» »

Če ma kdo kaj pojma o objektivih, naj mi svetuje.

Če ma kdo kaj pojma o objektivih, naj mi svetuje.

Geo ::

Za Canona Eos 300D moram izbrat enega od teh dveh objektivov, kateri od nju je boljsi:
1. Canon EF 28-90 3.5-5.6 DC
SIGMA 18-50mm DC F3.5-5.6 (za Canon)

Kateri je nasplosno boljsi?
SHIT!!! I did it again...

aljazh ::

Če potrebuješ široki kot, potem je edina logična izbira Sigma. Kajti navedene milimetre moraš množiti z 1,6 (crop factor pri 300D), da dobiš vrednost, primerljivo z objektivi za 35mm filmske foto kamere.

EF 28-90 bo na 300D torej ekvivalent 45-144mm na 35mm filmu,

Sigma 18-50 pa bo na 300D tako ekvivalent 28-80 na 35 mm filmu.

Izbira je torej odvisna od tega, kakšen razpon goriščnice potrebuješ. 45 mm (oz. 28) je že kar zožan kot, če želiš fotografirati v prostoru ali delati "panoramske" posnetke pokrajine ali kakšne "skupinske gasilske fotke".

Osebno bi se raje odločil za Sigmo, saj je tudi bolje izdelana. Kolikor vem, ima EF 28-90 plastičen bajonet, kar ni ravno dobro, če nameravaš veliko menjati objektive.

Geo ::

Prav imas treba bo vzet sigminga, ma kar velik kot, potem tudi minimalna razdalja ostrenja je manjsa, pa ce ma un plastikovan bajonet sploh ni debate... :)) Aja pa se vedno so sigmini objektivi na boljsem glasu kot Canonovi...
SHIT!!! I did it again...

Meamoto ::

Če se ne motim, pri DC seriji ni več množilnika, ker je namenjena prav posebej za DSLR aparate, tako da bi 18-50 moralo biti prav 18-50.

Gapi ::

Meamoto: Če bi pogledal link ki ga je dal Geo bi videl da ta DC ni to kar maš ti v mislih ampak da ima objektiv DC motorček ki premika leče. Boljši objektivi od Canona imajo USM tehnologijo za pomik leč.

Geo ::

Aja glede Usm, sm nasu 3 objektive s tem ostrenjem in nobene ni bil primeren, kajti prvi je imel od 90-300 mm, drugi je mel fiksno 85mm, tretji je pa vredu samo, da stane 400k...

Jaz om kupil tega sigminga, samo za to, ker ne kupujem kita, ampak body posebej in objektiv posebej...
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

Gapi ::

A Tamron si si kej pogledal?

tec ::

Kaj pa priporocate za zacetnika, ki bi rad makro delal? Imam fz5 panasonica in bi gor dal eno leco ali pa kaksen cenejsi objektiv, oz. neki da se lahk mal igram :-)

iso2000 ::

Za malo denarja bi mogoče dobil kakšno +4 predlečo, če ima seveda tvoj aparat navoj za filtre. Druga opcija je okrog obrnjen objektiv kakšnega starega SLR aparata, pred tvojim objektivom. Pač malo je treba experimentirat.

LP

tec ::

No ja, mal mi je tezko eksperimentirat, ker nimam pojma.
Imam navoj, tko da to ni problem. Bom mal pogledal za tale obrnjen objektiv..tnx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825276 (13541) BigWhale
»

Canon objektiv (cca. 300€)

Oddelek: Kaj kupiti
171843 (1597) BigWhale
»

Objektiv za DSLR Nikon d5000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
679296 (8134) lurker
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363045 (2533) gremlinatorv
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372379 (1973) Koci

Več podobnih tem