» »

Ali verjamete osebi, da vas pogreša?

Ali verjamete osebi, da vas pogreša?

Stepni Volk ::

Oseba, ki jo poznate in videvate zelo redko, izjavi, da vas pogreša. Ji verjamete ali ne?
Glede nato, da sodoben svet omogoča takojšnjo komunikacijo preko GSM telefonov, SMS-ov, emaila...
Celo v komunističnih časih je obstajal telefon in snail mail...
Torej?
Verjeti ali ne verjetni?

Sami ::

Verjeti ali ne verjetni?

Seveda NE verjeti, to se pač spodobi reči.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jype ::

Bah. Jaz pogresam marsikoga, ceprav je samo par hopov dalec...

Fizicna proksimiteta beats IP any time.

DominusSLO ::

stepni volk
Nekoliko si skop s podatki... se gre za punco, ex punco...???

Stepni Volk ::

Dominus SLO - Lahko je poljuben človek, ki si ga poznal oz. ga še poznaš.
Gre zato, da če nekoga resnično pogrešaš, potem tudi ukrepaš... kar sodobne tehnologije omogočajo real-time.

Vprašanje je torej, koliko je kredibilna izjava: pogrešam te. Potem in pred tem pa človeka ne vidiš spet dolgo časa, npr.: leto dni.

BigWhale ::

Ma dokler ne dobis v fris izjave: 'how can I miss you if you never go away?!' je se ok... ;>

Ti kar verjemi.

DominusSLO ::

Ma ne vem... Nagibam se h temu, da ne moreš posplošit teh izjav... Vsak človek je eno čudo zase.

Baja ::

jaz mislim, da moras to sam presoditi.

ce nekoga ne vidis recimo leto dni, pa se ti je oseba v tem casu javila (ti poslal cestitko za RD, poklicala,..) potem bi ji ze verjel. ce pa v casu od zadnjega srecanja ni blo o njej (osebi:D ) ne duha ne sluha, pa je mojem izjava bolj na kratkih nogah.

hunter01 ::

Še en glas da ne moreš tega posploševat. Pomoje če si v dvomih če te res pogreša, potem te ne.

Moje mnenje

Keyser Soze ::

Eh, kaj pa imajo tvoji dvomi z občutki druge osebe?

Če ti oseba izjavi, da te je pogrešala jo pogledaš in če je fizično privlačna ji odgovoriš da ti njo(za ženske njega) tudi in vprašaš, če gresta nadomestit tisti izgubljeni čas, ko sta se pogrešala.:) Simpl in efektivno.:D

Zgodovina sprememb…

Jinx ::

Pogrešati ali ne pogrešati, to je sedaj vprašanje. :D

Jaz imam kolega, ki mi je več kot kolega, vidiva se enkrat tedensko, do pred nedavnim sva praktično vsak večer čvekala po telefonu, sedaj pa pač vsak večer čvekava prek MSN-ja in seveda občasno prek telofona (tnx god for zmanjšanje telefonskih stroškov:)) ). Ampak kljub temu ga pogrešam... pač, ko nisva v stiku. Naj ga pokličem in mu pošljem sms? I don´t think so... ker bi bilo enostavno preveč. Že tako se bojim, da je vsega morda preveč.

Poznam tudi nekaj oseb, s katerimi se slišimo/vidimo morda enkrat na leto... Pa jih pogrešam. Seveda, živimo v svetu, ko komuniciranje ne predstavlja ovir, pa vendar... Kljub temu, da jih pogrešam jih ne kontaktiram. Zakaj? Preprosto zato ker me tudi oni ne. Ali me oni pogrešajo? Ko se slišimo jim je to razbrati iz glasu. Zakaj se potem ne slišimo večkrat? Who knows.

Kar sem hotela povedati je sledeče: ne moreš zatrdno reči, da te nekdo pogreša ali ne pogreša, da ti nekoga pogrešaš ali ne pogrešaš na podlagi komunikacije. In enostavno ne moreš vedeti ali so besede nekoga, ki ti reče, da te pogreša/je pogrešal resnične ali neresnične.

In vedno je lepše verjeti, da so bile mišljene iskreno in ni le vljudnostna fraza.
The way is not in the sky, the way is in the heart. -Gautama Buddha

Stepni Volk ::

pogrešati

1. čutiti odsotnost, manjkanje koga, česa: pogreša prijetno družbo; pogrešati iskrenost, toplino; v knjigi pogrešamo ilustracije; pogrešajo dobrega strokovnjaka / dobro mu je pri njih, ničesar ne pogreša // navadno s prislovnim določilom biti čustveno prizadet zaradi odsotnosti, manjkanja koga: otroci zelo pogrešajo mater / ko je odšel, ga je precej pogrešala

2. ugotavljati, opažati odsotnost, manjkanje koga, česa: že nekaj dni ga
pogrešajo; nekaj članov posadke še pogrešajo / ali že dolgo pogrešaš dežnik


Človek tole pogrešanje očitno jemlje večslojno. Tako ni paradoksalno biti na telefonu in nekomu reči: "Pogrešam te."
Enako na chat-u, preko SMS-a, email-a, snail maila.
Še več, če sediš zraven avtista mu lahko vsak dan rečeš: "Pogrešam te."
Pogrešaš lahko sicer komunikacijo, toda očitno le ta ni dovolj. Pogrešati je nekaj več. Kadar želimo in hočemo več. Včasih nekaj nedosegljivega, npr. Pogrešam stare čase ali nekoga bližnjih, ki je umrl.
Enako lahko pogrešaš osebo, ki je dejansko ves čas poleg tebe, a je v nekih svojih svetovih.

Kar pomeni, da pogrešanja tehnologiji ni uspelo premostiti. S komunikacijo sicer nekoliko ublažiš pogrešanje, ne pa tudi odpraviš.
V bistvu me zelo skrbi za tisto večno življenje v računalnikih... toda to je že druga tema.

Jinx ::

Hmm, jap.

Meni je naprimer umrla babica pred cca. 3 tedni. Pa je v bistvu ne pogrešam od takrat nič bolj (pač verjamem, da je nenehno prisotna v mojem srcu). Sem jo pa začela pogrešati pred cca. 6 leti, ko je po kapi bolj ali manj le še vegitirala. Pogrešala sem tisto njo, ki sem jo poznala... in jo pogrešam še danes.

Tehnološka komunikacija je ok, če pogrešaš pogovor. Internet, telefoni itd. pa ne morejo nadomestiti recimo stika na telesni ravni, pa naj bo to stisk roke ali več.
The way is not in the sky, the way is in the heart. -Gautama Buddha

Tody ::

Ah ja jest tud pogrešam dost ljudi, pa čeprav imam njihov GSM in maile to ni isto, mu pošlješ pozdrave samo to nekako ne poteši vsaj moje želje da jih vidim, se pogovarjam družim, življenje je pa kruto in časa nobenga.... si ga bo treba kr vzet !

PersonaRudis ::

JA! Sam odvisno kak močno/frekventno:

- če pomisliš na koga parkrat dnevno ko dobiš določeno stimulacijo iz okolja in potem hitro spet pozabiš se verjetno ne boš javil tej osebi (bi pozval pa bi kaj rekel? pogrešam te? spomnil sem se nate?... no parkrat gre, če pa bi konstantno to počel pa bi se hitro naveličal, še prej pa bi tej osebi dopizdil)

- če pa osebo ful pogrešaš pa jo pokličeš, SMS, mail, email, greš k njej...


to je črno in belo, vse vmes pa je sivo... :) in tudi vsi primeri v našem življenju so sivi (če smo srečni seveda barviti), tako da je zarad takih vprašanj/nesigurnosti lepo živet0:)

nokia6310 ::

snail mal kaj je to blo?
Kako jee deloval?
Drugač pa se strinjam če nekoga pogrešaš najbolj vidiš takrat ko si z njim v kontaktu in dejansko vidiš na čem si.

Damjan Jagar ::

Snail mail = navadna pošta
http://jagar.si

dela ::

Če oseba reče, da te pogreša, potem vsaj želi, da misliš, da te pogreša. Torej te najverjetneje mara. In ako te mara in te dolgo časa ni videla, je najbolj verjetno, da te pogreša. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nostalgija. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12315214 (1996) meho7
»

Recovery podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
51033 (928) DragonHeart
»

Kako si predstavljate sms, ki ti ga napiše ženska =)

Oddelek: Loža
436344 (4699) Matako
»

pogrešana oseba

Oddelek: Problemi človeštva
82708 (2386) Barakuda1

Več podobnih tem