» »

CR-ROM !!!

CR-ROM !!!

Eric Cartman ::

Konfiguracije ne bom pisal, ker mislim da ni pomembno, problem pa je naslednji. Kupil sem si pekac, ga malo sprobal in se odlocil sformatirati disk, si na novo nalozit vse kar rabim in si potem zapect image. Vse lepo in prav, vstavim sistemsko disketo, zboota in kot ze 10000x sformatiram disk in si na novo postimam particije. Ko pa sem hotel restartati masino mi je pri loadanju driverjev za CD-ROM (atapi driver od OAK Tech.), masina freeznla. Uglavnem mislu sem da je kriv start-up disk, ampak po 5 razlicnih sem spoznal, da moja stara dobra Toshiba XM-6032B, tega driverja ocitno ne jebe vec. Potem sem za foro nalozil DOS in toshibin driver in je u dosu delalo BP. Nalozim Win2000 iz boot CDja in zopet vse lepo in prav. CD-ROM ocitno dela, ni mi pa nikakor jasno zakaj startup disketa nikakor ne zloada omenjenega driverja (step by step confirmation pokaze da zmrzne samo pri tej stvari, ostalo nalozi). OK winse si lahk nalagam prek boot CDja, ampak jest useen hocm vedt, za kerga boga, je ena od najbl osnovnih stvari na lepem nehala delat. S tem se jebem zdej ze ene par dni in nimam vec nikakrsnih idej. thnx vnaprej
mum can I watch american gladiators?

Eric Cartman ::

P.S. Predpostavljajte da sem v BIOSu in v ohisju nardil vse pravilno. Ce drucga ne sem sprobal vse mozne variacije ;)
Btw. Admin ocitno funkcija "popravi" ne dela ;)

mum can I watch american gladiators?

CaqKa ::

Spremeni naslov!

Eric Cartman ::

sm spremenu, samo zaradi 11. clena ustave slo-teske. ampak je pa uzitek na slovnico gledat ane. mas najmanj tolk kul zivljenje kot toporisic.

Ok glede cd-rom supporta pa se update. Win2K mi zboota in zinstalira s cdja, vse lepo in prav, Win98 pa nikakor niti s diskete niti s bootable cdja. Vedno se zaustavi pri "Oak Tech. Inc. ....
OTI-91X ATAPI CD-ROM device driver, ....
REV D91XV3532 .... Device Name : OEMCD 001", ali pri disketi " .... Device Name: MSCD 000".

Menjat sem sel floppy, cekirat in menjat kable, nalagal driverje, cekiral bios, menjal CD-ROM s CD-RW... ampak 98 CD-ja zalaufala ne bo. Toshiba mi pa dela sto procentno. Na M$.com o tezavi ne duha ne sluha, toshiba.com enako. Nevem, bomo vidl.


mum can I watch american gladiators?

CaqKa ::

da ti je nekaj jasno.. sploh se ne počutim toporisica ali pa da bi bil blazni privrzenec slovnice... gre se samo za dejstvo da "#$%&?!" nič ne pove o čem je govora v temi!
to se sliši zelo čudno.
predvidevam da boš sam našel napako kaj delaš narobe ker če se ne motim 98 boot cd glih tak uporablja oak cdrom driver
edit: še nekaj iz moje boot diskete ki je dozdaj prepoznala še vsak cdrom.
config.sys:
dos=high
device=a:\himem.sys /testmem:off
device=a:\emm386.exe
device=a:\oakcdrom.sys /d:mscd000
DEVICE=C:\SCSI\ASPI8DOS.SYS /D

autoexec.bat :
@echo off
prompt $p$_$g
set path=a:
a:\mouse\mouse.com
doskey
mscdex /d:mscd000

ko se naloži mscdex ti tudi napiše kero črko je rezerviro za cdrom, zaradi tega imaš mscdex /d:mscd000 nastavljen za zadnjo komando

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Eric Cartman ::

mea culpa, mal prevec zivcn sm bil ker sem se 4 dni zajebaval in se na koncu sprijaznil z win2k. nevem, tut sam sem cekiral po autoexec in configu, spreminjal stvari pa nic boljs. Win2K bootne en dva tri, zinstalira sicer zlo pocas (pocasen in star racunalnik), ampak dela mi clo hitrej kokr 98. Bom zdejle empiricno probal oz. pogledal nastavitve na W2K cdju in probal z njimi na 98 start up disketi.
mum can I watch american gladiators?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev win98

Oddelek: Operacijski sistemi
6869 (756) Good Guy
»

Izdelava zagonske diskete!

Oddelek: Operacijski sistemi
101665 (1482) Lincolin
»

P133 ne gre instalirat windows OP

Oddelek: Pomoč in nasveti
251471 (1197) gumby
»

mscdex

Oddelek: Pomoč in nasveti
5841 (719) Jolando
»

Pioneer DVD in regijska zaščita

Oddelek: Strojna oprema
342042 (1586) luni

Več podobnih tem