» »

možnost da spušča vodno

možnost da spušča vodno

cune ::

mene zanima, kakšna je možnost, da ti čez nekaj časa ko uporabljaš vodno hlajenje kakšen del spušča (vodni bloki, pumpa, radiator...)? se je komu že to zgodilo?

moje vodno pa mislim testirat 2 dni. je to dovolj?

če imate še kak nasvet prosim povejte. je dobrodošel.

hvala

Good Guy ::

če maš silikonske cevi ni šans sj pr men je tko pa ga furam 24/7 pa zanekrat še nč ni spustlo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Yacksy ::

Mislim, da če po dveh dnevih ne spusti pol ne bo.
Men se je enkrat zgodil, da mi je vodno pol leta dihtalo, pol pa mi je na lanu začel rezervoar puščat. Matr je to kurac, k moraš par dni brisat antifraz po tleh. Pol sem pa komplet radiator še enkrat zadihtal s silikonom in od takrat je blaženi mir:D
Shit happens

igor0203 ::

če maš silikonske cevi ni šans sj pr men je tko pa ga furam 24/7 pa zanekrat še nč ni spustlo


kaj pa če maš PVC cevi? jst sm pr smrekicah use 2-3x z vezicami zategnu, tko da ni šans da bi kej spustil...

Yacksy ::

Tut navadne cevi + objemke držijo. Men že 2 let:D
Shit happens

Good Guy ::

tko kot je zgornji post reku
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DimmniBurek ::

MAh, lej sem mel PVC cevi, zmer neki problemi, zmer je neki puščalo, kljub objemkam, dal se celo premoženje za objemke, 1 je bla 200sit, rabu sm jih pa okol 16, plus š ene par L členov in en Tčlen, tu je use skup ~4k sit, pol sm se pa razpiču pa zamenjal cevi s silikonskimi, kupil sem jih 2m po 1200sit/m, porabu pa niti enga, objemke sm dal sam na blok ker se mi je zdel mal bolš... drgač pa vezice ki stanejo 2 sit ena in so še ful lepše za videt, tko da mam zdej 1 L člen in en T člen, in 2 objemke to je 2k sit, plus to da veliko lepše zgleda in vse
Kupi silikonske cevi in ti ne bo žal!!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Shark-357 ::

se podpišem po zgornji post...

silikonke all the way :D

igor0203 ::

no ja, sem danes okusil kako je ko ti začne voda puščat... :8) namreč zašraufal sem radiator na vrh ohišja in pri tem zvil ene par reber in mi je začela voda puščat... no ja, zdej je 1/4 radiatorja pod silikonom amak važno je da usaj ne pušča več.. :D

men pa tele PVC cevi kar dobro držijo, nikjer ne kaplja

cune ::

zdej sm sestavu in testiram.... nč ne pušča. niti kapljice. edino pumpa mi brenči... maxijet 1000. jutri jo bom dal narazen in malo pogledal če bi blo kej videt al kaj. trese se tudi še kr. čeprav pravijo da se mora udelat. kolko časa pa se to udelava???

SebaR ::

To da pušča je zlo mala verjetnost, pri katerikoli cevi. Pušča če si malomaren in premalo zatesniš ali pa če si neroden in kje narediš luknjo v cev.
Jaz sem puščanje pri pumpi za katerega je bila kriva objemka na pumpi težko odpravil oz. se je ta sčasoma sam od sebe (pa ko je puščalo se tudi nisem preveč sekiral - če ni puščalo preveč!).

Ko sem jaz sestavljal, je testiranje trajalo dve usri da sem preveril cevi, več se mi pa od navdušenja ni dalo čakati ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Good Guy ::

Silikon rula ttu na drugih področjih :D:D:P:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kewo ::

Jaz sem svoje vodno laufal zunaj samo 10 minut in ga potem namontiral v kišto. Od takrat mi še ni puščalo. Res pa je, da nimam avtomobilskega radiatorja, ki je rizična zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kewo ()

zbogi ::

pa vi niste resni, pa niker na svetu se ne uprabljajo silikonske cevi, halo!!!

m.i.h.a. ::

...ja in na katerem svetu je to?

Raje svoje PVC zamenjaj s silikonskimi in potem nabijaj, ker tale tvoj izpad ne izhaja iz nobene podlage, ker če bi, bi bil bolje argumentiran.

btw: še vsak, kater je probal silikonske in PVC, ve zakaj je ostal na silikonu oziroma prešaltal na silikon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

kewo ::

Fantje, a se je sploh vredno kregati okoli tega vprašanja? Nebi rekel, da 1m PVC cevi stane 500 sit, silikonske pa 10.000 sit:\ Razlika v ceni je tako na hudičevo majhna, da vas je lahko sram, da vključite v svoj sistem vodnega hlajenja navadne PVC cevi. Razlika v ceni je minimalna, o funkcionalnosti pa boljše, da ne govorim. Kaj vse ne slišiš na tem forumu:\ :\

Eddy ::

Pač eni imajo raje silikon, eni PVC, jaz sem nevtralen...
Vsak svoje kljuse hali :)
www.ekwaterblocks.com

kewo ::

Ma fora je v tem, da folk zmeče po 40k in več za vodno, potem pa cincajo ali bi vzeli PVC ali silikon, ki je proti taki vsoti pljunek v morje:\

Jan987 ::

mene pa zanima kolk se sliš pumpo k dela?

kewo ::

Jaz imam L30, pa se je ne sliši dosti...

Jan987 ::

kolk se sliš napram enga ventilatorja na 2000 obratih?

kewo ::

Ne moreš to primerjati z ventilatorjem... Mnogo mnogo tišje. Pri ventih se sliši piš zraka, črpalka pa samo malo brni. Ni omembe vredno.

Jan987 ::

aha. kakšno pa je tisto vodno hlajenje samo za procesor od thenmarka ki ga imajo pri JAE za 19.xxx sit?

Eddy ::

Malo uporabi iskanje in boš videl, saj je bila že debata na to temo... ;)
www.ekwaterblocks.com

steev ::

Jani123: na kratko, za en ku**c!!
:|

zbogi ::

miha, moj izpad? nobene podlage? nič argumentiran?

pač se mi ni dalo razlagat, ker sem to že premnogokat probal dopovdedovat folku.

jst ti sam povem, da sem sprobal pomojem ene 10x več cevi kot ti, tud delal sem z mašinami, ki niso vodno, torej morejo bit dost bolj zanesljivi, in ti povem, da silikon v labu in industriji je sam smeh. Silikon ma mogoče samo eno dobro lasnost in to je da je sorazmerno enostavno naredit sistem, ki dobro tesni, samo glede na to, da se je sam sistem napeljevanja gibkih cevi izpopolnil v zadnjjih 10 letih, ni problem z nobeno cevjo, še tak trdo naredit nepropusten sistem, magar pri 10 barih.

Pa če te že zanima, kak zgledajo profesionalne napeljave, se sprehodi mal do Inštituta Jožef Štefan.

Pa še to, lahko malo skočiš na XS, EO, Bittech, pa malo gledaj slikice vodnih hlajenj pa mi pol povej kolikšen odstotek ljudi ima silikonske cevi.

pač vam je silikon majka, ker ste nesposobni.

p.s. aja pa še to, glede na to da je tema o spuščanju vodnega, če boš uporabljal silikonske cevi in pustil vodno ene 3 mesece primiru, bo crko zaribala črpalka/pregrel blok, pri PVC to ne zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Good Guy ::

zbogorgon

ti si defekt poglej se v špegu kdaj, sam kašen ne bom reku kva si ti....

a se tuki pogovarjamo o industriji,ne!!. ampak o enem preprostem vodnem hlajenju v katerega najbolj pašejo silikonske cevi tko kt v drugih vodnih a ne ti morš kr neki tle filozofirat k se "kao" neki spoznaš u resnic si pa čist za časom in tle neki pametuješ!!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zbogi ::

eh, whatever, zarad mene si lohk silikonke namest črevesja vgradite.

m.i.h.a. ::

zbogorgon: začel si po nepotrebnem komplicirat

pač napisal sem tisto, kar je ugotovilo že kar nekaj uporabnikov s-t

tvoje primerjave s tisto industrijo ipd. so nepotrebne in jih ne jemljem resno (pa tudi drugi jih ne bodo)

tista o 3 mesecih pa je neumna, ker na svojem sistemu nisem menjal nič že 10 mesecev pa še zmeraj deluje tako kot mora (z eno objemko) in tole boš slišal od večine tukaj

zbogi ::

a 10 mesecev nisi vode dolival, pol moreš živet pa v kaki res vlažni kleti.

kar se pa tiče industrije, ste me pa narobe razumeli. Ponavadi je tisto kar uporabljajo profesionalci najboljše, ker tam ni prostora za improvizacije in napake in ponvadi se ljudje učimo na izkušnjah in ne vermamem da ima kdo tle >20 letne izkušnje, v industriji imajo >100 letne in ponavadi ko se jst spravim kej počet, se pozanimam pri profesionalcih kak to počnejo in vam morem povedat, nič gumjastih o-ringov pri navojih, nič silikonskih podložk, teflon (seveda večna ljudi tle itak še ni slišala za teflon, kaj šele za pravilno uporabo le njega), in jst mam od nedavno povsod ko gre za navoj v kovino teflon, v pleksi pač ne moreš.

in zdej bote vsi rekl da kompliciram brezveze in da silikon vam drži tle že 100 let in da se preseravam. Ko maš po >300k opreme v računalniku in veš da ti lahko že samo 1 kapljuca uniči vse, pol greš na zihr. Se je že zgodilo ko si mal dol vlekel cevi ali jih natikal in si premaknil navoj, kjer je bil oring ali silikon in si ga odtegnil ali preveč zategnil in je začelo puščat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

zbogi ::

pa še to, da ne bo kdo zdej tle priletu, tud PVC cevi večinoma ne uporabljajo, jst sicer PVC over Silikon vedno, samo tud zapuščam PVC, ker ma tud svoje hibe.

m.i.h.a. ::

ja kako zdej to "ima svoje hibe", kaj nisi rekel da je pvc oh in sploh pa še profesionalci mu zaupajo (tisti s teflonom seveda):\ :D

pa tudi ena kapljica ti ne uniči compa, marsikdo je imel mokro že bolj kot samo kapljico, pa mu comp še vedno dela


aja vodo sem pa dolival kadar je bilo pač potrebno, ker iz silikonskih cevi hlapi, ampak to je skoraj zanemarljivo še posebaj, če imaš rezervoar

PS: v vlažni kleti ravno ne živim, ampak moji pogoji res morda niso tako idealni kot tvoji, če živiš s profesionalci (in teflonom, da se razume) v enem labosu.


PS2: dej še kaj napiši te je prav zanimivo poslušat (brat)

Eddy ::

A lahko nehate?!;((
Se ne znate poment kot normalni kulturni ljudje in sprejet mnenje drugih. ;(
Pač sto ljudi, sto čudi.

Moje mnenje je ča bi lahko dobil tygon cevi za vodno hlajenje bi jih vsekakor kupil, seveda po normalni ceni.
www.ekwaterblocks.com

korenje_ver2 ::

kva pa meni priporocate glede vodnega hlajenja... rabil bi nekaj zelo tihega, ki bo dobro hladilo moj navit procesor. pri ceni do 40k sit...

zbogi ::

jst jih dobil ju3 al pa v tor, sam pač po ceni ki sem jo rekel, 2800/m

igor0203 ::

joj pol se pa grete kregat kere cevi so bolše... :\
vsak zagovarja tisto, kar se je pri njemu najbolj izkazalo ali pa kar je slišal/videl...

men osebno je čist useen kakšne cevi so, važn sam da ne puščajo.

rovtar ti se pa mal umer k nisi vsevednež...

zbogi ::

sej konec koncev je pač kake cevi kdo uporablja, stvar posameznika, samo kire cevi so pa najboljše, najbolj primerne, je pa dejstvo, ne stvar osebne odločitve, ker tle govorimo o ceveh za vodna hlajenja in več ali manj vsa vodna hlajenja, ki jih tukaj imamo delujejo na enak pricip, uprabljamo več ali manj enake črpalke, enake bloke, enako tekočino, torej je za vse nas najboljša cev ista, tak isto je z, kire cevi so boljše, ne more en rečt ja za mene so pa te cevi boljše, drug pa ja men so pa te, če mata pa enak sistem.

pa konc, delite kar čte, jst nimam nič od tega...

kewo ::

Še nakj vam povem. 14 dni nazaj sem zaradi nepozornosti pri vgrajevanju dodatnega bloka za grafo, polil vodo po plati. Na hitro sem jo zbrisal, posušil s fenom in deluje kot nova. Nevem od kje vam to, da kapljica poškoduje vse.

Good Guy ::

zbogorgon

pojdi spat kdo tler sploh govorti o profesionalnem vodnem hlajenju to je čist eno simpl vodno hlajenje in v to hlajenje najbolj gre silikon tko kt v druge simpl vodna hlajenja.

sam ti si profesionlac to itak in si pameten za vse nas!!!!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DimmniBurek ::

Sam res, kdo rabi neki profesionalnega? silikon je BOLJŠI od PVCja, že zarad tega ker recimo pršparaš na denarju, zgubljanju živcev pri zatesnjevanju glupih in grdih objemk, in tako naprej... Silikon pa ti ne bo spuščal, pa če maš sam vezice, veliko folka nima nič, jest sm dal vezice za vsak slučaj, ker je pretok dost velik-MJ1200 in en blok... Neke industrijske fore so pa preveč, sej ne rečem sa ni dobro, vejretno res boljše kot navadne PVC ali silikon cevi, sam ne rabiš, in je brez veze se preseravat...
Men se je grafa kopala v vodi, kapljalo je pa direkt nad jedro, pa laufa še zdej... In mokra je bla morda 15×, ker je blo vse skup slabo narjeno in je puščalo, tako ali drugače...
There Is No Stronger Drug Than Reality

kewo ::

Silikonske cevi objemk ne potrebujejo. Zadnjič sem komaj, ampak res KOMAJ spulil cev iz smrekice na radiatorju, tako močno se je silikon oprijel kovine8-O

DimmniBurek ::

ja OK, sam na začetku verjetno ne držijo tko fejst...
There Is No Stronger Drug Than Reality

cajac ::

preprosto kupiš 2m silikonske cevi pač razkiraš 2,5k in imaš mir. Nobenih objemk ne rabiš-nič ker same tok primerjo da jih je že težko dol vzet. Edin sm bral da je slabost k voda hlapi počas ampak to ni hudga pač doliješ u rezervat. Tisti k majo raj dizajn so pa PVC bol-se lepš čez njih vid, ampak jst sm za silikon:D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Nejc Pintar ::

cajac: a ti Indijancem dolivaš vodo?
Lahko je biti prvi, če si edini!

MasterMiG ::

Čez silikonske preveč hlapi za moje pojme. Sploh pa je najbl pomembno, da se pr vgradnji vodnega res potrudš in si vzameš velik časa. Js sm prvič namestil vodno bl na hitr, k se mi je mudil, da bom čimhitrej vidu kako dela in nism naredu tko kvalitetno, nism z tistimi plastičnimi spojkami zaščitu vseh stikov. Čez neki časa, čez ene 2 mesca, vidm da v rezervoarju ful manka vode. Odprem komp in vidm da mal plava. Voda mi je uničla plato. Zdej mam novo vodno od Eddya, ful dobr spedenan, stesteran, in nasploh zlo lepo deluje vse.
Brez muje se še čevelj ne obuje.:D
There is nothing to fear but the fear itself.

cajac ::

Ma Mujo o tem pojma nima:D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urejanje vodnega hlajenja in selitev v vecje ohisje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61200 (1164) zee
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382893 (2127) Eddy
»

Katere cevi

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61157 (1051) burkiburke
»

Vodno hlajenje in prenasanje ohisja -> pomoc

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91327 (1173) WhiteWolf
»

Katere cevi priporočate

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
293098 (2575) burkiburke

Več podobnih tem