» »

Disk

Disk

Desty ::

Pozdrav!


V eni starejši mašini mam noter ene 5 let star Maxtorjev disk (IDE). Pred časom je začel nagajat, da ko si prižgal kišto je potem napisalo "Verifying DMI Pool Data............." in tukaj se je potem ustavilo. Sam sem sumil disk in tudi znanec, ki se bolj spozna na HW je takoj posumil disk. Vedno, ko sem stranico kište dal dol in samo zamenjal konetkor oz. kabel na disku, prižgal in je spet normalno delovalo. Delovalo do naslednjega zagona računalnika, ko je bilo spet zamenjav kabel. To sem ponavaljal n-krat.

Šel sem v lokalno PC štacuno in nabavil nov HDD, tokrat od WDja. Vstavil v kišto, namestil XPje, delalo. In glej ga zlomka, od takrat naprej je tastari disk VEDNO deloval kot nov!

Sedaj pa sem XPje kloniral na tastar disk, malce uredil particije in to; sedaj pa spet ista zgodba kot pred pol leta.

Kaj me zajebava?

bluefish ::

Morda kaj v zvezi z zagonskim sektorjem, čeprav mi je vse skupaj precej čudno.
Poskusi uporabiti Recovery Console in ukaz fixboot in potem fixmbr.

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Desty ::

Hehe, ko sm šaru po kišti sem pozabu nazaj priključt power cable od diska. :D Sedaj pa disk laufa spet normalno :)

Ampak vseeno, da se prehitro ne konča, imam nov problem. Normalno vse se XP zboota in pride pri logon screenu do WinXP logota (potem bi moralo napisati neki pač da se zboota) in tam se ustavi.
Sedaj pa nevem, kako naj to popravim, ker tudi v Safe Mode ne pridem. Lahko bi probu z Recovery Console ampak komand ne poznam. Bi pa prosil za pomoč, pa še strica Googla bom mal vprašu.:)

bluefish ::

kje se pri Safe Mode ustavi?

Desty ::

Izberem Safe Mode in nato ko pač nastaja tisti seznam fajlov se tam kar neha in se kasneje PC restarta sam.

bluefish ::

pri katerem fajlu?

Desty ::

Jebemtiš... Zdej se je pa štartal Safe Mode, a je isto kot brez njega. Torej ustavi se pri WinXP logotu (na modri podagu v log onu)

g. Oden ::

Najverjetneje je nekaj narobe z Windows boot fajli. Če imaš winXP CD, lahko probaš z repair.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261886 (1323) pegaso
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151730 (1730) bluefish
»

Zelo velika poraba CPE, vendar samo ob prižigu programa!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51415 (1298) Izi
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311880 (1594) Al-Ni
»

Problemi s plato

Oddelek: Pomoč in nasveti
151378 (1232) tec

Več podobnih tem