» »

Win2000 : NT 4.0

Win2000 : NT 4.0

Elemen_T ::

Ali lahko Windowsi 2000 v celoti nadomestijo NT 4.0?

sasox ::

Windows 2000 server lahko8-)

Cr00k ::

200% boljs :))

andrej ::

sasox, kaj mislis s server lahko?
Anyway, w2k popolnoma nadomesti NT4 pa se vec. W2k pro je naslednjik od NT4 workstation. w2k server je naslednik od NT4 server, itd...
Elemen_T, a si mel kaj dolocenega v mislih?

sasox ::

andrej!



za lahko sem mislil da lahko popolnoma nadomestijo NT4 -> sam so win2000 server boljsi za server oz. za nadomestilo NT4 kot pa win2000 professional!

andrej ::

w2k server so pravi nadomestek za NT 4 server versije.
w2k professional so pravi nadomestek za NT 4 workstation verzijo.
Ne vem pa zakaj bi bil w2k server boljsi nadomestek za NT 4 kot w2k professional. Ce rabis server potem ja, ce pa rabis destkop sistem potem bos uporabil w2k professional...
Razen ce mas posebne potrebe:D

sasox ::

...v mislih sem imel server:))

andrej ::

aha. ma ni frke glavno da sma nasla skupno frekvenco:))

sasox ::

:D:D

Elemen_T ::

Andrej: Imel sem v mislih Win2k kot strežnik...Že NT 4.0 dela brez težav pa razmišljam ali se sploh splača naložit 2k...

Lep Pozdrav!

whatson ::

Oba sta enako dobra - tudi NT4 se da super skonfigurirat.


whatson.xmix.net:D

kockish ::

Ce delajo NT4 super potem dejansko ni razloga, da bi presel na win2k...

andrej ::

whatson, popolnoma se ne strinjam s teboj. W2k so bolj stabilni in ponujajo vec vgrajenih servisov. Ze zaradi vgrajenega Terminal serverja se splaca uporabit w2k. V NT 4 je blo v navadi, da si vsakih par mesecel moral resetirat masino, iz taksnih in drugacnih razlogov. Teh razlogov je v w2k bistveno manj. w2k so definitivno boljsi sistem. Ce zadeve instaliras na novo potem nimas kaj dosti razmisljat - w2k. Ce pa mislis upgrajdat pa je dobro da malo premislis, da potem ni presenecenj...
Elemen_T: kaksno funkcijo ima tvoj sedanji NT 4 streznik?

Elemen_T ::

Andrej: V bistvu je web in email server...verjetno pa bom inštalital tudi strežnik za nekaj online iger in podobnih zadev.

andrej ::

vsekakor se ti splaca it na w2k, samo prej stestiraj zadevo, da ti bodo vsi programi delali. Kateri mail server uporabljas?

Elemen_T ::

Winse sem pravkar naložil. Na prvi pogled kar fajn...bomo vidli kako se bo obnesel kot strežnik.
Mail strežnik: MailMax 4.0
Web server: apache

Lep Pozdrav


andrej ::

zanimivo, da ravno Apacheja uporabljas. Na w2k se vgrajen IIS boljse obnese kot Apache. Sicer nimam veliko izkusenj z Apachijem ampak slisal sem, da Apache na w2k ni tak kot na linux...
Si osebno zadovoljen z Apachejem na w2k? Pa si ze probal IIS 5?

Elemen_T ::

Andrej:
Zaenkrat nimam naloženega niti apache niti Mailmaxa...
Ravno zdajle delam na tem...praviš probal IIS 5?
...verjetno sam veš da je apache najbolj podprt in najbolj razširjen...nevem kako je z ISS? Mi veš kaj več povedat?

Lep pozdrav!

andrej ::

Kaj si mislil z najbolj podprt ne vem, glede najvecje razsirjenosti pa bi se lahko ravila debata. Po nekaterih stetjih je najvec sitov res na Apache-ju, ampak to so v vecini siti od entuzijastov. Recimo stetje med 100 najbogatejsimi podjetji se je koncalo v prid IIS. Potem so steli prih 50, pa je bil rezultat malo drugacen. potem so sli prvih 10, pa prvih 5 pa prve tri, itd..Prave zmagovalca tak ni...
IIS 5 je dober, in zelo veliko sitov tece na njem - in to zelo velikih. Ze MS site, ki tece na IIS 5 je ogromen...Glede na to, da bos uporabo w2k potem se ti splaca uporabit IIS 5. Vsaj sprobas lahko malo pa bos vido. Mogoce ti bo vsec - ce ne pa se vedno lahko das apacheja gor... Zgubit nimas kaj - samo pridobis lahko...

Elemen_T ::

Hvala ti za nasvete.
Sem naložil IIS pa niti ni slab...celo zelo vredi je :))
Malo ga bom moral še stestirat ker sem na apache navajen.

btw...MS poganja IIS?

andrej ::

seveda MS uporablja IIS5. Pa se cela vsta drugih velikih sitov...

Cr00k ::

razn vroce poste :))).. (hotmail) lol

andrej ::

hotmail uporablja IIS 5 na Windows 2000 kot web server.:D Ce ne verjames poglej na www.netcraft.com.
Kar ni MS na hotmailu je sama baza mailov, ki mislim da tece na solarisu - oz. je bla na solarisu. Kot ves hotmail ni bil MS, ampak so ga kupli. Potem pa so meli probleme pri migraciji na NT-je.
Bottom line, tudi hotmail uporablja IIS 5.:D

PaJo ::

Hehe... ja so bili casi ko je hotmail laufal na BSD-ju:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

se zdaj nisem cisto ziher, da je vse 100% MS, ampak front end je ziher IIS 5.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IIS 5.1 in več web strani

Oddelek: Omrežja in internet
8915 (822) Opica80
»

vprašanje v zvezi z IIS (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
503627 (3358) andrej
»

Win XP slo kompatibilnost?

Oddelek: Pomoč in nasveti
13930 (719) SLO-Security
»

INDEX SERVICE

Oddelek: Programska oprema
61295 (1186) borutzi
»

MCP & MCSE izpiti

Oddelek: Operacijski sistemi
203605 (3434) andrej

Več podobnih tem