» »

Canon vs. Minolta

Canon vs. Minolta

pinx ::

dve čist simpl prašanji...
kupit CANONA S2 IS ali MINOLTO Z5?
keri pa je najbolši nakup v razredu mini digitalcev (IXUS serija, Optio S...)

gzibret ::

Cannon. Definitivno.
Vse je za neki dobr!

nurmaln ::

yep

[MYTiX] ::

Pa imate kak razlog za te trditve, al sam tko na pamet?
podpis

nurmaln ::

ni čist napamet, nad canonovo optiko sem itak čist navdušen (sem ene tri mesece uporabljal S1), z S2 pa sem se nekaj dni nazaj igral ene dve urci pa mi je čist hud

Geo ::

CANON!

Jaz si bom verjetno kupil EOSa 300D...
SHIT!!! I did it again...

globoko grlo ::

kaj pa
SOny DSC-H1

steev ::

Kaj pa ta dva:
Canon EOS 350D
Nikon D70s

Jih kdo ima, prednosti, slabosti. V tisti veliki temi o digitalnih fotoaparatih polovico odgovrov ignorirajo.
:|

globoko grlo ::

ta dva sta čist druge sorte, ju pa nimam, tko da ne vem

Geo ::

Oba nasteta sta strupena digitalca, v kvaliteti slike ni bistvene razlike, samo D70 ima pa vec funkcij, drgac sm pa se igral ze z 300d pa malo z d70.

Enkrat sm si dal eno cist obicno sliko na comp, ki je bla slikana z d70, in sem kar povecvav in povecevav en detajl, slika je bla pa se vedno cist ostra 8-O 8-O 8-O!
SHIT!!! I did it again...

steev ::

Ok, hvala ti. Fotr se mora odločt, pa rab en mal bolši fotkič.
:|

azeed ::

najprej se prepričaj, če res potrebuješ dslr aparat (digitalni zrcalno-refleksni). kar se tiče med eos 350d in nikon d70s obstajajo razlike, o katerih bi se dalo razpravljat na dolgo in široko in na netu maš ničkoliko primerjav in forumskih threadov o tem - oba sta pa dovolj dobra, da ne moreš reči, da si zgrešil nakup. jaz sem se odločil za canona in sem doslej zelo zadovoljen.
You gotta say YES to another excess!!!

Dr_M ::

glede S2 in Z5. ce samo slikas, potem bi jest raj uzel Z5, ce pa bi rad se ksn film posnel, potem pa S2.
mogoce pr Z5 edin moti da nima lucke, je treba potem v temi slikat rocno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

steev ::

azeed; stanje je tako. Fotr kupuje SLR fotoaparat (on že ve). Že trideset let se ukvarja s fotografijo in čas je da zamenja analogni z digitalnim. Kupuje profi zadevo (profi srednji razred; vemo da obstajajo tudi dražji), ki mu bo služila več let. Zdej pa nevem.

Kakšni so občutki ko imaš ftokič u roki.
:|

EvilDare ::

Hval za odgovore, mislm da bom kar Canona. Ampak Dr_M kakor sem jaz gledal zdaj teste ima ravno Canon lepše slike. Res da ne bom to slikal za printanje, ampak 5k razlike je premalo, da bi kupil Minolto. Ampak izgled ma pa Minolta saj zame lepši, bolj tak sodoben, canon ima pa tako čudno vse "nametan". To bo moj prvi digitalc in sem mislu malo boljšega, čeprav je to že na pol profesionalni fotič.

gzibret ::

Jaz ti svetujem, da kupiš Cannona SLR aparat katerekoli serije. Ni važno, saj se ne razlikujejo tako bistveno, bolj ali manj samo v elektroniki in detajlih (npr. po številu svetlobnih tipal). Sem že držal v rokah 300d, 350d in 20d (sam imam še vedno navadno EOS 500 8-) ), pa ti povem, da v funkcijah sploh ni bistvenih razlik. Vse, kar lahko naredi 20d (za cca +300.000SIT), naredim tudi s svojo 500-ko (cca 40.000 SIT, če jo še sploh prodajajo).

Torej številka je IMO pol le stvar šminkerije.

Zakaj pa Cannon? Ker sem se navadil nanj. Z Nikkoni ali Minoltami nimam izkušenj. Lahko pa povem da kdorkoli je imel Cannon, je bil zadovoljen. Meni je recimo aparat padel po prepadu kakšnih 200 višinskih metrov navzdol in je preživel (tako objektiv, kot ohišje) brez praske. Crknil pa je en neoriginalen objektiv Voightlander - ne tako, da bi se razbil, ampak je enostavno crknil.

Vsekakor pa ne kupovat "navadnih" digitalnih trotel kamer. Pa tudi, če izgledajo fantastično in so zelo drage.
Vse je za neki dobr!

steev ::

Hvala ti, fotr namerava dt nekje okol 300k body + objektiv.
:|

GoUp ::

Kje bi se pa dalo dobit S2? Nikjer v Celju je ni. A je slučajn kje v LJ?

jurre ::

@GoUp
jz tudi cakam za Canona v Kranju...v BigBang pravijo da dobijo v posiljki 2 ali 3 in ker so rezervirani takoj grejo...tako da je treba rezervirat in cakat, na mimovrste imajo pa link za prednarocila, dobili naj bi jh 4.7. - ce bodo spet dobili dovolj fotoaparatov za vsa narocila. Na enaa.com pise dobavni rok okol 14 delovnih dni! Zgleda je to zelo iskan foto..

steev ::

:|

nurmaln ::

edina varianta da dobiš S2 je da greš v kakšno od večjih prodajaln s foto opremo in jo naročiš potem pa čakaš da dobijo vsi ki so na vrsti pred tabo......

v sloveniji okoli 800 ljudi čaka na ta fotoaparat, v slovenijo pa jih pride nekaj deset na teden

GoUp ::

KATASTROFA! Ne vem če ne bom kr Z5 vzel.

nurmaln ::

po drugi strani se očitno splača čakat nanj...;)

jurre ::

kdor caka docaka:D

nodes ::

O Canonu forum.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6625259 (19311) schurda
»

Canon EOS 400D

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
295659 (4365) Stepni Volk
»

Kateri SLR fotoaparat kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
193168 (2727) steev
»

Canon EOS 300D, EOS 350D, EOS 20D

Oddelek: Kaj kupiti
182845 (2561) jype
»

Canon 300D vs. Sony DSC-F828

Oddelek: Kaj kupiti
302649 (2213) Matev

Več podobnih tem