» »

Mrezna Kartica

Mrezna Kartica

Kovax ::

Kaj zaeno mrezno kartico kupit? Rad bi PCI, UTP kartico z WOL podporo, pa po moznosti kaj cenejsega kot so 3Com-ove kartice. Mnja pa po moznosti kaksno kartico, s katero ni prevelikih problemov pa se v W2K dobro obnese.
Zravn napiste se ceno, pa kje v lj jo majo in to na zalogi, ker bi jo rabu ze v ponedeljek ali torek.

Kovax ::

Dejte no prosim kaj rect... Ker bi res rabu kaksno informacijo...

jani28 ::

D- Linkove imajo dobro razmerje cena / kvaliteta. DF-E 530TX rev.A3/B cena cca.7 ksit.

OrlyTM ::

jest sm kupu c-netove, majo vse našteto in stanejo neki malga čez 4k/sit, majo jih na zalogi v vo&vo v radovjlici, za ljubljano pa nebi vedu :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Kovax ::

In kje bi se dalo dobit te d-linkove kartulje v lj po moznosti?

JeDo ::

Matr si Orlek serješ v skledo, sej ti tud karte prodajaš, pa še po povzetju popšleš :)

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

G[e]c ::

Jest ti priporocam Cnet mrezno 200 model sej mamjo sam tega zdej
To je 10/100MB mrezna pa se wake up on lan podpira.
Cena je pa 3570 sit.
Dela brez porblemov v linuxu, win9x in win2k.
Aja dobis jih v Megahitu.

Cr00k ::

a pa je to UTP mrezna, oz. a za to mrezno rabs se hub za povezat 2 pc-ja....sm bl pr ta nevednih pri teh zadevah...

Tjulenj ::

HUB rabis pri povezavi vec pc-jev. za dva uporabis samo crossover kabel (reci v trgovini kjer bos kupil mrezno nej ti naredijo se UTP kabel za povezavo dveh racunalnikov)

Tzar ::

Nekje sem prebral da so ISA mrezne bolj kvalitetne od PCI,samo ni blo razloženo zakaj. Jest sem ubodu ISA od Intellinet-a pa mi mal zaj.. No v bstvu sam boota se comp 30sec dalj.
Sem pa nastimal sam IP tko da ga kao ne bi sam določal in zbrisal netBEUI ?!?8-)
Življenje je lepo!

Tjulenj ::

ce imas mrezno se winsi zmerom dlje bootajo... vsaj kolikor jaz vem. da je pa ISA boljsa od PCI ti je pa zagotovo rekel kaksen linuxas :D ker se mi zdi da je edina "prednost" ISA kartic ne-podpiranje plug&play-a... kar ti da vec svobode pri izbiri nastavitev (IRQ...)

Dzos2 ::

Ko vpises Ipje se ti winso normal zalaufajo.

Cr00k ::

kokr sm jst zastopu se ip-je izmisliš?...al ne?

Tjulenj ::

dzos2: to ni res... jaz imam IP dolocen odkar sem kupil mrezno pa se ne zalaufa normalno.



crook: upostevat mors dolocena pravila ki so za "domaca omrezja"

Cr00k ::

In kje so ta pravila?

Loki ::

Kako pa sploh ustimas fiksen IP?
Jest sem sel po vodniku na HW central pa mi ga ni hotl. Edin IP k ga lahko pingam je 127.*.*.* in 127.127.*.* (recimo 127.0.0.1 in 127.127.0.0).
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

IP, za privatna omrezja, ki se ne routajo po internetu so:
10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255

pa tudi 169.254.0.0 - 169.254.255.255.
127.0.0.1 je loopback naslov - torej nekaksna povratna povezava na samega sebe...

Loki ::

Ja to sem (delno) vedel, mene zanima, kako nastaviti IP.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

v w2k gres v control panel, Network Connections, desni klick na Local Network izberi properties. Potem izberes TCP/IP in kliknes Properties potem pa vpises IP v okno...
ce IP-ja ne napises potem ti sistem sam doloci nek IP v 169.254.0.0.
pogledas ga lahko z ipconfig, se vec pa dobis z ipconfig /all.

Cr00k ::

andrej: ot kje ti to use ves...karkol je govora o winsih use ves...

andrej ::

ma vse ne vem...zgleda, da sprasujete ravno tisto kar vem:D

Tzar ::

Jest sem v Win98se dal najprej da mi sam določi IP.Ko sem pol usposobu mrežo sem s progijem winipcfg (samo v RUn ga zaženi) pogledal kakšen IP in masko imam, pa sem pol to sam vpisal pod TCP/IP, tko da je zej ta IP,pri katerem mi dela fiksen.
Sem pa poskusal IP 125.125.125.x,k naj bi bil najbol za domači intranet (dva compa) pa mi nažalost ni delal.
Skor ni razlike pri bootanju, če je IP fiksen al pa ga sam določa. Bom pa sprobal še z nekaj mrežnimi tko da bom vedu kje je vzrok>:D
Življenje je lepo!

andrej ::

kje si slisal, da je 125 nabjoljse za domaci net?
kje si slisal, da so ISA kartice boljse od PCI?

Loki ::

A niso drgac ISA kartice zaradi omejitev ISA sam max. 10mbit?
I left my wallet in El Segundo

Tzar ::

Prvo info sem prebral na www.tweak3d.net, drugo mi j epa zaupal naš stručko za mreže v firmi (pa res on postavlja linux strežnike pa to.Pa ni rekel da so vse ISA bol od vseh PCI kartic,sam da so ISA ponavadi bol.
Ker je on bl stručko od mene sem mu verjel,sem pa tud vprašal vas za mnenje.:D
Življenje je lepo!

andrej ::

jaz sem pogledal na tweak3d ampak nikjer ni blo govora o 125 cifrah. Sploh ne vem zakaj bi hoto 125 uporabljat, ker te niso rezervirane, tako kot tisti bloki, ki sem jih prej omenil...
Glede PCI in ISA pa tudi... razen ce je mel on kaksen posebne razloge... drugace pa nima smisla ISA kartic kupovat. PCI is the way to go...

matevzm ::

Mene je nekdo presenetil s podobno izjavo, da so ISA modemi boljsi od PCI.. Sem ga debelo pogledal, pa je rekel, da so ISA hw narejeni, PCI pa se opirajno na sw. V tem primeru je mogoce ISA celo boljsi, a jaz jih vseeno ne bi vzel. Ce so driverji, je po moje vseeno. Se racunalniku ne verjetno ne pozna prav dosti. Za mrezne pa ne vem, ce sploh obstajajo sw.

andrej ::

zanimiva trditev, vendar to ni res. vsaj za vecino mreznih - pravzaprav se nisem slisal za cisto software mrezno...modemi ja mrezne pa ne...
Drugace pa pa PCI prava pot... nekatere mrezne se dodatno pospesujejo stvari, ki so obicajno implementirane programsko - recimo IPSec in podobno...

Loki ::

Emm jest mam PCI mrezno, pa ce odklopim SETI-ja, mi kaze obremenjenost procesorja 0% (celeron 400@450, TRENDNet TE100 PCIE).
I left my wallet in El Segundo

Cr00k ::

Mene pa zanima kolk stanejo kej hubi 10-100mbitni...4-8 portni...pa katere se splaca nabavt...
aja zanima me tut ce lohka na 100mbit hub priklucs tut 10mbitne mrezne?...

Tjulenj ::

crook: hubi... za prikljucitev 100 huba na 10 mrezno.. ne bo slo. more bit al mrezna 10/100 al pa hub. samo hubi so veliko drazji kombinirani (medtem ko pri mrezni doplacas recimo 500SIT). cene so pa tako tako... intelovi al pa 3com so od 10k naprej (4 portni) medtem ko za enak denar dobis kaksno levo firmo 8 portnega z dodatnim BNC vhodom (govorim za 10M hube). o kvaliteti ti ne morem veliko povedati ker ga (se) nimam (predvsem zaradi nezainteresiranosti prodajalcev za dajanje informacij preko e-maila)

bi pa tudi jaz povprasal ce ima kdo izkusnje z kaksnim bolj poceni HUB-om (glede kvalitete in kraja nakupa :D )

Cr00k ::

kolk so pa kej 100mbitni hubi? prblizn

crt ::

Zanima me če je kdo zasledil kje prodajajo mrežne kartice z vgrajenim hubom? Take kartice izdeluje Genius, vendar jih nisem še videl v trgovini.

lep pozdrav Crt

matevzm ::

Hubi so kombinirani dragi, a so se zadnje case pojavili switch 10/100 za priblizno 25k SIT. Tako da se splaca vzeti to.
Kartico s hubom se da (se je dalo?) dobiti tudi pri nas. Sem jo videl pri kolegu. Ne vem, kje jo je dobil, mogoce PCX.

Cr00k ::

mene pa zanima zakaj je Wake On Lan dobr?

Cr00k ::

Zanima me kaj je to Wake On Lan, oz. zakaj je sploh dobr, prednosti, slabosti....

andrej ::

wake on lan ti omogoca da s posebnim paketom (imenovanim magic packet) zbudis kaksno remote masino potem pa postoris kaksno stvar... recimo, da mas v firmi zelo veliko racunalnikov. da prisparas na elektriki nastavis, da cez cas zaspijo. z wake on lan jih lahko remote zbudis in postoris kaj - recimo defragmentacijo, etc... karkoli...

Tzar ::

andrej tuki mas link:

Install LAN na Tweak3D


Poglej pod odstavek o Setting up the TCP/IP for your LAN >:D

kaj pomeni potem da je mrežna kartica na PCI boljša?Dej prosim argumentiraj k lahko se zamenjam ce je to res!
Življenje je lepo!

andrej ::

hm, skoraj ne morem verjet, da bi bil 125 hitrejsi zaradi IP stacka8-O Ne vem od kot to njemu!!! kakorkoli ze, da bos ziher sem ta clanek forwardal ljudem, ki ki skrbijo za IP stack v winsih in bodo vidli kaj bodo meli za povedat...

Glede PCI vs. ISA vzemi PCI, ker ISA nima nobenih prednosti - ravno obratno je bistveno starejsa in pocasnejsa tehnologija. Drugace pa idi na google.com pa napisi "PCI vs. ISA" pa bos dobil veliko povezav na to temo...

simon ::

Prednost isa kartice je po moje predvsem v tem, da lahko dobis sedaj, ko veliko novih mama plat nima vec isa slota zelo kvalitetno rabljeno isa za iste denarje kot ceneno pci kartico, ki pocepne pri velikih obremenitvah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192149 (1899) krofko
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947029 (5412) Azrael
»

freesco

Oddelek: Omrežja in internet
71720 (1546) mile
»

razlika med PCI in ISA mrezno kartico ?

Oddelek: Kaj kupiti
81180 (1008) Mr.B
»

tcp/ip problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
212211 (1900) tac

Več podobnih tem