» »

Računalnik se NE boota

Računalnik se NE boota

mit3k ::

Torej ko vklopim računalnik monitor takoj preklopi v stanje pripravljenosti. Preveril sem ventilatorje in se vsi vrtijo, z grafično tudi ni nič narobe, rami so tud ok... bi lahko bilo mogoče kaj narobe z matično?

lp

HairyFotr ::

Je mogoče slabo kabel od monitorja notr vtaknjen? al pa kkšn drug kabl (štrom od monitorja, al pa računalnika)?

Če je ram al pa grafična zanč ponavad začne tut nadležno piskat... tko d to mislm d ni.

mit3k ::

S kabli je vse vredo sem probal tudi drugi monitor gor priklopit pa se isto zgodi..zdaj če bi blo kaj z rami al pa grafo narobe bi začelo piskat ane? Zdaj sumim matično nf7-s sem opazo da se ventilator ne vrti samo se mi zdi sumljivo da bi crknila zaradi tega.

SebaR ::

lahka sam testiras s tem da daš npr. najprej drugo grafo noter pa, če še vedno ne dela, potem je prva OK,
daš vse na drugo osnovno plato (sposodiš pri kolegu :D )
ipd.
ker za ugasnjen monitor...tešk vedet.
Najbolj zgleda kriva grafična (ker ti ne prižge monitorja), lahko je pa še veliko drugih stvari ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

mit3k ::

matične mi nekak ni za menjavat... probal bom grafično menjat če pa še vedno nebo šlo pa gre stvar na servis :\

stealth ::

Ko užgeš računalnik, posluši, če slišiš da disk melje. Če ne, pomeni da se Windowsi ali karkoli maš ne nalaga, torej ti menjava grafe ne bo pomagala.

Če ne slišiš diska da melje, je najverjetnejša težava v matični plošči, tak da probaj resetirati BIOS (odstrani baterijo, al pa poglej v navodila.....)

Prepričaš se lahko, da iz računalnika vzameš RAM, prižgeš, in če ne piska, potem je sigurno napaka na plati.

Če reset BIOSa ne pomaga, potem upam da še maš plato v garanciji ;)

mit3k ::

Stealth sem naredo vse to, pa mi ni pomagalo zglea da je res matična šla... danes sem peljal na servis garancija je še, upam da si nebojo zmisli da sem jaz bil kaj kriv al pa kaj podobnega. Mi je pa serviser reko da je letos blo ogromno nf-7s plat crknjenih... jaz pa mislo da je zanesljiva plata :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge, a ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
455355 (4536) m0LN4r
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161931 (1146) solatko
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491946 (1409) Dominik91
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352494 (1914) polde66
»

na zaslonu ni slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
201089 (867) Jure23

Več podobnih tem