» »

Študent, redno zaposlen, ...

Študent, redno zaposlen, ...

frenk ::

Zanima me kakšne so razlike v odgovornosti in čimerkoli drugem med nekom ki je zaposlen kot študent, med nekom ki je redno zaposlen, pa mogoče še kakšno drugo obliko zaposlitve. Zanima me tud kakšna je najcenejša možna varianta da nekoga zaposliš(čimmanj stroškov z zavarovanjem in podobnimi zadevami). Ubistvu sm slišal da obstaja neka varianta zaposlitve, pri kateri je nekdo zaposlen pri nakateri firmi, pri drugi pa je zaposlen za skrajšani delovni čas. Če kdo karkol ve o tem bi bil vesel teh podatkov :)

Myth ::

Če si študent, ne moreš redno delat. Če redno delaš, ne morš bit redni študent. Že to je nekaj. Če si študent, lahko delaš na napotnice preko ŠS-a ali na črno (kjer te lahko dobijo). Če redno delaš, lahko izredno študiraš. Ampak to ravno ni poceni. O še čem pa se bodo drugi razpisali. Jaz sem samo osnove povedal. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

frenk ::

baje da to ne drži...baje lahko redno delaš in si redni študent nimaš pa bonitet kot so boni in podobno, ampak to je BAJE...bol me zanima kater zakon to določuje, ker zakon ni BAJE:)

Myth ::

Če se pa to da, kot omenjaš BAJE, bi pa rad sam tudi vedel. :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

perci ::

Vem, da si lahko SP in reden študent, zaposlen pa ne vem, če si lahko.

kalil ::

Ali imaš lahko normalen SP ali mora biti popoldanski SP za redni študij. Lahko kdo pove kaj več o popoldanskem SPju (plačilo prispevkov, plačilo davkov, delovna doba, pogoji)?

divide et empera

perci ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

Zdej tole govorim na pamet tko da vzemi malo z rezervo ampak:
-če si popoldanski sp in zraven redno zaposlen ti prispevke pač plačuje delodajalec
-davke plačuješ tko kot vsak drug sp
-delovna doba ti pač teče, ker itak plačuješ pripsevke za PIZ pri delodajalcu
-pogoji so pa taki kot za vsak sp, pač priglasitev del na pristojnem davčnem uradu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kalil ::


divide et empera

perci ::

Letni dohodek teh del ne sme presegati letnega zneska minimalne plače iz preteklega leta.

No, tega pa nisem vedel. Čeprav je nekako logično, da ni prav, da se obešaš na prispevke pri delodajalcu, doma pa popoldan služiš milijone :).

frenk ::

a pa dopolnilna dejavnost obstaja sam v taki obliki da morš odpret s.p., al se lahko pri nekom ki ima s.p. zaposliš in si poleg glavne zaposlitve zaposlen še dopolnilno

ubistvu je problem sledeč: nekdo ima registriran s.p. in nima primerne izobrazbe za določeno dejavnost in če hoče opravljat to dejavnost se more primerno izobrazit, ali pa zaposlit nekoga s primerno izobrazbo, ki bo opravljal to delo...zdej me pa zanima kako bi nekoga na čimcenejši način zaposlil na ta način...preko študentskega servisa ga baje ne morš, ampak to je spet baje...mogoče kdo pozna kakšen zakon ki to ureja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815069 (12359) St235
»

Prodaja prek interneta in firma

Oddelek: Pomoč in nasveti
5651 (598) dëych
»

odprtje s.p-ja

Oddelek: Loža
476345 (5612) Okapi
»

obdržati s.p. in biti zaposlen v D.o.o. -ju

Oddelek: Loža
145657 (5176) perci
»

Samostojni podjetnik S.P.

Oddelek: Loža
218197 (7278) BluPhenix

Več podobnih tem