» »

Ali na novih mašinah laufa windows 2000?

Ali na novih mašinah laufa windows 2000?

Maxtor ::

MOrda neumno vprašanje za koga, ampak vseeno bi rad odgovor. Kupil bom AMD 64 3000+, plata asus z nForce 3 čipi, grafika ATI 9600 pro, SATA disk 200 GB kar me pa zanima je pa to, če lahko normalno naložim w2k in če bo deloval normalno (z sp4 + windows update seveda).

Zanima me tudi, če w2k prepozna SATA in kako velike so lahko particije in če so kaki problemi z velikostmi particij?

No, to bi bilo vse, hvala za odgovore vnaprej!

LP

Jan987 ::

zakaj pa bi mogu tako stare windowse gor nalagat?


Drugač so pa men na amd anthlon xp 2400+, 80giga ata disk, 512rama in geforce fx 5600 win 98 delal čisto vredu!!!

Dr_M ::

itak da delajo win2k na taki masini...
doh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Maxtor ::

KAko je pa s tem LBA 48-bit?

A imajo windows XP po defaultu lba omogočen?

Morda XP SP1 oz. XP SP2?

Sami ::

zanima je pa to, če lahko normalno naložim w2k in če bo deloval normalno

Seveda bo delal OK.
Morda XP SP1 oz. XP SP2?

Bi ti pa raje priporočal Win XP Pro+SP1.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jest10 ::

SATA ni problem
48bit LBA ni problem. Če ga slučajno takoj ne zazna napišeš eno vrstico v register in stvar je rešena.

jani123: Zakaj tako "stare"? Upam da ti večja stabilnost v primerjavi z XP kaj pove.

Jan987 ::

zato sem dal stre ker sem mogu prenest podatke iz enga starga diska na katerem so bili na moj disk pa sm pač sam nahitro prklopu in ker je bil tis disk naštiman na primary je bilko to še najlažje. Drugač laufam XP pro

bam88 ::

od kdaj pa win2k laufajo na 64 bitni masini?
Hohohoahao

Maxtor ::

A 2000 ne laufajo na 64 bitni mašini? Zakaj pa laufajo XP PRo, ki so tudi 32 bitni?

Še eno vprašanje. Kaj pa če namestim XP 64 bit edition, a lahko imam kake probleme? Delajo recimo programni, kot so Word, Acdsee, Corel na 64 bitnih windowsih?

Ker potem bi bil 64 bit edition še najboljša rešitev. Kaj menite?

Jan987 ::

zakaj pa bi ti sploh namestil stare windowse?

Maxtor ::

Jani123, zaj me pa posluši. Če mi ne znaš odgovoriti na moja vprašanja, potem raje ne odgovarjaj, razumeš. Nekateri imamo kakšnega od windowsov z licenco in če imaš licenco, pač daš raje taki windows gor, če le deluje, povrhu pa je w2k brez balasta, ki ga prinaša XP, pa še stabilnejši je, saj se mi ni v 5 letih niti enkrat vkup vsipal, niti tipke za reset nisme uporabil na škatli.

OK?

zee ::

Strinjam se stabilnostjo Windows 2000, vendar tudi XP Pro z SP2 delajo brez problemov, če seveda ne počneš neumnosti.

Če imaš pa licenco za Win 2000, je pa to druga zgodba.

Skratka: na tvojem hw ti bodo dobro delali tako Win2000 kot XP Pro (slednji verjetno hitreje)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Sami ::

vendar tudi XP Pro z SP2 delajo brez problemov, če seveda ne počneš neumnosti.

Win XP Pro+SP2 se mi je močno zameril, s tem popravkom so stvar še poslabšali. Win XP Pro+SP1 se mi zdi še najboljša rešitev.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mavrik ::

Windows 2000 bodo seveda delali na taki strojni opremi. Vprašanje pa je kolikor je to smotrno, saj je zadeva več kot dovolj močna za poganjanje Windows XP z nameščenim SP2. Sam SP2 tudi ni tak bavbav kot ga nekateri tu predstavljajo, saj če maš recimo WinXP s slipstreamanim SP2 je možnost za kakršnekoli probleme zelo majhna.

Z Windows XP x64 Ed. pa raje še počakaj, saj so moje izkušnje tukaj vse prej kot pozitivne. Glede na to da softvera, ki bi 64bitnost izkoriščal praktično ni in da močno primanjkuje gonilnikov za kakršne vsaj malo bolj nepogoste kose strojne opreme (tukaj so zelo na udaru tiskalniki, skenerji, vsa Logitechova strojna oprema) in da kar nekaj programov preprosto ne dela (recimo CD-ROM emulatorji - D-tools, Alco 120%) se 64bitnih Windowsov ne splača namestiti.
The truth is rarely pure and never simple.

brabranc ::

Win2000 dela čist kul. Resda mam samo I 1.7, gb rama, 160gb diska in ati 9800. Je pa haklc, ker nism particij naredu na zacetku in mi moj WD 160 GB prepozna samo kot 134GB.

jest10 ::

Ja pa zdej naredi dodatno particijo ane.
Kako se vklopi 48bitno naslavljanje pa v google ali pa ms domačo stran poglej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796881 (4795) opeter
»

Kateri windows namestiti? XP Professional ali VISTA Ultimate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
575869 (4234) bluefish
»

Smiselnost lepot Viste in grenki kompromisi

Oddelek: Operacijski sistemi
232088 (1399) ender
»

Ali imate licencne Winse?

Oddelek: Operacijski sistemi
452496 (1350) 20sdfj093f
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605732 (4626) LordWorm

Več podobnih tem