» »

AMD Duron 1300 Odviti !?

AMD Duron 1300 Odviti !?

tomaxxx ::

Imam eno mogoce mal cudno zeljo, pa vendar, svojo "staro" racunalo sem spremenil v multimedijski predvajalnik v dnevni sobi za TV itd...
Ker mi je sla stvar z svojim hrupom malo nazivce, sem skatlo enostavno porinil v omaro, vendar je kmalu nastal problem z gretjem (hlajenjem).
Sedaj me zanima kako bi tega duroncka nekako "odvil ali podvil", da se nebi tolko grel in bi lahko imel zalmanovega cnp6000 na minimalnih obratih, in bi stvar lahko bila tudi zunaj omare.
Sepravi proc je Duron 1300 na plosci ECS K7SEM(1.0)

Tomay ::

Sem imel podobno težavo samo z athlonom 1200, ki je bil 9*133, pa se fsb znižal na 100 tako, da sem dobil 900MHz athlona. Če je tvoj duron na 133fsb lahko poizkusiš isto, drugače pa ga lahko probaš odklenit in zmanjšat množilnik. O tem upam, da bo še kdo drug znal kaj povedati.
Voodoo 4Ever

Moonman ::

Največji učinek bi dosegel z zmanjšanjem voltaže.
Tvoja plata verjetno nima te opcije v biosu, zato probaj najti regulator cpu napetosti na plošči (njegove oznake). Nato pa bomo delali naprej.


tomaxxx ::

Mislim da je le obratno, na plošči ni ne duha ne sluha o kakšnih jumperjih za nastavljanje voltaže itd.. so pa v biosu 3 opcije pod Frequency/Voltage Control option, in sicer:
-Auto detect DIMM/PCI Clk (enabled/disabled)
-Spread Spectrum (enabled/disabled)
-CPU Host/SDRAM/PCI Clock ( *default
*188/188/33MHZ
*183/183/34
*185/185/35
*118/118/33
*112/112/34
*188/133/33
*133/133/33
*183/137/34 )

To so možnosti ki jih lahko izbiram v biosu, si lahko kaj pmagam s tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaxxx ()

Sami ::

Tomay: Tale duron ima 100FSB.

tomaxxx: Kupi si nov CPU cooler, priporočam ti zalmana 7000A-AlCu, ki je minimum obratih praktično neslišen, ker super hladi pa boš lahko FSB po možnosti še dvignil.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

tomaxxx ::

Naj ponovim, to računalo je izključno namenjeno za predvajanje DVDjev, divx/xvid, mp3 ... sepravi ni nikakršne potrebe po dodatnem navijanju.
In tudi če mi uspe spustit frekvenco na 1ghz bo ševedno več kot dovolj in s tem se tutdi proc. verjetno nebi več toliko grel (manj glasen vent.)
Mogoče kdo ve kako si lahko pomagam s tistimi nastavitvami ki jih imam navoljo v biosu??

CCfly ::

Na tvojem mestu bi preveril še kako glasen je napajalnik.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

tomaxxx ::

Napajalnik je najmanjši problem, ima 12cm ventilator, ki je praktično neslišen.

CCfly ::

V tem primeru daj gor Zalmanovo pahljačo in bež mrcina bi morala nehati rjoveti.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

tiborrr ::

Saj je rekel, da ima Zalmanov CNPS-6000, torej pahljaco! ;( Dvomim, da ima ta plosca v BIOSu moznost spreminjanja voltaze, zato ti priporocam nakup vecje 120mm vetrnice, ki jo bos fural pri nizkih obratih, pa bo ucinek enak.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

CCfly ::

Res je se oproščam. Kaj pa potem sploh še ropota v tisti kišti ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

tiborrr ::

Verjetno 92mm vent na pahljaci. Ti Zalmanovi venti so bolj jajca, imajo navadne lezaje in ne kroglicnih ali sintranih.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

bmen ::

Mogoče bi lahko zadevo laufal rez ventilatorja na procu /samo zalmanovo pahljačo/ + 12cm vent na napalalniku.

Se ne bi smelo pretirano greti.
... B ...

Sami ::

bmen: Brez venta bi se kar grelo, ker imajo teli zalmani kar velik pretok zraka.

Samo ne razumem, da te glasnost Zalmana moti. Sam imam Zalmana 7000A-AlCu in je na min. obratih praktično neslišen.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

tiborrr ::

Sami, tile 92mm venti od Zalmana majo sleeve bearing lezaje, ta 92mm na CNPS7000 in 120mm na 7700 pa imajo ball bearing. Tako cez cas ne zacnejo lezaji ruziti...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tomaxxx ::

Pa saj zadeve se res ne slisi pretirano ce imam obrate venta na min. samo ni mi vsec da se potem proc segreje tudi do 57stopinj.
Sedaj sem delno resil se z dodatnim ventilatorjem ki skrbi za dotok frisnega zraka v ohisje s sprednje strani.

Sami ::

Še enega Zalmana F1 daj zadaj, če imaš prostor, da odvaja topel zrak.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Vesoljc ::

zamenjaš za durona 600? :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

cbelica ::

Mah, kaj ga krive vere ucite...:D
Ti lepo kr navaden tehnicni svincnik v roke, pa lepo pencil trick nardit pa je... sem tudi sam mel Durona (Morgan), in je cisto lepo delovalo...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

tiborrr ::

Pa 57°C ni nic za tak masin. Raje daj gor se CPUidle, pa bos imel se kakih 10°C nizje temperature.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tomaxxx ::

Ok, zdejle sm dal se CPUidle gor, in se res nekoliko pozna.
Ce 57st. ni nic, do kolko je pa potem se zdravo da se zadeva lahko pogreje?

Daedalus ::

Tile proci bi naj premesli max. temparaturo nekje 85 stopinj. Res pa je, da ni zdravo tak daleč gnati vsega skup...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za Bartona

Oddelek: Kaj kupiti
171520 (1280) Jan987
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594091 (3246) Sami
»

Hladilnik(tihost) - Zalman CNPS7000A-Cu ali TR SK7 z Papst 8412N/2GL ventilatorjem

Oddelek: Kaj kupiti
51070 (1028) log2
»

Hladilnik za XP2400+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
514218 (3295) T0RN4D0
»

TT VOLCANO 9 (TT VOLCANO 9 CoolMod) nakup ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161150 (951) pelican

Več podobnih tem