» »

problem z referenčno integriteto relacije v MSAccessu

problem z referenčno integriteto relacije v MSAccessu

Pul5e ::

Ziv!
Mam manjši problem pri vzpostaulanju referenčne relacije 1 - neskončno med dvema tabelama (tblStranka in tblPosiljatelj). Ko hočem povezati ID_Posiljatelj tblPosiljatelj, primary key) z ID_Posiljatelj (tblStranka), ne morem vzpostaviti referenčne integritete med njima, lahko pa ju povezem brez referenčne integritete.

Napiše napako, da podatki v tabeli Stranka kršijo pravila referenčne integritete, ker naprimer obstajajo zapisi, ki se nanašajo na zaposlenega v povezani tabeli, vendar ni v primarni tabeli zapisov o tem zaposlenem ter naj uredim podatke tako, da v primarni tabeli obstajajo zapisi za vse povezane zapise.
Vendar pri meni se ni NOBENEGA zapisa o pošiljatelju, ne v tblStranka in ne v tblPošiljatelj.

Polje ID_Posiljatelja v tblPosiljatelj je tipa Stevilo, velikost polj je Dolgo celo število. Enako je definirano polje iz Tabele stranka.
Vir vrstic za ID_Posiljatelja v tblStranka:
SELECT tblPosiljatelj.Pos_ID, tblPosiljatelj.Pos_Ime, tblPosiljatelj.Pos_Priimek FROM tblPosiljatelj;

Hvala za pomoč!
lp

ToniT ::

Pa ima tblPosiljatelj unique index?
Probaj dati compact database.

Pul5e ::

ID_posiljatelj ima nastimano, da se vnosi ne morejo ponavljati. Itak pa zaenkrat ni se nobenega vnosa.
Sem poskusil Orodja -> Orodja za zbirko podatkov -> Stisini in popravi zbirko podatkov. Upam d si to mislu pod Compakt database. Samo je se zmer problem isti.

Cudn je, k nism meu pr nobeni drugi relaciji tega problema...

xtrat ::

Jaz imam isti problem in res ne vem več kaj postoriti.

Če je komu kaj jasno prosim, če bi mi lahko to obrazložil
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xtrat ()

tony1 ::

Sure-fire rešitev vključuje rešitev, ki ne vključuje Accessa. Sorry... :P

KrEn1234 ::

xtrat je izjavil:

Jaz imam isti problem in res ne vem več kaj postoriti.

Če je komu kaj jasno prosim, če bi mi lahko to obrazložil
Lp



Iz slike sodeč, želiš narediti relacijo z Polji IdKupca in Znesek. V tabeli BtlNakupi ti za začetek manjka IdKupca.

xtrat ::

hočem narediti relacijo, da potem ugotovim kdo je naprimer opravil nakup nad 12000€, zato taka relacija. ID kupca v tbl nakupi je to je samo napis

KrEn1234 ::

Šele sedaj vidim, da imaš tudi polje Kupec v tabeli tblNakupi. Torej moreš samo izbrati obe bolji v seznamu.

xtrat ::

Hvala, sem poštimal. Pač Številka ID v tbl1 se mora usklajevat z številko zneska v tbl2
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Access 2007]

Oddelek: Programiranje
132543 (2143) urosz
»

[Access] iskanje z formom / querijem

Oddelek: Programiranje
61271 (1195) zagy
»

Neznanje pri VB

Oddelek: Programiranje
10954 (783) GaS
»

Kako do podatka v queryu iz VisualBasicScripta (VBA) v accessu?

Oddelek: Programiranje
112051 (1936) Fim
»

SQL select problemček

Oddelek: Programiranje
71009 (879) darh

Več podobnih tem