» »

zagon rac. z mrezno kartico = katastrofa

zagon rac. z mrezno kartico = katastrofa

RR ::

Imam 2 rac. eden je P200, ki se zazene enako hitro ali ima mrezno ali ne. Drugi pa je Duron 700, plata pa je Abit Kt7, ko vstavim mrezno kartico se windowsi nalagajo 5 min.;( Kar se ustavijo in cakajo, opazil pa sem, da sele ko se prizge lucka na CD-ROMu se zacnejo nalagati naprej. Mrezne pa so v obeh primerih enake 3Com. A kdo ve kaj bi moral naredit?

Can ::

A imaš določen fiksen IP?

RR ::

Ne. V obeh racunalniki nimam stalnih IP. Ampak to mi dela cim jo vstavim v rac. Ne glede na nastavitve protokolov. Ko se Win nalozijo dela vse normalo, tako, da so kartice OK.

MTB ::

A sta računalnika v tem trenutku povezana? Pri meni se je dogajala podobna zadeva ampak samo v primeru, ko povezave med njima ni bilo. Tako da takrat, ko računalnika nista povezana enostavno disejblam kartico v system properties.

RS

RR ::

Dogaja se vedno ali sta povezana ali ne! Ampak zanimivo, da se uni rac, ki je slabsi zaganja enako hitro. Ta pa kar caka in caka sele potem se zazene.

ABX ::

2 vzroka

1. Nisi dodelil statičen IP, to naredi obvezno in si boš prišparal nekaj cajta.

2. Možno je da je kak IRQ conflict, zato 2. pc rabi nekaj časa da mu winzi pravilno dodelijo IRQ. Probaj menjat slot mrežne, ponavadi najbolši sloti sta 2 in 3 Pci slot, ker ne delita IRQ.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

burekar ::

Hohoho!
Dedek Mraz ma rešitev zate:
Tole bedarijo bo treba izklopit!
Hou hou hou

tec ::

To se je meni dogajalo na 3com mreznih..poleg tega tudi shutdown ni delal. Sem zamenjal driverje (prej so bili original od win) in dela se zdej.

miranpozar ::

tec mi je vzel besede iz ust! Ti samo naloži nove driverje!

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

RR ::

A mi lahko poves katere driverje naj uporabim. Te ki sem nalozu zdaj sem jih pobral z neta. Mogoce so stari, ampak ne verjamem. A mogoce ves naslov, kjer si jih ti dobu? Mrezno pa imam: 3com 905C

tec ::

Kaj veliko ti ne morem pomagat, ker sem imel drugo mrezno, driverje pa sem dobil iz nekega cdja. Lahko pa poskusis s temi, ce niso to tisti, ki jih ze imas.

RR ::

Ja. tocno te imam.

ABX ::

Si probal dat mrežno v drugi slot
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RR ::

Ja in je isto!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WINXP ne vidijo mrežne na isa vodilu????

Oddelek: Pomoč in nasveti
10852 (719) Marko007
»

mama plata in mrežna kartica se sovražita

Oddelek: Pomoč in nasveti
161337 (1157) Jaz
»

Router pod linux-om (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1275904 (4560) pro549
»

Isa mrezna

Oddelek: Pomoč in nasveti
12978 (825) phladnik
»

Mrezna Kartica

Oddelek: Kaj kupiti
391433 (1042) simon

Več podobnih tem