» »

Problem z branjem s CDja

Problem z branjem s CDja

Matty ::

Zadnje dni se dogajajo cudne stvari.

Problem 1: Instaliran mam WinXP ter Win2k (ker doloceni programi ne delajo v XP). In ko hocem zaganjati v katerem koli sistemu DivX iz CDja lucka samo utripa, in to vec minut, zgodi se nic. Ko sem hotel presneti vsebino (DivX) na disk mi je po 15 minutah (jah, delujoc mam samo 6x CDR) pokazalo: cannot copy filmdivx: Data error (cyclic redundancy check).

Se problemcek st. 2. Ze vec kot leto in pol imam Pioneerja 114 DVD. Vse je delalo OK priblizno eno leto, potem pa kar ni hotlo vec brat CDjev posnetih v CDR. DVD in glasbene CDje bere BREZ problema. Kdo ve za vzrok, in se da se kaj popravit? Garancija itak odpade :(

[t502] ::

cannot copy filmdivx: Data error (cyclic redundancy check).

Cyclic redundancy check ali krajse CRC (isto kot pri zip fajlih) . Zgleda kot da je CD poskodovan. Probaj ga ocistiti z mehko krpico pa probaj se enkrat.

[t502]

Matty ::

Hmm... to tezko verjamem, da je poskodovan... Probal sem 3 CDje vsi delajo isto! Pr kolegu pa errorja ne kaze

matevzm ::

Jaz imam podobne tezave z 106, kot kaze je drive malce hin. Ce zlistam vsebino CDja (predvsem pri meni rahlo slabo zapeceni CDRji), ga kar slisim tsk, tsk, tsk skoraj pol minute. Potem mu uspe. Jaz se resujem zaenkrat s CDR Diagnostics, ki ima moznost kopiranja datotek.
Vceraj mi je hotel Explorer presneti film v 26 minutah, kmalu je rekel CRC, CDR Diagnostics pa je dol pobral brez napake v 4 minutah.. Ne vem.

Boky ::

Zgeda da se je Pioneerjev bolse izogibati. Sam poznam 2 na pol defektna modela. Ena 114-ka ber slabo cd-je(zanimovo originalne). Ko pa ne more prebrati kakega medija zacne v njem pokati. Drug model (104-ka) pa bere slabo DVD-je. Upam da moja 105-tka ne bo sla po poti predhodnikov.
Ce bi zdaj kupoval DVD bi verjetno vzel Toshibo. Se mi zdi bol zaneslijva.

Matty ::

matevzm... kje lahko dobis ta programcek CDR Diagnostic? Mogoce mas kaksen link... :) Glede pioneerja... meni absolutno noce vec prebrat obicajnih CDjev, ki so zapeceni... Pioneer je delal popolnoma brez problema cirka 1 leto! Cudno je to, da se vedno odlicno in brez problema bere DVD, audio CDje in originalne data CDje...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem prekopirati nikakor iz CD-ja na računalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
81612 (1416) kixs
»

Napake Crc

Oddelek: Strojna oprema
61554 (1438) maticm
»

zakaj ne bere dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
162065 (1812) kriko1
»

slab cd - kako potegnit podatke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51004 (879) mirkuma
»

Problemi z CDRW!Pomoc, prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6896 (758) Pat_MaGroin

Več podobnih tem