» »

Kako skriti IP v mailu

Kako skriti IP v mailu

ping ::

Kako skriti IP tako, da ni viden v properties od prejetega maila. Mail account imam na arnesu, kot poštni odjemalec pa uporabljam Outlook Express. OE ne pobere proxy nastavitev od IE, tako da s tem ni nič. Poskusil sem sicer s programom SocksCap vendar je zadeva prepočasna in šteka pri pošiljanju priponk.
Ali kakšen drug poštni odjemalec omogoča proxy nastavitve in zadeva teče solidno hitro?

ping ::

Hm, kakšen računalniški forum je to? Človek je včeraj vprašal nekaj o talnih oblogah in že je padlo 10 odgovorov, jaz pa na moje čisto računalniško vprašanje nisem dobil še nič.
Ali nihče ne ve, ali pa tisti ki vedo nočejo povedat?
Ali sem morda butasto postavil vprašanje?
Pa ne mi rečt, da sem nestrpen. Iz izkušenj vem, da če v roku 48 ur ne dobiš vsaj enega odgovora na novoodprto temo, potem ga ne dobiš več "spljoh".
Zato pa zdej bluzim krneki, da se tema premakne spet na vrh :D

BigWhale ::

Potencialnim spammerjem ;judje neradi pomagamo.. Ja, nestrpni smo do njih.. :P

Ziga Dolhar ::

Antisemitizem vrača udarec.
https://dolhar.si/

meatwaad ::

Ping, IP se ne bo kazal, ce uporabljas gmail.com. Ce rabis invite, mi poslji email na meatwaad@gmail.com ... Druga varianta so proxy strezniki, samo brez dovoljenja adminov ni prav da se jih rabi, ceprav jih vsi rabijo...

64202 ::

> samo brez dovoljenja adminov ni prav da se jih rabi, ceprav jih vsi rabijo...

Za vecino proxyjev lastniki sploh ne vejo, da jih imajo :D
I am NaN, I am a free man!

ping ::

Ja BigWhale, super pametna izjava!
Prav takšne komentarje sem tudi pričakoval, zato sem tudi napisal da uporabljam Arnesov account. Brano med vrsticami to pomeni, da ljudem pošiljam pošto iz @guest.arnes.si - kateri idiot bo spamal iz tega naslova?
Da bolj natančno razložim, da ne bo več butastih komentarjev: Delam v šoli in dijakom pošiljam (oz. imam namen) pošiljati učno gradivo, naloge ipd. Jasno mi je, da se med njimi vedno lahko najde kdo ki zna ali pozna koga ki zna moj IP izkoristiti za npr. napad na moj računalnik. Paranoja gor, paranoja dol, kaj takega je realno pričakovati.
Maile bi sicer lahko pošiljal iz kakega fake accounta direktno iz browserja na proxyju, problem pa je v tem, ker pošte na teh accountih ne berem.
Torej...če ima kdo kakšno idejo....
Meatwaad, hvala...gmail imam ampak ga ne uporabljam. Na splošno imam relativno malo korespondence in za vse uporabljam samo službeni (arnes) account.

Matri[X] ::

Posiljaj iz solskega omrezja.

ping ::

No good. Vse delam doma in na šolskih pc-jih nimam svojih fajlov.
Niti jih nočem imet. Niti nočem nič delat z njimi - so premalo zaščiteni in prepolni sranja. In ko se lotim kakšnega uštimat je čez 1 teden vse po starem - preveč računalniških analfabetov jih uporablja.:D

ping ::

Ping, IP se ne bo kazal, ce uporabljas gmail.com...
firbec, pa sm probal danes tudi to (preko pop). Ne dela - pokaže ime računalnika + moj IP.

neoto ::

emaila si ni težko zamaskirat, za IP pa potrebuješ kak proxy.
1. Če uporabljaš tudi Arnesov dial-up ne boš imel problemov,
2. če pa siol adsl (brez statičnega ip-ja) pa se po pošiljanju mailov ponovno priklopi.

meatwaad ::

PCji polni navlake so izkljucno vas problem v soli, ce ne znate dolocati privilegijev oz. narediti in restavrirati cistega sistema. Ucenci se pac ucijo uporabljat PC in hekerji se vsak dan trudijo podtikati nezazeljene programe, zato ni nic cudnega ce neizkusen uporabnik dobi trojan. Se posebno na starejsih Windows sistemih. Zmerjati nekoga ki se uci z analfabetom je neumestno in upam da tega ne pocnete pred ucenci... ;(

ping ::

neoto: imam kabel (statika), zamaskirati hočem IP ne naslova.
Meatwaad: je letelo na učitelje :D ne učence. PCji o katerih govorim so samo naši (učiteljski)

meatwaad ::

Ups, sem usekal mimo. No pa brez zamere... :) Imam namrec podobne izkusnje kot sem napisal, pa sem takoj pomislil da so spet ucenci krivi.

SavoS ::

zdaj pa ena OFFTOPIC:
Jaz sem na vse službene pc-je namestil Mozillo firefox, jim zamenjal vse ikonce za fake internet explorer in vsi uslužbenci pač uporabljajo FF, s tem da sploh ne vedo, saj veselo klikajo po ikonci internet eksplorer....prave ikonce pa sem zbrisal....
Tako da če jim že v osnovi preprečiš tisto ta prvo okuženje, si že na pol poti do čistosti sistema.....seveda pa se najdejotudi takšni,ki klikajo vse živo in vse živo shranjujejo na svoj disk......no tem pač ni pomoči.....pač enkrat do dvakrat na teden spucaš pc in je stvar rešena....
zdaj pa ONTOPIC:
a si probal slučajno Mozilla Thunderbird poštni odjemalec......ali vam je to računalničarjem prava muka, kot sem že večkrat doživel na lastne oči, vse kar ni Microsoft-ovega DOSLEDNO IN NEPRENEHOMA ZAVRAČAJO!!....>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Ziga Dolhar ::

> no tem pač ni pomoči.....

Spremeniš jim račun iz administratorskega v navadnega uporabnika.

Mislim, tako podcenuješ svoje uporabnike, a jim hkrati priznavaš nivo Root-ov? Ajej :)
https://dolhar.si/

bzp ::

ping: kaj pa ce bi preko arnesovega web mailerja posiljal? se tudi tvoj IP zapise?

ping ::

....ali vam je to računalničarjem prava muka...
hehe, nisem računalničar. Ni vsak učitelj, učitelj računalništva.. So pa učitelji, ki ne učijo računalništva, pa vseeno vedo o njem več kot tisti, ki ga učijo :D

... vse kar ni Microsoft-ovega DOSLEDNO IN NEPRENEHOMA ZAVRAČAJO!!...
ah ne. Firefox od 0.9 dalje, ostalo pa (zaenkrat) res zavračam. Bom pa probal Thunderbirda, da vidim če ima to kar iščem.

kaj pa ce bi preko arnesovega web mailerja posiljal? se tudi tvoj IP zapise?
Hm, še nikoli slišal za to. Bom pogooglal.

jype ::

ping: brez anonymising proxyja ne bo slo z nobenim programom za posiljat posto.

Gre za preprosto dejstvo, da vsak normalen SMTP streznik zapise v mail, s katerega IPja je mail sprejel.

Se najlazje je, ce mail posljes prek nekega spletnega vmesnika ala gmail ali hotmail, pri tem pa uporabis http proxy (recimo cache.arnes.si, ce si povezan na arnesovo omrezje).

ping ::

Našel rešitev...Thunderbird dela s socks5 proxiji - IP se ne vidi!
To sem sicer že enkrat prej rešil z OEin Sockscap ampak je šlo hudičevo počasi (priponke). Thunderbirdova direktna podpora socks5 omogoča, da gre zadeva hitro čez.

BigWhale. Ni straha, ne bom spamal. SIcer pa tiste, ki spamajo iz arnes accounta lahko prijavite na abuse@arnes.si:D :D :D

tomaz_v ::

SIcer pa tiste, ki spamajo iz arnes accounta lahko prijavite na abuse@arnes.si

:D :D Ti verjameš v to? Možno da v teoriji deluje v praksi pa ne.
Sem že naredil prijavo pa se ni nič zgodilo, le čas je mineval in mineval in mineval in ....
Tomaz.V
____________________________________
Long and prosper life. (by Mr. Spock)

ping ::

Ti verjameš v to? Možno da v teoriji deluje v praksi pa ne...

Mah, niti ne. S spamom nimam težav, maila nikjer ne objavljam (za registracije obvezno fake mail), če me bo pa kakšen zajebaval, ga bom pa lepo blokiral, in to je to.
Sicer pa si vedno lahko odpreš neki alternativni mail (gmail ipd)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prijava spletne strani

Oddelek: Informacijska varnost
173323 (2128) Gost
»

[LINUX] Pošiljanje maila

Oddelek: Operacijski sistemi
92025 (1902) 'FireSTORM'
»

Vsak dan virus (Beagle) iz istega naslova

Oddelek: Programska oprema
81776 (1611) darkolord
»

Slovenski spam

Oddelek: Omrežja in internet
141572 (1303) Soprano
»

Kaj bo z Arnesovo konkurenco?? (AMIS, etc... )

Oddelek: Omrežja in internet
171833 (1565) Matty

Več podobnih tem