» »

Uporaba avto-ojačevalca kot navaden ojačevalec. Je možno ali ni?

Uporaba avto-ojačevalca kot navaden ojačevalec. Je možno ali ni?

strictom ::

Sem gledal cene ojačevalcev na interneto in so predvelke za moj žep. Sem pa gledal tudi ojačevalce za avto ( Mac Audio Z4200), ki pa imajo dokaj sprejemljive cene.

Zanima me (ker se sam ne spoznam tolko na ojačevalnike in elektroniko na sploh) če je ta ojačevalec možno uporabit kot normalen ojačevalec za navadne zvočnike?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Highlag ::

Da se.
Moč bo pa verjetno manjša, ker imajo "normalni" zvočniki impedanco ponavadi 8ohm, avtomobilski pa manj -> 4 ohme

Rabiš samo en pošten usmernik 230 AC / 12V DC primerne moči pa bi zadeva dalala brez problema tudi izven avtomobila.
Never trust a computer you can't throw out a window

profii ::

akumulator pa polnilec zanjga...ponoči filaš podnev poslušaš...
problem rešen brez trafota

strictom ::

Highlag: a mogoče veš kje se da te usmernike nabavit?

profii: tvoja možnost odpade.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

profii ::

zakaj že??

strictom ::

Itak mam premalo denarja kaj šele da bi akumulator filal če lahko priklopim na adapter. :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Stepni Volk ::

STRICTom - za 32K SIT dobiš že čisto sprejemljiv ojačevalec komponento.

strictom ::

Sem gledo rabljeno Yamaho za 25k in je baje še kar cool ampak ne vem kako je to s wati pa tem ker moji zvočniko so 100 watni pa 4ohm za tist ojačevalc pa piše 2x 50 se mi zdi. Tak da ne vem kako bi to špilalo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Tam piše za tisti ojačevalc ki sem ga linkal malo prej da ima 2x 600W. Čez čas pa imam namen kupit 2x 350W, 8ohm zvočnika pri konrado. A bi to vredo špilalo če bi sploh šlo?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Stepni Volk ::

STRICtom - delovalo bi čisto v redu... samo ojačevalca ne smeš do konca tereati... takrat namreč pride do popačenj in le ta ti potem skurijo zvočnike.
Moje 200W zvočnike čisto mirno poganjam z 2x35W receiverjem... enako se zelo solidno obnese NAD 3020i z 20W (ima soft clipping - reže ššice, ki jih ne bi zmogel in bi lahko poškodovale zvočnike).
Le pri resnih audiofilskih ali profesionalnih ovzočenji je realna potreba po W... eni boljših požiralcev Wattov so elektrostati :)

Malce več o tem izpod mojega peresa: TUKAJ

Še teme, ki obravnavajo del te tematike:
[Hi-Fi] - Vpliv prostora na zvok...
[Hi-Fi] - Oprema / naprave

strictom ::

Cool. Kako bi pa vezal sam ojačevalec s adapterjem. Verjetno nima enakih kablov kot navadni ojačevalci. Ali pač?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Malo se gledal po bolhi in sem našel par možnosti:
Subwoofer + ojačevalec - Zna bit cool.
Yamaha - O kateri sem prej bluzil. Če kdo kaj več ve o tem ojačevalcu se nebi branil informacij ker mi je še tako najljubša možnost.
NAD 310 - Pa tale zna bit cool.

Vaše mnenje?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Stepni Volk ::

Samo, glej, da boš vtikal samo kable v tole zadevico... :)

BTW... malce nas nese Off-topic, saj imaš temo, ki obravnava klasične Hi-Fi naprave... tako, da bi bilo dobro, če vprašanje še enkrat postaviš v omenjeni temi: [Hi-Fi] - Oprema / naprave...
Sam sem čisto zadovoljen z mojo... a mnenja drugih ne škodijo... nekaj jih je bilo že podanih.

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Kaj pa če bi avto-ojačevalec vezal s napajalcem od računalnika. Je 12v in kakšen rabljen tagan bi bil. So mi pa na IRCu rekli da je neki hruščalo potem notri.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kronik ::

Napajalnik od racunalnika ne pride v postev. Sicer pa odgovor na prvi post: seveda gre, jaz mam to narejeno (avto ojacevalec + transformator) zvok je isti, kot na navadnem ojacevalcu

teedy ::

sej se da priključit avtoradio na rač. napajalnik,sej mam js tko doma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč - ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
222923 (2063) Primoz16
»

Fersterker in zvocniki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
453098 (2564) T0RN4D0
»

Iz zvočne direktno v zvočnike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221863 (1433) Pyr0Beast

rabljeni HIFI zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
82604 (2436) Stepni Volk
»

Ozvočenje v avtu - subwoofer da ali ne?

Oddelek: Zvok in slika
264590 (4173) AndrewSmith

Več podobnih tem