» »

dolgo besedilo v excelovi celici

dolgo besedilo v excelovi celici

bruderbauc ::

Če v celico v excelu napišeš kakšno dolgo besedo, izgleda tako, kot da bi ta beseda bila napisana še v sosednji celici (razen, če je v sosednji celici že kaj napisano). Kaj moram narediti, da bo besedilo napisano samo v eni celici.



Hvala za pomoč.

gzibret ::

Raztegni celico.
Vse je za neki dobr!

bruderbauc ::

V tem je ravno problem. Zanima me, če se da to narediti brez tega, da bi razširil celico.

krneki ::

format cell->alignment->wrap text

Maximus ::

osnačiš celico v kateri je besedilo plus celico/e zravn, v kjer jih besedilo prekriva in iz menuja izbereš: Oblika -> Celice -> (tab) Poravnava -> dej kljukico v Spoji celice in pritisni OK. Ali pa narediš vse isto do menuja pol pa tam, kjer maš za poravnavo texta (na desni strani) maš ene celice narisane v gumbu in še malo črko "a" pa to prtisn, pa ti bo isto naredu.

LP!

bruderbauc ::

To še vedno ni to kar hočem. Če bi vpisal na primer v celico A1 neko dolgo besedo (na primer kekecimadolgobrado) bi se v celici A1 moralo videti napisano samo kekecimad, ostali del besede (olgobrado) pa se več ne bi videl.



Če pa grem v oblika -> celice... -> poravnava in tam odkljukam prelij besedilo, pa se mi spremeni višina celice, česar pa tudi nočem.

Zgodovina sprememb…

Scarface ::

Pa kaj je teb.....povedal so ti use variante pa ti nobena ne pase. Pol pa pust tko da se ne vid ane. Al pa tok zmanjsi pisavo da bo pasal v tej širini.
Možnosti, ki jih imaš:
- wrap text: besedilo gre v vec vrstic, se pa usaj vidi kaj pise
- širitev celice: daš miško na desni rob stolpca pa 2x klikneš in ti razširi tok kokr je širok text
- merge cells: združi ti celice ki jih označiš v eno večjo celico, s tem da je text pred zdruzevanjem v najvec eni celici
Mislm da druge variante ni. Maš pa čudne želje....:\
Lp;)
Been there, done that....

kopernik ::

On bi rad samo to, da excel ne pokaže celotne vsebine celice, v kolikor je daljša od širine celice.

Dokaj simple želja, ki bi morala imeti tudi simlpe rešitev. Jaz excel preslabo poznam (tudi preteklo že nekaj vode, odkar sem ga nazadnje uporabljal), da bi lahko pomagal ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

bruderbauc ::

Jaz imam nekaj stolpcev s podatki. Ker pa so nekatere celice prazne, izgleda kot, da bi bilo besedilo, ki je zapisano v celici levo od te prazne celice, zapisano tudi v tej celici. Zaradi tega pa ta tabela s podatki hitro postane nepregledna.
Torej na kratko...
Velikost celic in pisave mora ostati nespremenjena, besedilo pa ni nujno, da je v celoti izpisano.

veteran ::

Simpl rešitev; če pričakuješ prazne celice, ko tabelo delaš, jo najprej zapolniš s presledki (daš v prvo celico presledek, pa z miško poteg dol in desno).

Če pa je tabela že narejena, pa search&replace: označiš, stisneš ctrl-h, en presledek v polje 'zamenjaj' in pa kljukco pred 'iskanje samo celih celic'.

krneki ::

Žal nisi natančno specificiral vprašanja ;)

V tem primeru sledi:
format cells->alignment->horizontal->fill

bruderbauc ::

AAAAAAAAAAAAA..... KONČNO......
Vsem skupaj hvala lepa za pomoč.

veteran ::

format cells->alignment->horizontal->fill

S tem zapolniš celice z vsebino, tako lahko v celici tako dobiš vsebino podvojeno, potrojeno... odvisno od širine stolpca. ;)

bruderbauc ::

Hmmm... pa res. Zdaj ko sem to malce bolj potestiral sem tudi sam to ugotovil. Torej, kakšen je naslednji predlog.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
142449 (1988) 111111111111
»

[Excel] Dodajanje ničle na začetek števila v celice

Oddelek: Programska oprema
143192 (2950) prtenjam
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223659 (3382) Mobidick
»

Tabela Excel

Oddelek: Programska oprema
131724 (1527) Šimpanz
»

excel problem

Oddelek: Programska oprema
141992 (1831) ||_^_||

Več podobnih tem