» »

Tekoče kovine & elektromagnetne črpalke

Tekoče kovine & elektromagnetne črpalke

Vanich ::

Katera kovina (poleg strupenega živega srebra) je pa sploh še tekoča na sobni temperaturi ?



nanoCoolers tehnologija - Home Page

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Brane2 ::

Sem ravnokar poslal inquiry.

Zanimivo. Ravno s tem sem dva meseca nazaj težil na Iskri Feritih, pa ferofluidi niso optimalni za te stvari.
On the journey of life, I chose the psycho path.

neoto ::

zakaj bi bilo pa to dobro? A nima voda višje specifične toplote?

Brane2 ::

Aja, stvar ima tudi zanimivel lastnosti. Najprej sem mislil, da je to nekaj na osnovi živega srebra. Nato sem našel podatek o vrelišču 2.000 °C.

Tole že nima kaj dosti z živim srebrom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Voda verjetno ima višje specifične toplote od tekoče kovine, poleg tega zna bit problematična, ker je pač...voda.
Raztaplja (sicer počasi, a vendar) vse živo v sebi, povzroča korozijo, hlapi itd itd.

Tal stvar je zanimiva, ker se jo da pumpat s pumpami na Lorentzovo silo. Mislim, da je bil eden moji prvih postov na ST v stilu
"Hej, kaj bi pa bilo, če bi hladil CPU z živim srebrom ? Ma full velko specifično toploto, pa še enostavno ga lahko črpaš-čisto električno, brez pomičnih delov"...

Očitno je nekaj vizionarja v meni oziroma ga je blo nekoč v moji matki...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Keyser Soze ::

Samo kakšno kovino uporabljajo. Natrij in kalij se uporablja v jedrskih reaktorjih, ki uporabljajo tekočo kovino. Kakšne so pa ostale lastnosti?

Vem da sta oba pri sobni temperaturi trdna(vsaj mislim), kako je pa s tekočim stanjem? Pa kakšna je viskoznost same kovine v tekočem stanju? Pomoje nizkih temperatur ni mogoče pričakovati. Niti doseči.

KAj pa mešanica transformatorskega olja in delcev kovine? Te bi s e tudi dalo poganjat z Lorentzovo silo.

Brane2 ::


KAj pa mešanica transformatorskega olja in delcev kovine? Te bi s e tudi dalo poganjat z Lorentzovo silo.


Ne verjamem. Za to rabiš zelo solidno prevodnost, ne pa nujno feromagnetičnih lastnosti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

tiborrr ::

Kaj pa voda in bakren al pa srebrov prah? Samo pomoje bi se zastopalo v kanalih in pumpi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Brane2 ::

Tudi to bi bilo bolj bedno. Srebrov prah v vodi ne bi kaj prida prevajal.

Razen če bi ga bilo toliko, da bi se drobci prav hudo med sebj dotikali, samo potem stvar ne bi lepo tekla...
On the journey of life, I chose the psycho path.

BigWhale ::

Galij je tekoc pri sobnih temperaturah oziroma malo visjih, ce se ne motim. Problem je, ker ga ne mores uporabiti zaradi tega, ker se precej razsiri, ko zmrzne. Se ga pa da lepo mesati z drugimi kovinami (indij, kositer).

Sci toys :)

Galinstan bi lahko uporabili pri nanocoolers. Vrelisce ima na 1300 stopinjami, ledisce -19. Pa se patentiran je. Zlitina galija, indija in kositra. Tole se uporablja tudi kot nadomestilo za zivosrebro v termometrih (baje).

Sta pa indij in galij precej draga. Indij je drazji od srebra, galij pa od indija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I: 2RCA to 2RCA kabel

Oddelek: Zvok in slika
7818 (681) Siddh
»

Količinski popusti v Mercatorju/Sparu/Tušu...

Oddelek: Loža
396327 (4487) fosil
»

Superprevodni rekorder pri -70 °C

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1113433 (10071) noraguta
»

Prvi tekoče-kovinski hladilniki za množice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
9513443 (8009) driver_x
»

Toplotne lastnosti kovin in kovinskih zlitin

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
224453 (4191) matias

Več podobnih tem