» »

Prijava spletne strani

Prijava spletne strani

Naughty ::

Živijo,

želim prijaviti neko stran zaradi goljufij (kraja gesl, email naslovov itd.) pa me zanima kako se lahko to najenostavneje naredi? pregledal sem namreč vse povezave na spodnji povezavi vendar je preveč komplicirano vse skupaj. ( http://www.spletno-oko.si/index.php?fl=... )

Še mail, da si lahko stvar ogledate. Pošiljatelj preko goljufije dobi dostop do uporabnikovih email računov in z njih naprej razpošlje sporočila o njegovi strani in verjetno še na kak drug način zlorabi podatke.

Pozdravljeni X,
XY vas vabi, da si ogledate ta video!
http://www.prosnja.com/30dni-test.php?a...
Pa uspešen dan,
Jernej Čehovin
M DIREKT

AndrejS ::

Mene zanima kje spam prijavit, sploh če te spamajo slovenske firme...

R-S-LoVe ::

arnes bo v veliko pomoč
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

bosto ::

hm, mislim da celo morajo ispji imet postni naslov za prijavo zlorab, abuse@en_isp.domena

npr: abuse@arnes.si, abuse@siol.net, abuse@t-2.net .. itd

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

Naughty ::

http://www.arnes.si/si-cert/


tole sem iskal.. mogoč bi bilo tole dobro bolj poudariti oziroma narediti, kar nekakšno formo. :)

Če želite pomoč ali svetovanje pri zlorabi ali varnostnem incidentu, lahko relevantne podatke skupaj z opisom dogodka pošljete po elektronski pošti na si-cert@arnes.si, ali z navadno pošto na:

ARNES SI-CERT
Jamova 39,
p.p. 7 1001 Ljubljana

oz. po telefaksu na številko (01) 479 88 23.


predvidevam, da je to vseeno samo pomoč oziroma svetovanje ali se motim? bom poslal naprej pa da vidim kaj bo iz tega šmorna. :D

blackbfm ::

hm, mislim da celo morajo ispji imet postni naslov za prijavo zlorab, abuse@en_isp.domena

npr: abuse@arnes.si, abuse@siol.net, abuse@t-2.net .. itd


Ja načeloma je tako. Samo noben ne gleda teh sporočil, niti enkrat še nisem dobil kakršnegakoli odgovora.

SI-CERT pa tudi nič ne naredi..razen ko gre za kakšne večje firme.

techfreak :) ::

Največ narediš s tem, da stran prijaviš Googlu, ki ima blacklisto strani, ki so lahko škodljive.
Kolikor vem, pa Firefox iz njihove liste pridobiva podatke. In tako bodo userji obveščeni.

gokky ::

Mene zanima kje spam prijavit, sploh če te spamajo slovenske firme...


Malo pozno, ampak iz srca ;-)

V Sloveniji je za SPAM odgovoren tržni inšpektorat, vendar le, če sje SPAM poslan iz slovenskih naslovov /Slovenije ali reklamira slovenske firem.

Razloge definira 45.a člen ZVPot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gokky ()

PerS ::

ja drži, spam slovenskih podjetij prijavite tržnemu inšpektoratu.. Jaz sem jih že nekaj, sicer so počasni ampak prej ali slej pri podjetju opravijo inšpekcijski pregled in ustrezno ukrepajo.. Tako da ne se čudit če ne bo odgovora kakšen mesec, se morate zavedati da je državna služba :)

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

lymph ::

Mah kakšna goljufija. Če si mu ti dal prostovoljno svoj email ti on lahko pošilja "novice"... Naslednjič pač ne vpisuj na slepo svojega emaila...
"Belief is immune to counter example."

Icematxyz ::

Mah kakšna goljufija. Če si mu ti dal prostovoljno svoj email ti on lahko pošilja "novice"... Naslednjič pač ne vpisuj na slepo svojega emaila...


Vse od česa se ne moreš "od-naročit" jaz smatram za spam. Neglede na to, kako si dal svoj email in kako je zakonsko urejeno v državi. To je moje osebno mnenje. Če se ne moreš od-naročiti na doben način je to zame pač spam.

Bolha recimo pa igra na to karto: Če želiš uporabljati našo storitev te bomo pač spam-ali. Se ne moreš od-naročit. Ampak lahko pa se odjaviš iz sistema Bolha in prenehaš uporabljati njihovo storitev. Pa tudi spama ne bo več. Kar ti zelo jasno tudi dajo vedeti. Ampak spemerji za to niso načeloma.

Zgodovina sprememb…

zuz3k ::

ko smo že pri tem jerneju cehovinu, k naj bi bil zelo uspešen in bogat (beri: prebral sem na netu) me zanima, če je kdo že šel to služenje? najprej nisem verjel, potem so me pa videi malo prepričali. je kdo že probal?
Life is a psychological game.

balkanec ::

Ja načeloma je tako. Samo noben ne gleda teh sporočil, niti enkrat še nisem dobil kakršnegakoli odgovora.

SI-CERT pa tudi nič ne naredi..razen ko gre za kakšne večje firme.


In kako si prisel do tega?
Ti si ziher pozigalec !!!

SomeoneLOVEU ::

Kaj naj naredim in kje lahko prijavim spletno stran menshealth ker se nekdo pretvarja zame in se norčuje iz mene

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Kaj naj naredim in kje lahko prijavim spletno stran menshealth ker se nekdo pretvarja zame in se norčuje iz mene
Nekdo na strani ali prav osebje strani? Če prvo, potem ga prijaviš uredništvu revije.

Gost ::

Jaz ne bi izgubljal časa s prijavami spammerjev, ker konec koncev ne bo učinkovito. Spama na tak način ne bomo odpravili. Tudi meni gre marsikdo na jetra, ker me ima v njihovi bazi, ampak sem se sprijaznil. Danes pomaga edino spam filter in vse kar ti srce poželi nastaviš, da gre v spam folder.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odkriti kdo ti je vdrl na stran

Oddelek: Omrežja in internet
91432 (1131) ERGY
»

Kako skriti IP v mailu

Oddelek: Programska oprema
211888 (1352) ping
»

Vsak dan virus (Beagle) iz istega naslova

Oddelek: Programska oprema
81709 (1544) darkolord
»

Siol - Email - Navlaka

Oddelek: Omrežja in internet
422254 (1835) Sunna
»

Slovenski spam

Oddelek: Omrežja in internet
141520 (1251) Soprano

Več podobnih tem