» »

Tabela Excel

Tabela Excel

Šimpanz ::

Iz nekega programa sem izvozil podatke (tabelo) v Excel. Sedaj sem opazil da se pri prenosu pred številkami vstavi prazno polje (recimo namesto 134 piše 134 ).
A ma kdo idejo kako iz velike tabele odstraniti prazna polja pred številkami, ker sedaj ne morem delati nobenih pregledov.

bm0267 ::

označi vse celice v katerih imaš te podatke....in potem urejanje->zamenjaj ... daš v iskani niz presledek, v zamenjaj...pa pustiš prazno (pomemebno je da pri dodatnih možnostih nimaš zakljukano "ujemanje celotne vsebine celice")
BoSko

Šimpanz ::

Hvala za hitri nasvet ampak to ne dela piše da ne najde nobenih podatkov primernih za zamenjavo.
Kje bi lahko našel ujemanje celotne vsebine celic, ker jaz tega ne najdem.

karafeka ::

Probi
Podatki -> besedilo v stolpce

fiksna širina

dokončaj

Pa prej označi stolpec, v kateremu imaš številke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

sajmon ::

trim funkcija ti odstrani presledke na začetku in na koncu niza.
Trim( text )

Šimpanz ::

Ma nič od tega ne najdem. Ali mi lahko date kakšne bolj podrobne rešitve.

smetko ::

če imaš v podatke v celici a1 potem v neko drugo celico vpišeš formulo =trim(a1) oziroma lahko tudi =value(a1) ali katerokoli funkcijo excela in potem to skopiraš po celotnem stolpcu.
Lahko po poizkusiš sledeči postopek:
- izbereš prazno celico in pritisneš [CTRL]C (urejanje, kopiraj)
- Označiš stolpec z tvojimi podatki
- izbereš posebno lepljenje, kjer izbereš pod operacijo dodaj (lahko tudi pomnoži, odvzemi, ...)
Na ta način se ti bo besedilo avtomatično spremenilo v številke, vendar je lahko to tudi mala past, saj ti bo odstranilo tudi vodeče ničle 00012 pretvori 12.
No comment

Šimpanz ::

Smetko druga rešitev je prenesla števiko skupa z praznim poljem spredaj, tako da mi nič ne pomaga.

BlackHole ::

Z find and replace gre. Sem ravno kar probal. V find vnesi en presledek, v replace pa pustiš prazno. Potem pa samo klikni replace all (angleški Excel).
LP Marko

Šimpanz ::

To sem že probal pa javi da ne najde ne najde podatkov primernih za zamenjvo.

BlackHole ::

Če je presledek spredaj, potem mora najt, ker sem to poskusil na primeru in ga je tudi zbrisalo ven, ko sem dal "replace". Opiši svoj postopek, ker očitno delaš nekaj narobe ali pa nimaš presledka pred besedo.
LP Marko

Zgodovina sprememb…

Šimpanz ::

Kot rečeno iz nekega programa hočem izvoziti tabelo v excell. Direkten izvoz ni možen, zato tabelo najprej spremenim v internet obliko. Ko potem podatke označim in skopiram v Excel se pred vsako številko pojavi prazno mesto (namesto 123 napiše 123). Ko hočem kaj narediti z tabelo recimo razvrstiti številke v poameznem stolpcu od namanjše do največje mi jih razvrsti takole 1,111,12, 1234, 22, 256, 26.... Poskusil sem narediti zamenjavo. Označil sem celo tabelo pritisnil na ikono za zamenjavo. V najdi sem pritisnil preslednico, zamenjaj z pa se pustil prazno. Ko pritisnem gumb zamenjaj vse mi napiše da microsoft ne najde podatkov primernih za zamenjavo.

karafeka ::

Pa pismo no

Probi besedilo v stolpce !!

Bi mel že 100x fertig.

Šimpanz ::

Sem probal in to dela. Ej prej sem spregledal tvoj prejšnji post. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel - seštevanje vrednosti brez upoštevanja besedila

Oddelek: Pomoč in nasveti
227271 (6916) arnecan1
»

Excel - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
142451 (1990) 111111111111
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182053 (1755) ZePe
»

excel - razdeliti ime in priimek v 2 stolpca

Oddelek: Programska oprema
73976 (3848) inca
»

dolgo besedilo v excelovi celici

Oddelek: Programska oprema
132207 (2093) bruderbauc

Več podobnih tem