» »

Coca-cola in zakaj je vse še uporabna?

Coca-cola in zakaj je vse še uporabna?

Stepni Volk ::

Zdajle sem ravno ves zdelan od Rota virusa. Tehnično povedano pouščam skozi vse input/output enote, nista popustili le enoti za sluh in vid.
Zanimivo je, da je zdravnica svetovala pitje Coca-cole, brez mehurčkov seveda.
Tudi kadar potujem po bolj eksotičnih delih sveta, sem opazil, da se z veliko težavo okužim, če pijem Coca-colo. Seveda ustekleničeno ali v piksni.
V Mehiki sem zagrešil nedopustno napako in spil takšno s kosi ledu. Bog si ga vedi, kaj je bilo v tistem ledu, toda dva dni sem se tako tresel in znojil, da je bilo groza.

Coca-colo drugače v Afriki pogosto uporabljajo tudi kot kontracepcijsko sredstvo, seveda po koitusu.

Kaj vse se da narediti s steklenico, smo že v filmu "Bogovi so padli na glavo" videli.

Vem tudi, da je bila v osnovi zamišljena kot zdravilo in jo je okoli sveta ponesla II svetovna vojna in ameriški vojaki. KLIK - Wikipedia

Hmm... je morda še kakšna bolj tehnična, bolj primerna Slo-techu aplikacija te pijače?

Brilko ::

Mythbusterja sta preverjala Coca-colo pa sta ugotovila v večini primerov da so bli busted. Spovnem se da je za kontracepcijo bil bustet, pa tud da razžira rjo, ...

waters ::

Stepni volk ti se raj z Linex om nafili pa bo.

mtosev ::

Če ni Cola-Cole doma je kriza pri meni.

Doma samo to pijem in je 99.9 % na zalogi. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Stepni Volk ::

Še zanimivost, ki sem jo našel, žal brez referenc. Mythbusterja sta verjetno delala na 8 točkah Coca Cole :)

WATER OR COKE?

WATER
1. 75% of Americans are chronically dehydrated. (Likely applies to half world population.)
2. In 37% of Americans, the thirst mechanism is so weak that it is often mistaken for hunger.
3. Even MILD dehydration will slow down one's metabolism as much as 3%.
4. One glass of water will shut down midnight hunger pangs for almost 100% of the dieters studied in a University of Washington study.
5. Lack of water, the #1 trigger of daytime fatigue.
6. Preliminary research indicates that 8-10 glasses of water a day could significantly ease back and joint pain for up to 80% of sufferers.
7. A mere 2% drop in body water can trigger fuzzy short-term memory, trouble with basic math, and difficulty focusing on the computer screen or on a printed page.
8. Drinking 5 glasses of water daily decreases the risk of colon cancer by 45%, plus it can slash the risk of breast cancer by 79%, and one is 50%less likely to develop bladder cancer. Are you drinking the amount of water you should every day?

COKE
1. In many states (in the USA) the highway patrol carries two gallons of Coke in the trunk to remove blood from the highway after a car accident.
2. You can put a T-bone steak in a bowl of coke and it will be gone in two days.
3. To clean a toilet: Pour a can of Coca-Cola into the toilet bowl and let the "real thing" sit for one hour, then flush clean. The citric acid in Coke removes stains from vitreous china.
4. To remove rust spots from chrome car bumpers: Rub the bumper with a rumpled-up piece of Reynolds Wrap aluminum foil dipped in Coca-Cola.
5. To clean corrosion from car battery terminals: Pour a can of Coca-Cola over the terminals to bubble away the corrosion.
6. To loosen a rusted bolt: Apply a cloth soaked in Coca-Cola to the rusted bolt for several minutes.
7. To bake a moist ham: Empty a can of Coca-Cola into the baking pan, wrap the ham in aluminum foil, and bake. Thirty minutes before the ham is finished, remove the foil, allowing the drippings to mix with the Coke for sumptuous brown gravy.
8. To remove grease from clothes: Empty a can of coke into a load of greasy clothes, add detergent, and run through a regular cycle. The Coca-Cola will help loosen grease stains. It will also clean road haze from your windshield.

FOR YOUR INFORMATION
1. The active ingredient in Coke is phosphoric acid. Its pH is 2.8. It will dissolve a nail in about four days. Phosphoric acid also leaches calcium from bones and is a major contributor to the rising increase in osteoporosis.
2. To carry Coca-Cola syrup (the concentrate) the commercial truck must use the Hazardous Material place cards reserved for highly corrosive materials.
3. The distributors of coke have been using it to clean the engines of their trucks for about 20 years!

Jep, točno te stvari sta preverjala: Discovery Chanel - Mythbusters
COLA AND ITS HIDDEN USES: Legend has it that cola can do much more than quench thirst. Adam and Jamie bring their laundry list of proposed cola abilities to find out if in fact the popular soda can remove bloodstains, polish chrome, dissolve a nail, a tooth, or a steak, remove a grease stain from clothing or act as a spermicide.

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Še internetna stran, ki se ukvarja z urbanimi legendami, tudi o Coca-Coli: http://www.snopes.com/

steev ::

Mythbusterja sta očistla z njo kromiran odbijač, pol sta kri očistla, pa še kej. Drgač se pa uporablja za radiatojre čistt.
:|

Brilko ::

steev: od vseh stvari, je blo več točk, ki sta jih preverjala (mislim da ni tist ko je Stepni Volk napisu), je bil confirman sam en poskus ali dva, tist z kromom je res, druga pa je spodletelo menda...

Vice ::

Mythbusterja nista imela dovolj jajc, da bi probala če res deluje kot kontracepcijsko sredstvo, sta se bala, da je to en velik ..... :D

Volk| ::

Stepni Volk:
Kaj si mislil s tem ko si reko:
" Zanimivo je, da je zdravnica svetovala pitje Coca-cole, brez mehurčkov seveda."
Prav rad bi videl to črnilo brez mehurčkov! Ali si mislil na kaj drugega?
Zluftano?:D

Stepni Volk ::

Volk - excorcizem: primeš flašo jo močno strešeš in s pomočjo rahlega odvijanja zamaška sproščaš nastali pritisk... to ponavljaš dokler hudič ni pregnan :)
Kar ostane ti bogato pokosmati zobovje in vso notranjost, kar kmalu prav pride, ko input/output enote začnejo puščati.

Volk| ::

Hehe, hvala ti za pojasnilo:D
Kaj sam preganjaš tega hudiča iz steklenice?
Ali pa maš kakega starčka v hladilniku ki ga majčkeno zebe s flašo v roki:P

poweroff ::

Coca cola pomaga proti zanositvi.

Kdaj jo je treba piti? Prej ali potem?

NAMESTO.

:D
sudo poweroff

apollo007 ::

men se zdi da v mens healtu je pisalo da je coca cola bla narejena iz veliko rastlin, sam v wikipedi pise pa drugace

btw po cem pa ma okus coca cola? its a thinky question:D
... in še vseeno se vrti ...

Bob Rock ::

Po cem ma pa npr. red bull okus?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

steev ::

Po biku?
:|

acheron ::

Red bull je enako sranje kot otroški šampanjec, probajte!

francka45 ::

Tudi tole se da s colo naredit:

>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

SebaR ::

Mene zanima kemijska formula 8-)

Baje jo vesta samo dva na svetu?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SebaR ()

Gandalfar ::

Nima veze. Mal si poglej na snopes o kokakoli. Bos videl zakaj nima veze.

poluks ::

Najboljsa coca cola je iz piksne, nato iz male flaske, pol velke, nato 1/2l plastika, 1l plasika, itd.

Kaj pravite na to trditev? :\

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

MadMax ::

Iz male flaške (0.25l) je daleč najslabša, odkar polnijo v Brežicah.
Enkrat ji manjka mehurčkov, drugič ima priokus po vinu, tretjič je limona inkluziv...
Med ostalimi so pa zanemarljive razlike, če sploh so.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OldSkul ::

Jaz sem že dostkrat opazu, da je recimo Fanta v 0,25 l flaškam čist brez mehurčkov. Al pa če bi juice naročil.

poluks ::

To ste pokvarjene flaske meli. Drugic zahtevajte da vam flasko odprejo pred nosom tak da se prepricate da je sveza, se pravi z mehurcki!

8-)

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

@SebaR:
Kokakola je zmes!
Lahko je biti prvi, če si edini!

SebaR ::

No ja to tudi jaz verjamem.

V osnovni nam je učiteljica nekaj nakladala da je ta "kao" formula tako dolga da jo poznata le dva osebka.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

madmitch ::

Če je že tema, kaj se da narediti s CC, še tole. Odlična je pri prenažiranju z mastno hrano, pri bolečem želodcu (ne vedno) in seveda kar tako. Slaba stran, pri prevelikih količinah prdiš kot slon in se rediš :(
Sicer pa podobne trike kot jih navajajo za CC lahko izvedeš s skoraj vsako pijačo, ki vsebuje CO2 in malo citronske ali kakšne podobne kisline.

Stepni Volk: ko potuješ po čudnih deželah imej v žepu vedno kakšno stekleničko pelinkovčka, bo bolje. Vedno imej izpolnjeno Yelow book (tisto o cepljenjih) v afriki pa ti priporočam še dozo kinina (obvezen posvet z zdravnikom). Sicer pa velja zlato pravilo; ne pij lokalne vode in izdelkov iz nje, kakor tudi ne ledu. Jej le dobro prekuhano in prepečeno hrano... Pij le pijačo narejeno na zahodu v dobro zaprti embalaži. Ne, da bi bila kaj manj nevarna na splošno, le da so v njej živalice, ki smo jih mi vajeni, medtem, ko lokalnih pač nismo, kar pripelje do neljubih izpustov:|
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Keyser Soze ::

Izpustov iz telesnih odprtin.:D

Tudi za zmesi je potrebna "formula" oz. recept. Imam občutek, da je prišlo do rahle zbrke pri prevodu in je folk potem pač prevzel to obliko, da ima CC neko formulo(kemijsko).

madmitch ::

Imam občutek, da je prišlo do rahle zbrke pri prevodu in je folk potem pač prevzel to obliko, da ima CC neko formulo(kemijsko).

Ja, takšno kot pralni praški. Čisto novo, ki pere vse od toaletnega papirja do avijonskih motorjev in zob. :D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BigWhale ::

Pa lepo disi in ti pobeli zobe...
Pa odisavi avto...

Matek ::

Sampon Univerzal je uporaben za vse! >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BigWhale ::

Mi smo dobili eno zeleno tekocino v vojski... tisto je bilo res za vse!

Za posodo, za lase, za telo, za obleko...

Precej dobra stvar in zelo koncentrirana stvar. Mi je zdrzala prve tri tedne!

poluks ::

kaj je kdo nasu sedez pod pokrovckom?????

Keyser Soze ::

To tudi mene zanima.

CocaCola je za vse dobra, samo za sedeže pod pokrovčkom ne. :)

madmitch ::

Prejšnič mi je ratalo, dobil bicikl, ki niti ni tako slab za podarjenega. Za v mesto se vozit je več kot odličen.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Keyser Soze ::

Idealno za Ljubljano. Pa še ukradejo ti ga ne, ker je tako "grd".:D

Gandalfar ::

jzt bi tud sedez :)

poluks ::

to je tak- sploh ne rabis zbirat pokrovceke sam gledas da dobis sedez i pol ce ga dobis sam kupis par CC po pol litra i evo bike je tvoj

Sm pa dobu 8 zog prejsnic :) :) (sm se v gostilni zmenu za listke hehe)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623465 (17132) RejZoR
»

Cocacola vs. pivo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318582 (16097) Smurf
»

CocaCola zanic? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
858279 (5660) Furbo
»

Razlaga o poskusu

Oddelek: Šola
61208 (1153) particle
»

Škodljivost Coca-Cole (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214821 (7932) Nashina

Več podobnih tem