» »

Rad bi nabavil nov cooler, prostora v ohišju ni veliko. Kje kupit Thermalright Neo Back-plate za Sp-97?

Rad bi nabavil nov cooler, prostora v ohišju ni veliko. Kje kupit Thermalright Neo Back-plate za Sp-97?

Coinbird ::

Konfiguracija: AMD Xp 2500+ (barton) + Abit NF7-S rev. 2.0

Na uradni strani piše, da je montaža SP-97 na to ploščo možna le z to ploščico. Ve kdo kje se jo da dobit v Sloveniji?

Mate kakšno idejo, kateri cooler bi bil še primern za to kombinacijo?
TT-ji se mi zdijo pretežki, Zalmanovi hladilniki serije 7000 pa pre veliki, ker sem z prostorom v ohišju (Antec Super lan boy) zelo omejen.

I want to be NEST 05 rdy :D

LP

boštjan ::

cool-pc
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Coinbird ::

hvala za nasvet, sem se na koncu odločil za Sl-97-> dobre hladilne lastnosti, mala teža, in lažja montaža.

LP

aVToV|S|On ::

tale je mal kruta... d so preteški... hmmm... ne vrjamm :D

zaka bi jih pol proizvajal?
Spletno in grafično oblikovanje | http://www.css-oblikovanje.com

Jakka ::

Samo opozoril bi te, da je na nf7-s cpu socket malo drugače obrnjen kot je mišljeno, da je sl-97 pravilno obrnjen, torej da je v navpični poziciji. Lahko si pogledaš način namestitve tukaj, tukaj pa si poglej, kako je cpu socket obrnjen na nf7-s. Torej bo moral biti hladilnik postavljen vodoravno, samo ne vem, kako bi to stlačil v klasično midi ohišje.

Priporočal bi ti pa tale cooler in en tih 80mm vent, hladi odlično.

p.s.: sem gledam malo slike in zgleda, da se neko le da namestiti v normalna midi ohišja, samo gre dokaj na tesno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Coinbird ::

Hvala za predloge.

Večinoma so dobri hladilniki danes težki pol kilograma in več, kar pa ni tako ugodno pri sami montaži in prenosu ohišja moj mliček razmeroma veliko vlačim po lanih pa se mi ne da vsakič stvar dol in gor montirat.

Res je SocketA in potom tega tudi SL-97 je na NF7-S drugače obrnjen, kar zna bit težava. Malo sem izmeril razpoložljiv prostor, pogledal specifikacije hladilnikov, googlal net za opise in kupil :)
Še en razlog za nakup je bil drag 92mm Papst ventilator, ki sem ga hotel pod vsakim pogojem spet uporabit :D
Moram reč da cooler paše "glih za glih" in zdaj sem srečen.
SL-97 je le nov dizajn in izvedba.

LP

p.s.: fotka cooming up

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Coinbird ()

Nande ::

Ego Malfunction, kje si ga pa kupil? In za koliko?
Namreč, tudi jaz imam v mislih zamenjavo AC Copper Silent (na NF7-S), pa ne vem če se splača... SI-97 je kar drag, vsaj napram AC-ju, ki je bil 3k SIT...

Jakka ::

Lepo da paše, saj se mi je zdelo, da bo šlo "na knap", ko sem si malo ogledoval slike.

Kakšne imaš pa kaj temperature?

ktac ::

Amm zakaj bi odstranjeval cooler pri prenosu kiste na lan? Pac jo nosis vodooravno, tako da je cooler pravokotno na plato in to je to...

Coinbird ::

Fotke kako gre Sl97 na Abit NF7-S v Antec Super Lanboy ohišju :D

Iz avijona se vidi, da ni veliko prostora:


to je to


definicija, kaj je to na knap


gužva >:D


on fire!


Temperature so:
Ohišje - 29 C
CPU - 44.5 C
Soba - n/a

Procesor je AMD Athlon XP 2500+ barton jedro, trenutno tiktaka pri 2000 Mhz.

LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Jakka ::

Lepo lepo. :D

Jaz mam pa raje malo manj na knap, slk800u, gor pa ys-tech 80mm vent na 1700 obratih in 12v, pa je temperatura med 33 in 52, odvisno od obremenjenosti proca, v compu pa 29. Mam pa enak proc in plato an7.

Bo treba kdaj mal poslikat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417696 (14819) Wofk
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262201 (1476) Grimlord
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291502 (1006) Trubadur
»

novi TT hladilniki?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281889 (1331) Kaufmann
»

Kateri cooler naj vzamem? ALX800, SK7 ali 7000A AlCu

Oddelek: Kaj kupiti
121247 (1080) BaRtMaN

Več podobnih tem