» »

prenosnik hp pavilion

prenosnik hp pavilion

color20 ::

Ojla

Ker kupujem nov prenosni računalnik me zanima vaše mnenje o tem računalniku:

HP Pavilion zv6067EA (PZ984EA)



CPU: Mobile AMD Athlon 64 Prozessor 3500+
Grafik: 128 MB ATI Radeon Xpress 200M
HDD: 100 GB
Ram: 1024 MB (2x512)
Laufwerk: Double-Layer Dual-DVD Brenner
WLAN: Ja (54Mbit/s)
Display: 15,4" Bright View Display TFT-Display
Betriebssystem: Windows XP Home


A bo za vsakdanjo uporabo (igrice, sur, ...)
Še sreča da vas ne poznam!!

bmandelj ::

bo v redu za vse razen igranje iger
ima preslabo grafiko

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

ZaFo ::

Koliko ur priblizno pa zdrzi akku pri takem prenosniku?

dejvidlj ::

Baterija na tem modelu po mojem ne zdrži več kot 2 uri, pri igranju iger po mojem zdrži največ uro in pol. Athloni so dosti manj šparovni pri štromu napram intelovim pentium M procesorjem.
Don`t worry, be happy

PPN ::

Kako se pa ta graficna (128 MB ATI Radeon Xpress 200M) odreze v primerjavi z "ATI Radeon Mobility X600 128MB"?
:)

ZaFo ::

Se da dokupiti se en akku in potem enostavno zamenjas, ko se ti prvi sprazne??

mitjaje ::

Če kupiš še eno enako baterijo, potem tako fejst enostavno ni menjat. Moreš dat prenosnik v hibernete (pomnilnik se shrani na trdi disk, ki ohrani informacije tudi brez napajanja, kajti ram, se brez napajanja "resitira", izbrišejo se vsi podatki iz ram-a...)
Maš pa pri HP-ju za večino modelov, takšen nastavek dodatne baterije, ki jo samo gor namestiš in stvar deluje brezhibno dalje ...

PPN: Neglede na to, da je novejša grafika, nima šans proti radeon mobility, sploh pa ne x600 ali več. Jaz mislim da se lahko primerja z ati radeon 9200 mobility!! Zdaj najbolje da pogledaš kakšne teste ..

1) Primerjava z X300 SE
link 2
Pa vse tri skupaj (z integrirano 900tko)

no tu si poglej teste http://www.anandtech.com/printarticle.a... ...
www.ultrasplet.net

PPN ::

Hvala, sprasujem namrec ker se mi sama konfiguracija tega laptopa zdi precej mocna, pa vendar so nekateri mnenja da igre na njem ne bodo ravno dobro tekle. Sam nameravam kupiti Sony Vaio A417M ki ima "le" 1.86 Centrino procesor, 512 rama (mogoce bom nadgradil v 1024) in vsebuje Ati Radeon Mobility X600 256, pa me je zanimalo ce bodo kljub procesorju, ki tece na nizji frekvenci ter manj rama (512 proti 1024), igre (ki sicer niso primarnega pomena, a vendar dobrodosle) tekle bolje kot na zgoraj omenjeni konfiguraciji?

Hvala.
:)

mitjaje ::

PPN:
-Intelov procesor PM teče na manjši ferkvenci (urinem taktu) zgolj zaradi porabe moči (P4 cc. 80-110W VS PM 30-60W moči). To pa seveda ne pomeni, da je procesor po navedenem taktu primerljiv z P4 taktom. Tu nastopi faktro *2.... (Pri starejšem modelu centrino z zgolj 400Mhz FSB je bil ta faktor malenkost manjši ...1.8). Kar pomeni, da naveden procesor konkurira vsaj P4 3.4GHz-3.6Ghz ...
-Prenosnik ki si ga predlagal (Sony seveda), je več kot strup .... Ima novejšo tehnologijo centrino (znano pod imenom Sonama, ki ima FSB 533Mhz..) ....
Tak da, če ti ni škoda denarja, potem je to vsekakor odličen nakup!!
- Kar pa se tiče grafike, pa mislim, da bo ta grafična zadoščala za današnje igre. Sicer nekih vrhunskih rezultatov ne bo, ampak igre bodo tekle zelo solidno z vsemi detajli itd... (Pri šibkejših grafikah, si moreš detajle dati na min. da igra sploh teče v realnem času ...)

No upam da sem ti kaj pomagal.... Na grafiko se sicer ne spoznam, a mislim da bo ta kar vredu če ne odlična ...


LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gts VS ATI Radeon HD 4550

Oddelek: Strojna oprema
71804 (1749) Valvoline
»

glede procesorjev za notebooka

Oddelek: Kaj kupiti
201271 (973) Lisac
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382336 (1748) samo112
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182192 (1646) samo112
»

Kateri prenosnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705645 (4599) kingkong

Več podobnih tem