» »

Izklop računalnika na daljavo

Izklop računalnika na daljavo

roli ::

Ker me včasih ni doma in se mojemu računalniku
začne bližati nevihta me zanima:
Kako bi računalnik izklopil na daljavo?

Najbolje z mobilnim telefonom.
Računalnik je non-stop priključen na internet
( ADSL ). Zamišljal sem si nekako takole:

Iz mobilca pokličem neko številko/pošljem SMS/WAP....
program v računalniku prepozna,da sem ga klical in izklopi računalnik.

Vem,da se je za ISDN modeme to dalo naredit.
Je to izvedljivo?
http://www.r00li.com

bastadu ::

Ne bi bilo bolj enostavno kar z remote desktop ali katerim drugim programčkom namenjenim temu...8-)

borchi ::

js se ssh-jam s telefona na računalnik pol pa ni več ovir za karkoli.
l'jga

baron21 ::

Živijo! Z ugašanjem računalnika zaradi prenapetosti ne boš rešil ničesar. Nujno potrebuješ dobro zaščito za tel. linijo z dobro ozemljitvijo, (pod 2 ohma), dobiš jo lahko na Telekomu ali podobnih trgovinah. Tudi na napajalnem delu je zelo priporočljiva zaščita, čeprav je manjša možnost udara. Pomembno je tudi kje se nahajaš - če si med zadnjimi v liniji je najslabše. Moram pa še reči, da 100 % začite ni, razen izklop kablja iz vtičnice. Če imaš morda računalnik kakorkoli zavarovan, tudi v paketu s stanovanjem ti zavarovalnica ne prizna ničesar, če nimaš montiranih zaščit na liniji in napajanju. Lep pozdrav!
baron21

roli ::

Navedel sem le primer!
To bi potreboval še za kaj drtugega.
Oddaljeni dostop ne pride v poštev.
Prenapetonstno zaščito bom nabavil vendar je tudi izklop
računalnika bolje kot nič.

Ne hiša je prva v vodu.
Poleg hiše stoji transformator.
http://www.r00li.com

nokia6310 ::

Jaz pa vidim tu drug problem:
Dogaja se mi da se mi računalnik noče popolnoma izklopit sepravi da nisem čisto stoprocenten Pa se s tem niti nebom preveč ukvarjal ker jaz rabim da mašina dela in dokler dela je vse vredu. Kako naj vem če bom dal zaustavitev sistema da se bo le ta res popolnoma ugasnil razen ko bom windowse mel nafrišno inštalirane pa nobenega antivirusa ali kaj podobnega kar bi lahko vplivalo na sam izklop mašine?
Zato nevem kako naj vem če sem nekje drugje pa če z mobilcem izklopim računalnik, da se je le ta res popolnoma ugasnil razen tako da pridem domov in pogledam?
Drugače pa obstajajo štekarji z časovnim vklopom in izklopom tako da se da tam točno nastavit kdaj se naj štekar vklopi ali izklopi celo po datumu.
Drugače pa je najbolje če nimaš ne vem kako pomembnega dela da pač pred nevihto izklopiš računalnik iz linije in iz vtičnice pa boš varen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212103 (10459) revvs
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638593 (6995) AngelOfDeath
»

UPS in zaščita proti streli

Oddelek: Kaj kupiti
434150 (3284) jype
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472573 (1698) neoto
»

Nevihta. Izklopite računalnik?

Oddelek: Loža
383138 (2560) Cokolesnik

Več podobnih tem