» »

Synaptic touchpad disable ???

Synaptic touchpad disable ???

Suhy ::

Torej, na kratko: na prenosniku bi želel, da ko imam priključeno zunanjo miško, da se synapticov touchpad disejbla....

Zadeva je izpeljiva preko njihovega software-ja, v mouse propertie, mouse settings...
Potem sem šel pogledat, če se ta enable in disable touchpad zapiše kam v register, in sem našell..

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Synaptics\SynTP\TouchPadHEXBTNPS2]
"DisableDevice"=dword:00000000

Torej našel sem "idealno" rešitev, da z enim klikom na datoteko .reg ((za potrditev spremembe registra sta žal potrebna še dva) onemogočim delovanje.. Samo problem je v tem, da ne deluje takoj po spremembi, ampak šele po nekaj minutah... Verjetno se register update-a, ali kaj druzga...

No, tukaj se mi zatakne, torej kako ali kaj narediti, da se spremembe v registru poznajo TAKOJ na delovanju..

OwcA ::

Kaj če bi raje uporabil mehanizem "disable device", kot je na voljo v Device Manager? MS ponuja (brezplačno) eno orodje, ki to omogoča iz ukazne vrstice, tako da si napišeš le skripto, ki to kliče in je.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Suhy ::

1. Kaj lahko poveš ime tega orodja?

2. V device manager de posivljen "disable", tako da ta fora za touchpad ne potegne..

OwcA ::

Če je ne moreš onemogočiti, potem moja ideja odpade. Morda poglej še za novejšimi gonilniki, ker pri meni se jo da onemogočiti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gundolf ::

Pri meni se avtomatsko disabla touchpad ce ustavim mis na PS2 port. Ce jo imam na USB pa ne. Torej - upam ce imas PS2 port je problem resen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lenovo thinkpad t440s touchpad ne deluje v WIN10

Oddelek: Pomoč in nasveti
191527 (1244) nsa_ag3nt
»

disable/delete_drivers touchpad laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
19885 (688) Alen T 1978
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411685 (6951) stumf
»

TouchPad

Oddelek: Strojna oprema
101202 (1123) Karen
»

Je možen izklop touchpada?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162120 (1788) Ursus

Več podobnih tem