» »

"normalne" temp. procesorjev

"normalne" temp. procesorjev

tony10 ::

zanimajo me normalne temperature procesorjev, kajti moj AMD 2000+ se greje na 60-62 st. C in to z Zalmanovo pahljačo in pa 9cm ventom, ki se vrti na 2600 obr.

al je to normaln? kajti z dotičnim hladilnikom nikakor da ga spravim nižje, pa je vse pošlihtan (hl. pasta..) nimam pa dodatnega venta na šasiji compa, mam kr eno stranico odprto.

Kaj mi je za nardit, ker ne bi rad meu preglasnega compa, ka je že sedaj dost glasen.
vodno hlajenje me ne zanima, ker je predrago, mogoče kak drug hladilnik???
kruha in iger
  • spremenil: tony10 ()

tony10 ::

dejte nehat no, ful ste zgovorn:O
kruha in iger

tiborrr ::

Itak si si ze sam odgovoril. Ohladi ohisje. Flow je pomemben-
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tony10 ::

kaj pa če bi zamenjal tale 9 cm vent. z 12cm ventilatorjem? Bi blo kej bolš al je isto?
kruha in iger

tiborrr ::

Prevec ne bo pomagalo, ker ti vent mesa topel luft po ohisju, ko ga zapres.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

gofra ::

Tale pahljača je sicer ok., če jo hladiš primerno (sem poskusil z montiranjem ventilatorja na kake pet načinov in poglej poglej, dobil pet precej različnih si rezultatov).

Je pa pri tebi problem drugje, kakor je ugotovil že tiborrr -> vsa toplota, ki so jo oddali diski, rami, procesor grafične karte in glavni CPU, optične enote, severni most, južni most in napajalec (in te ni malo), se ti nabira v ohišju. Poskrbi vsaj za en ventilator spredaj in enega zadaj v ohišju, da ti ustvarita "tok" zraka (torej hladen not, topel ven). Presenečen boš nad rezultatom.

Pa uporabi ISKANJE po forumu - tem s konkretno tematiko je v zadnjem času ogromno.

tony10 ::

bom poskusu z dvema 12cm ventoma, eden na pahljačo, drug pa na ohišje, bom pa še tega 9cm ponucu na ohhićje spredaj... bom poročal rezultat.
kruha in iger


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617201 (5610) solatko
»

Thermaltake Armor stranica s 25cm ventilatorjem

Oddelek: Kaj kupiti
7974 (974) kixs
»

Montaža ventov...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81119 (987) Klemzz
»

Hlajenje za x2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341581 (1255) bajker
»

AMD Duron 1300 Odviti !?

Oddelek: Navijanje
211199 (921) Daedalus

Več podobnih tem