» »

Slovenski spam

Slovenski spam

phoinix ::

Zanima me, na koga se lahko človek obrne, če dobi slovenski spam. Nekaj časa nazaj je bil sprejet nek zakon, komu pa posreduješ podatke o spamu?

Hvala za odgovore!

Lp Jure

CaqKa ::

mislim da si-cert, lahko pa da se motim in je tisto samo za irc?

phoinix ::

Ne ni irc, od bolha.com skoz dobiva moja punca mejle z uporabniškim imenom in geslom, pa sploh nikol ni bla na teli strani. Frend dobiva isto. Jest k pa sem prjavlen kot uporabnik pa nikol nisem dobu nič od nih.

Matek ::

Bolha po moje ne spama, verjetno se kdo igra.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

darh ::

mogoče je kak "bug" -- beri reklama.
Excuses are useless! Results are priceless!

phoinix ::

Tega mam že dost. Vsak dan po ene 4 mejle dobiva. Predvsem od katja@bolha.com in "Vaše geslo in uporabniško ime".

Mejla od fenda pa od punce sta neodvisna, sploh nimata skupnih fendov, da bi se lahko kdo "igrov".

A kdo ve kam se je treba obrnt.

PS: Mejlom sem že odgovoru da jih nočem met, pa ne pomaga.

Tomi ::

Blokiraj jih v odjemalcu pošte, pa bo.
metrodusa.blogspot.com

perci ::

katja@bolha.com ti nič ne pove od kod prihaja mejl - poglej headerje

pivmik ::

Posreduj kopijo (Forward) na ta naslov:
abuse@arnes.si

Na ta naslov gredo vse pritožbe za SPAM, ki je bil poslan iz slovenskih strežnikov.
LP, Gregor GRE^

DSmidgy ::

Ne smeš pa pozabit headerja dodat - z desno tipko miške klikni na mail, dej properties in details. Pol pa skopirej kar v oknu piše. In to pošli skupaj s pismom na abuse@arnes.si

Ales ::

Hmm, bolha.com je na perftechovem omrežju, torej bi morali pritožbo poslati tja oz. najprej na samega admina strežnika oz. domene, saj ti najverjetneje ne pošiljajo sporočil namenoma (?). Kakšno zvezo ma ARNES s tem pa res ne vem...

Vsekakor pa se prepričaj, če sporočila sploh prihajajo z naslova @bolha.com, saj je čisto možno, da je ta podatek ponarejen. Kakor so že drugi povedali pred mano, oglej si headerje prejetih mailov oz. jih skopiraj semle.

b0j3 ::

Pred časom sem dobil od Arnes-a mail, kjer navajajo člene zakona o varstvu potrošnikov (http://www.arnes.si/spam).
Hkrati so napisali, da je za nadzor odgovoren tržni inšpektorat RS, ki ima mail:
tirs.info@gov.si.

BigWhale ::

Jaz spammerjem posljem najprej grozilni mail in sicer, grem na njihov web in potem na vse naslove, ki jih tam najdem posljem mail, da naj nehajo, ker drugace bom komu drugemu zacel tezit. Ponavadi to zadostuje, sploh ce pol vodstva firme dobi mail.

Ce to ne dela pa posljem mail se vsem ostalim, od njihovega ISPja, do si-certa in tko naprej... Pa dam jih na black listo... :)

Jst ::

Kam se pa obrniti, če dobivaš spame na siol?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Soprano ::

Jst: če SPAM izvira iz Slovenije se lahko potožiš na naslovu tirs.info@gov.si

Če pa je iz tujine, pa imaš/mo možnost, da zagnjaviš pošiljateljevemu ISPju


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jernej Čehovin - nategovanje

Oddelek: Loža
215226 (2646) shadeX
»

Prijava spama

Oddelek: Pomoč in nasveti
101226 (1125) trnvpeti
»

Prijava spletne strani

Oddelek: Informacijska varnost
173253 (2058) Gost
»

Nezaželjena elektronska pošta oziroma spam...

Oddelek: Omrežja in internet
81407 (1305) Soprano
»

Vsak dan virus (Beagle) iz istega naslova

Oddelek: Programska oprema
81712 (1547) darkolord

Več podobnih tem