» »

Paypal podpira tudi Slovenijo

««
2 / 17
»»

darkolord ::

MEDENA: V svojem Paypal accountu si dodas placilno kartico, potem pa pac napises znesek in naslov prejemnika

Brane2 ::

Paypal se mi je zdel v začetku zanimiv, potem se pa slišal toliko horror zgodbic, da ne mislim imeti nikoli nič z njimi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Kašnih zgodbic pa

Brane2 ::

V glavnem se zgodbice vrtijo okrog:

-security breachev takih in drugačnih, prekokaterih je bilo izpeljanih kar nekaj kraj osebnih podatkov uporabnikov in baje tudi številk plačilnih kartic.

-sesuvanja info sistema, zaradi česar je kar nekaj userjev brez sledi izgubilo svoje denarje na paypalu.

V glavnem, folku se pozna kavbojski pristop in baje so imeli kupe leaglnih problemov zaradi tega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

antonija ::

Jst nisem nikol mel problemov z paypalom, ne poznam nobenega (od vseh ebay sellerjev pri kerih sem kaj kupil al pa povpraseval po izdelkih) ki bi imel kaksne probleme z njim... Uglavnem, jst sm se zmeri presrecen da ga lahk spet nucam.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

slovencl ::

Se pravi, ti daš PayPalu številko tvoje kreditne kartice, in potem prek njih plačuješ s to tvojo kartico?

darkolord ::

slovencl: ja

slovencl ::

In potem če nekomu nakažeš denar, ti iz kartice odšteje samo vrednost nakazila in nič drugega?

darkolord ::

slovencl: ja...

slovencl ::

Banka pa ne pobere nobene provizije?

Poldi112 ::

Provizijo banki placa trgovec.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Brane2 ::

Tu leži velik problem:

Če ti banka sprazni account na tvojem Euroicardu, se imaš kje pritožit in zahtevat denar nazaj.

Kaj lahko narediš, če ti to stori Paypal ?

V glavnem, preden komu dam cifro svoje kartice, se o njem pozanimam, in o Paypalu je imel folk veliko zeloo zanimivih zgodb, mnoge so celo zelo solidno podprte z detajli in dokazi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

bastadu ::

Prej ko ni blo možnosti Paypal-a za Slovenijo, so vsi čivksli ksko bi bilo fajn če bi bilo... Sedaj ko pa ta možnost je, jih je veliko proti temu:\

antonija ::

Jst sm se zmeraj navdusen nad paypalom.

Sm pa slisu da so ble cele jebe ce si pri nas na bankomatih denar dvioval... a mislis da bo zdaj se kdo to pocel? Pa slisu sm da te lahk na cesti avto zbije, eni majo celo dokaze za to. A upa se kdo cez cesto? Shit happens.

Ma pa mersikatera web stacuna slabse zavarovane podatke od paypala, tko da kar se mene tice je paypal zakon.

P.S.: Pa se zmeri hodim cez cesto, ja.;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Brane2 ::

Slabe primere daješ.

Ble so je*e na bankomatih, a vsi so vendarle prišli do svojega denarja.

Boljši primer bi bil recimo primer varčevalcev BiH ali CRO, ki so ostali brez sovjega denarja.

Kot je videti, cel kup ljudi ni reku kar "shit happens" ampak jokajo za denarjem in celo nekaj grozijo.

Tudi prečkanje ceste je zgrešen primer, saj gre za udeležbo v zakoknsko reguliranem prometu, po prometnih pravilih.

Boljši primer bi bil recimo samostojno turistično pohajkovanje po Bagdadu recimo, tako da si v okolju, kjer te zakon efektivno ne varuje.

Jasno mi je, da Paypal ni banka, vendar je njihovo malomarno ravnanje s podatki naravnost šokantno, dostikrat izpod ravni tudi precej malomarnih internet štacun.

Nazadnje, ne moreš primerjat Paypala z navadno internet štacuno, saj je veliko, veliko bolj vabljiva tarča- v primeru uspešnega napada je izplen veliko večji, možnosti uspešnega pregona so pa veliko manjše.
Poleg tega se tudi o slednjih pozanimam in če se le da, ne polujem z njimi preko Eurocarda...


Povzetek:
Jasno mi je, da Pyapal ne dela stvari po bančnih merilih, vendar so za mojo predstavo varnosti na veliko prenizkem nivoju. Če komu dam številko svoje kartice, pričakujem nek nivo varnosti in tudi garancije za moj denar. "Daj mi številko kartice in mi verjemi na besedo" mi nekako ne diši....
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

darkolord ::

Brane2: torej do sedaj nisi se nikomur dal stevilke svoje kartice?

Pri nekaj milijonih uporabnikov je za pricakovat da jih nekaj ne bo zadovoljnih...

Brane2 ::

1. Cifro svoje kartice sem dal redkim. Predvsem tistim, katerih robo sem RES rabil, pa je drugače nisem mogel plačati. Zadnje čase teh problemov nimam in ima Eurocard samo kot backup, ki ga pa nisem uporabil že kar nekaj časa.


2. "Nekaj uporabnikov ni zadovoljnih" niti približno ne opisuje kriz, do katerih je tam prihajalo. Niti približno. Če s svojo banko nisi zadovoljen, jo lahko zamenjaš. Če ti ne da denarja, samo zavrtiš ustrezno številko in jim narediš Vukovar. Paypalu tega ne moreš, ker ni banka. Če ti kaj ni všeč, jim nimaš kaj.
In kot je videti, so za te fante tudi naši Študentski Servisi nedolžne ovčke.

Saj razumem, da je stvar namenjena majhnim plačilom in obstaja teoretična možnost, da bi kdaj tudi uporabil to metodo za plačilo ali prejem drobiža (ampak res TEORETIČNA), a da bi tem tipom dal SWIFT svoje plačilne kartice ? No chance in Hell.
On the journey of life, I chose the psycho path.

madmitch ::

Ste že kdaj slišali za debetne kartice? Strašno priročna zadeva (upam, da jih naše vzvišene banke že blagovolijo izdajati), nanjo z računa ali kreditne kartice premečeš manjšo vsoto denarja in plačuješ na netu. Pa naj mi jo izpraznijo, za nekaj deset (ali celo sto) dolarjev res ne bom delal takšnega hudiča, kot če se mi kdo obesi na kreditno.

BTW, kako pa daš SWIFT plačilne kartice?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ales ::

Ales, in katera banka je to? Če nočeš javno razglašat, mi odgovori v zasebnem sporočilu.


Ni nobena skrivnost, SKB omogoča nakazila v tujino kar preko SKB Net-a... Verjetno kaka druga banka tudi, tega ne vem.

MrStein ::

bastadu :
Sedaj ko pa ta možnost je, jih je veliko proti temu

Nihče ni proti. Ene le skrbi varnost njihovega težko prigaranega denarja.
Mene tudi skrbi za moj denar. Tebe ne ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mHook ::

zdej mora pa še amazon začet pošiljat elektroniko v slovenijo, pa smo enakopravni

EagerWolf ::

Kartico ti lažje ukradejo v restavraciji kot na paypalu... poznam primer ko je kelnar ob tem ko je stranka plačala s kartico le-to odnesel in si prepisal podatke, katere je potreboval za plačilo preko interneta... In kljub temu so kartice še vedno v uporabi za placilo v restavracija, trgovinah ... (v trgovini mas itak skos pod nadzorom vse kartice lahko pa se ukrade preko kamerc) ... kakorkoli ... paypal ne more ponudi 100% varrnosti ... samo te nikjer in nikoli ni bilo ...

LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!

drejc ::

Ni nobena skrivnost, SKB omogoča nakazila v tujino kar preko SKB Net-a...


Kira funkcija pa je to?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

antonija ::

Drejc: SKB Net -> Placila -> Placila v tujino ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

bastadu ::

In koliko je provizija za nakazilo v tujino na SKB.net?

antonija ::

Prevelika da bi se splacal ;((
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

emkey ::

@madmitch

Pa je taka debetna kartica enako uporabna po svetu kot 'navadna' - kreditna Visa/EC-MC? Se lahko na PayPal včlanim z debetno Viso/EC-MC?
Če ma kdo kaj več info o tem... se priporočam.

madmitch ::

Nobene razlike ni med kreditno, plačilno in debetno. Razlika je le v limitih. Pri debetni je pač tolikšen kolikor naložiš nanjo. Jaz imam tri (vse so tuje) in nisem nikoli imel nobenih problemov.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

emkey ::

In za to debetno kartico ne furaš enga dodatnega računa? Ker ne štekam lih, kako 'naložiš gor', če to nek drug račun, posebej za to namenjen. :8)

Lahko poveš če si to odprl pri kaki od naših bank al tuji? Dej še kak info, hint, link, whatever 0:) lahk tut na PM.

marS ::

baje so spizdili 40 milijonov številk kartic, med drugim 13,5 milijona MasterCard in menda od tega nekaj sto slovenskih. aja, novica tukaj. me zanima če so to tut tiste ki so plačevale skoz paypal.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Fury ::

Na vecini internetnih strani lahko placujes samo z kreditno kartico.. recimo VisaElectron, ki je debetna, je zelo slabo podprta...

Flamer ::

Eno nekoliko offcourse vprašanje:

A je res treba met status študenta+ da dobitš lahko CC brez podpisa staršev? Zadnjič grem na banko, se mal pozanimat kaj bi mogu narest za dobit recimo Viso, pa mi ženska rece da morajo tut starsi prit podpisat. Jaz sam WTF??? In ji recem da sem 18 pa to, pa rece da ti ni vazn, da ne smes met statusa dijaka.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flamer ()

antonija ::

Na SKB mors met za kreditno kartico redne mesecne dohodke (kar stipendija po njihovih besedah ni). Pa nad 18 mors bit pa to...

Una ti je pa rekla za podpis strasev zato, ker bi imel kartico na njih, oz. na njihov racun...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Flamer ::

Ja tega ni omenila. Pa pr NKBM sem jaz. Ce majo kje lepse pogoje grem prec drugam :D .

bradek ::

Poanta je v tem da ti oni ne dajo kartice, ce nimas pri njih rednega dohodka (beri: place) kar pa studentske napotnice niso. Vseeno, ce dobro poslujes z racunom ti lahko odobrijo kreditno kartico, tudi ce si student, je pa to cista odlocitev vodje poslovne enote banke. Vsekakor pa moras biti polnoleten, to ni vprasanje. Podpis starsev potrebujejo kvecjemu ce prosis za dodatno kartico (ki spada pod njihovo) ne pa ce prosis za povsem novo, svojo kartico. Seveda je limit te kartice ponavadi ekvivalenten tvojim mesecnim dohodkom, tako da lahko najkasneje v enem mesecu povrnes vse stroske, ki si si jih nakopal na glavo. Res pa je da je npr Visa lahko prava kreditna kartica, medtem ko MC ali Maestro nista (sta le debetni oziroma kartici z odlokom placila). To pomeni da lahko dejansko, ko kupujes z Viso kupis danes, potem pa odplacujes vsak mesec recimo 30% celotnega racuna (tvoj nakup takoj kreditira banka in ti potem banki vracas - obresti so seveda okoli 11-12%, odvisno od banke) - vse to odvisno kaksno pogodbo imas ti z banko. Seveda pa ti tako "pravo" kreditiranje omogocijo le, ce si res solidna stranka.

emkey ::

Ja, kar precej komplicirajo glede izdaje kreditnih kartic.

@Fury
Sem tudi jaz bral, da mora biti posebej označeno, da lahko plačuješ z VisaElectron. Torej je ne obravnavajo povsod kot 'pravo' kreditno Visa kartico.

bradek ::

Visa Electron ni enako Visa, Visa Elektron je enako kot Maestro, torej ti takoj trgajo iz racuna (debetna kartica), zadeva je pri nas neuporabna ker imajo skoraj povsod Maestro kartice, to je uporabno kvecjemu kje v tujini ali pa za kupovanje preko interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Poldi112 ::

Ko sem jaz vzel pred nekaj meseci mastercard na nlb so imeli 2 tipa. Posojilno, za katero rabis biti zaposlen, in navadno? ki jo lahko ima vsak, ki ima letno narocnino in kjer celoten znesek porabe poravnas na dolocen dan v mesecu (jaz pri posojilni samo del).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Flamer ::

Hm, aje to ziher? Da ne rabis bit zaposlen? Se pravi da tudi rednih dohodkov ni treba met, al je to vseeno obvezno?

bradek ::

Ce imas dobre odnose z vodjoposlovne enote in ce nisi v zadnje pol leta prekoracil tvoj limit (kar se lahko hitro zgodi, glede na zbrko med plasisom in bankami), potem je teoreticno tudi mozno da vodja naredi izjemo. Ampak to je bolj izjema kot pravilo.

boogoo ::

Ma ne rabis met nic dobrih odnosov. Pac pogledajo tvoje prihodke in odhodke v zadnjih parih mesecih. Ce delas preko studenta lahko normalno dobis MC brez problemov, samo pac nakazila moras met gor redno. Ce pa nimas nic kaj gor, pa ti je valda da nebojo dali.

Vsaj pri NKBM je tak, po moje je drugje podobno. Idi v tvojo poslovno enoto vprasat kako in kaj, pa bo zenska pogledala prilive in odlive na tvojem racunu pa ti bo takoj rekla, ce mas sanse da dobis al ne... Pol itak vlogo drugam posljes, ne obravnava poslovna enota tega...

Prjatu ::

(kar se lahko hitro zgodi, glede na zbrko med plasisom in bankami)


si prepričan da veš o čem govoriš?
Something else is controlling me!

bradek ::

boogoo na SKB banki kjer sem jaz ni tako lahko priti do kreditne kartice kot ti govoris, mogoce pa je kje drugace.

Prjatu, najveckrat lahko prekoracis svoj limit v primeru ker se dejansko stanje na tvojem racunu in stanje na bankomatu ne pokrivata, ampak se usklajujeta parkrat na dan (enkrat dopoldan okoli desete, drugic popoldan okoli 14h, nevem pa za ostale intervale) - kar pomeni da ce dvignes na banki svoj denar do limita, lahko na bankomatu cez 5 minut dvignes popolnoma isto vsoto se enkrat. Vsaj tako se je meni ze zgodilo, ker nisem najbolj vesc pri vodenju osebne evidence na papirju.

Nevem tocno kaksen je postopek, kdo ima cez bankomate in kartice, vem pa da je vcasih bil to Plasis. Lahko pa se tudi motim.

Wox ::

100% varnosti itak ni. Toliko samo tistim, ki so skeptični glede elektronskega poslovanja. Tudi ko greš dvignit gotovino na bankomat, te lahko nepridiprav mahne po buči in jo ucvre s tvojim denarjem. Se pa seveda dotični (fizični) kriminal seli v elektronske vode. Npr. vdor v omrežje podjetja Cardsystem Solutions (ameriški procesni sistem). Pri Mastercardu ugotavljajo, da je ogroženih približno 14 milijonov njihovih kreditnih kartic, malo manj na udaru pa so kartice Visa in American Express. Ogroženih je tudi nekaj sto slovenskih imetnikov plačilnih kartic.(vir Delo 21.6.05).
Commodore 64

Red_Mamba ::

Jaz sem dobil MasterCard na NLB pa nisem zaposlen. Takrat ko sej jo dobil tudi nisem imel rednih prilivov na račun, nisem pa nikoli šel v -.
Sicer mi je rekla uslužbenka tako kot ste že rekli, da je plača pogoj ampak da me nič ne stane če vseeno ipolnim vlogo. Teden pozneje sem jo dobil po pošti, sedaj pa ko sem račun zamenjal, ker sem mel še študentskega pa sem vzel Zlati MasterCard. Rej da je treba 16kSIT na leto plačat za njega. A mi je uslužbenec rekel da ti banka v primeru zlorabe kartice krije vse stroške, ki nastanejo. Aja pa za 1. leto sm jo dobil brez članarine, ko poteče 1 leto se pa lahko odločim tudi da je ne bom podalšal, kar pa dvomim ker imam MasterCard samo za kupovanje po internetu.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Prjatu ::

bradek, motiš se, Plasis zaradi odločitve banke že dolgo ne procesira bankomatov v Sloveniji, tako da za neažurno stanje nikakor ne more bit krivec. Ko je pa bil, pa teh težav ni bilo, prišle so šele s prehodom na nov procesni center
Something else is controlling me!

MrStein ::

Red_Mamba :
sem vzel Zlati MasterCard. Rej da je treba 16kSIT na leto plačat za njega. A mi je uslužbenec rekel da ti banka v primeru zlorabe kartice krije vse stroške, ki nastanejo

Res ? Čist vse ? Ni kakega catch-a ?

To bi potem bilo zanimivo.

Ker dajat poln dostop do mojega računa neznancem mi nekak ne leži. Pa če so ne vem kak "renomirani" ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

emkey ::

c/p from NLB:

...ob zlorabi zlate kartice Eurocard/MasterCard:
Zavarovalnica bo krila škodo v primeru zlorabe do višine vašega osebnega limita porabe oziroma največ do zneska 700.000 tolarjev. Povrnitev škode boste lahko uveljavili že za en dan (24 ur) pred prijavo izgube ali kraje vaše kartice. Stroški zavarovanja so za imetnike zlate kartice Eurocard/MasterCard vključeni v letno članarino.

Nadomestilo za zavarovanje lahko plačaš tudi za druge 'navadne' kartice (Visa, EC/MC). Cena je 0,8% od odobrenega limita (max. 500k sit), letno.


Cach je torej predvsem v roku prijave izgube/kraje kartice :D

darkolord ::

Pri MasterCard je kul ker mas zavarovane se stvari, ki jih s to kartico kupis :D

MrStein ::

Torej če mi nekdo ukrade številko v ponedeljek, v torek nakupi za 100 000 SIT robe in jaz v petek na izpisku opazim problem, potem sem nasukal al' kako ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141910 (480) kloko
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517556 (10645) techfreak :)
»

A paypal že podpira prejemanje keša v Slo?

Oddelek: Loža
303308 (1968) Klenobo
»

Paypal

Oddelek: Omrežja in internet
172836 (2109) bastadu
»

Kera firma ponuja plačevanje s kreditno prek njih?

Oddelek: Izdelava spletišč
61405 (1313) gregy

Več podobnih tem