» »

Kopete - A se vam zadeva prijavi na MSN?

Kopete - A se vam zadeva prijavi na MSN?

Jst ::

Torej... Dober teden (mogoce dva) nazaj na Suse9.2 se je Kopete iz lepega odlocil, da se ne bo vec connectal na MSN. OK, instaliram GAIM. Suse 9.2 se mi sesuje, nakar sem prav toliko casa brez operacijskega sistema na entertainment masini. Danes instaliram Suse 9.3, zazenem Kopete in se vedno se ne morem prijaviti na MSN. Kopete je 3.4.0-16.

Groza.

Kaj pa vi? Vam Kopete dela bp za prijavo in chat na MSN?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hruske ::

Microsoft je pred nedavnim spremenil način prijave na MSN.

Vsakič ko to naredi, crkne za nedoločen čas (dokler pač ne pogruntajo kakšna je sedaj prijava) vse kar ni MSN messenger. Tako da Microsoft tud MSN zlorablja za nadlegovanje ljudi. :\
Rad imam tole državico. <3

Jst ::

To vem, da MS malo eksprimentira s svojim IM protokolom že ves čas od splavitve. Vendar sem prišel do rešitve: Nadgradnja na verzijo 3.4.0-20.

Kar mi je bilo čudno je pa to, da je GAIM, katerega sem imel jaz, pa je bil dosti starejši (verzija, ki pride zraven Suse 9.2) in je delal normalno.


...

Malo odziva. Zgleda, da res zelo malo ljudi aktivno (kot primarni OS) uporablja linux ter uporablja IM programe...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gemm ::

Če pa že imajo linux kot primarni sistem, imajo ponavadi tudi načelne predsodke proti MSN ;) .
Če pa bi hoteli chatati v MSN pod linuxom, ni na voljo nobenega clienta, ki bi podpiral kakšno rahlo naprednejšo funkcijo MSN (vse, kar je prišlo z verzijama protokola 10 in 11 in je skrbno zaklenjeno na uradnega klienta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gemm ()

PARTyZAN ::

Linuxasi mamo raj bolj napredne protokole...Jabber, ICQ,.. ;)

Gemm ::

Jabberja nisem probal (žal ne poznam nikogar, ki to uporablja), ICQ je pa isti protokol že od splavitve Oscar 8.0, .. sej mam Linux za primaren sistem, pa uporablam ICQ, ampak glede naprednosti pa (nažalost) nisem videl še nič primerljivega MSN 7. BI pa zelo zelo rad, ker je to edin program, zaradi katerega sploh še kdaj prižgem winse :).

Jst ::

Vsi moji kolegi so na MSNju. Pa nekaj izmed njih uporablja linux kot primarni sistem.

Jaz sem pa na šihtu prisiljen uporaljati MSjeve rešitve...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

AFAIK MSN skoraj vedno podpira se prejsnjo verzijo protokola in lahko client takoj na zacetku nastavi, katero verzijo bo uporabljal...

Zgodovina sprememb…

64202 ::

MS cisto verjetno pogleda, kako izgleda promet od klientov, in ce ni njihov MSN, jih skensla. Paranoja? Ne, tko dela MS ISA Server 2000 in HTTP digest avtentikacija.
I am NaN, I am a free man!

darkolord ::

MSN pa sigurno ne dela tega

64202 ::

To verjamem, ce si napisal klienta :)
I am NaN, I am a free man!

darkolord ::

Ja, sem.

In ne bos verjel, koda od lanskega septembra se vedno deluje brez tezav :D

64202 ::

Se zadnji poskus, da dokazem, da je MSN evil :))

Kako je pa zgledal klient:

1)
SOCKET s = socket(PF_INET,...)
... connect(s, ...)


2)
DWORD version = MAKEWORD(1,2)
HANDLE conn = CreateMSNConnection(version, ...)
I am NaN, I am a free man!

BigWhale ::

Zadnji kopete spet deluje z MSNjem tako kot treba. Poglejte release notes od KDE 3.4.1

darkolord ::

Em tist kar sem jaz naredu, uporablja protokol stevilka 8 (ta zadnji je 11) in se lepo poveze in tudi prijavi :D

Tako da je IMHO bla bolj kaka programerska napaka v Kopete, kot pa zlobnezi iz MSja 8-)

SkIDiver ::

Jz teram na pingotu skype:) Zadeva dela fajn za chat. Zvoka pa še nism probaval.

Za MSN pa uporabljam zadevo, ki je pršla zraven ob namestitvi pingota in mi MSN dela prov lepo. Imena pa se ne spomnem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Talk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10815979 (9802) slitkx
»

Gaim je mrtev, naj živi Pidgin

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
444751 (3097) mare_
»

GAIM 2.0.0 prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
717272 (5699) B-D_
»

Cenzura v MSN Messengerju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
13117679 (13359) 64202
»

Microsoft in Yahoo sklenila IM partnerstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
558727 (7461) ahac

Več podobnih tem