek , preberi malo bolje naslov teme.

Bo zdaj šlo?

[ polepšal odgovor | moderator ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

pirat ::

po prvem postu sodeč so na kompu naloženi Windows XP, on pa je stalno na kabelskem netu.
v dos oknu bo verjetno v celozaslonskem načinu tekla neka DOS aplikacija - recimo kakšen računovodski program ali kaj podobnega

se mi zdi, da tudi v tem primeru v ozadju še vedno deluje Windowsev firewall in antivirus program, tako da ni panike...

hitcher ::

Za Roscha:

jaz imam prastaro mašino, na kateri imam še novell-ove stvari in med drugim tudi tcpip, ter gor program links s katerim se prav lepo
da "surfat" po internetu.

tako da ....

Šimpanz ::

Moja aplikacija teče v čistem dosu (brez winsow). Malo sem se bal da bi mi kdo lahko vdrl v računalnik, ker je leta stalno priklopljen na internet, v dosu pa ni nobene zaščite pred vdori.
Večina vas torej meni da se ne more zgoditi nič.

jype ::

printer: ce nimas nalozenih gonilnikov za omrezje, potem DOS nic ne ve o tem da je v masini kaksna mrezna kartica in z njo nic ne pocne.

Ko mrezna kartica dobi paket sprozi interrupt, ki poklice funkcijo, ki ne naredi nic. Ce nalozis gonilnik za mrezno kartico se poklice gonilnik, ki pogleda kaj je to zaen protokol in poskusi poklicat ustrezen gonilnik za protokol (TCP/IP stack). Ce tega nimas, potem ne bo nic. In konec koncev, tudi ce to imas, bos viruse za DOS, ki se sirijo po IP omrezjih, danes zelo tezko nasel.

Brez skrbi.

roscha ::

@ Hitcher

TCP/IP stack v samem dosu NE obstaja pa pika. Tebi se je dodal ob inštalaciji Novella.

Se vidi da ste še vsi premladi in nehče ne ve nič o problemih surfanja po internetu še v časih Window 3.x Ne DOS ne Window 3.x nista imela podpore za TCP/IP. Trumpet winsock smo uporabljali takrat za implementacijo protokola.

SasoS ::

Narobe :D.
TCP/IP za DOS obstaja. Da se ga celo downloadat nekje iz microsofta a ne vem linka...sem pa našel en tech dokument ki moje trditve potrjuje: http://www.microsoft.com/resources/docu.... TCP so prav tako imeli windows for workgroups 3.11.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

roscha ::

Hm. Se vedno trdim da DOS brez 3rdparty zadev ne podpira TCP/IP.

No recimo ena od prvih povezav, ki jih izpljune Google.

Tistile tvoj link pa 8-O 8-O kaze na WIN NT 4 SERVER resource kit. WTF pa ima to veze z DOS-om? No pa tudi ce to pustimo ob strani. Se vedno je potrebno stack DODATNO namestit. Kar ze cel cas trdim. Sam dodatek pa je bil napisan ob izidu NT 4.0 kar pa je krepko POTEM ko je sel DOS ze bye-bye.

hitcher ::

@Rosca

@ Hitcher

TCP/IP stack v samem dosu NE obstaja pa pika. Tebi se je dodal ob inštalaciji Novella.

Se vidi da ste še vsi premladi in nehče ne ve nič o problemih surfanja po internetu še v časih Window 3.x Ne DOS ne Window 3.x nista imela podpore za TCP/IP. Trumpet winsock smo uporabljali takrat za implementacijo protokola.


Saj ni nobenden vprašal - menda je bilo vprašanje ali se da srfat iz dosa, čeprabv tega ni napisal lastnik teme, je pa en drug, jaz sem pa samo napisal, da imam gor tcpip od novell-a, torej da 3d part sw.

btw z računalništvom se ukvarjam že cca. 25 let, star sem pa krepko
čez 40 let, pa me prosim ne žali, sicer je pa cela debata brez veze, jaz se nikdar nisem bil navajen z nekom kregati, ker za mene veljajo
rulz by the book..

Tako da nasvidenje!!

Pa berz zamere, če sem te slučajno kaj užalil, glede na grobost tvojih besed.

BigWhale ::

Ce bi hotel biti picajzlast, bi rekel, da imajo tudi windows third party tcpip stack ;>

roscha ::

Vem. BSDjevega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS-DOS client na Win2003 server

Oddelek: Omrežja in internet
61060 (927) ToniT
»

win 3.1 in inštalacija interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
7760 (661) Spajky
»

Operacijski sistem BREZ TCP/IP stacka...

Oddelek: Operacijski sistemi
131089 (740) jlpktnst
»

Mreža po DOS-om

Oddelek: Operacijski sistemi
91127 (949) PaJo
»

Pci modem pod dos-om

Oddelek: Strojna oprema
101401 (1278) MadMax

Več podobnih tem